reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Dzięki za miłe powitanie:tak:

agnieszka a no szkoda,żeśmy się wcześniej nie sklikały:sorry2:Próbowałam cos tam pisać na forum Mamy z Manchesteru,bo szukałam właśnie kogoś na pogaduchy ale jakoś nikt sie tam później nie odzywał,a ogólnie na forum piszę ponad póltora roku,tyle,że na Mamach lipcowych 2008.W Man mieszkaliśmy Stretford,później Chorlton,a na końcu Swinton,a ty gdzie mieszkasz?

Słuchajcie dziewczyny,czy polecacie jakiegoś pediatrę w Opolu?
Muszę iść z małym na szczepienia,ale narazie tylko prywatnie mogę,bo jeszcze formalności w UP nie pozałatwiane.:dry:
A i jeszcze jedno-czy orientujecie się w cenach szczepionek na pneumo,meningo,Hib i MMR? Pewnie będę musiała fortune wydać,a w UK wszystko za darmo było,ech...:baffled:
 
reklama
Chyba ze potrzebujesz pediatre prywatnie to napisz...podam Ci numer do lekarza....jego nawet do domu mozna zamowic....w sumie ja beda w polsce zamawialam go do domu...a czy ma jakis gabinet w opolu?? hmm napewno ale mi to akurat nie bylo potrzebne ...wiec trzeba by go zapytac ale jest naprawde dobrym lekarzem.Taki ludzki..o wszystkim porozmawia i doradzi.Swietny lekarz!:-) poza tym sprawdzony przez wielu moich znajomych no i przezemnie:)
 
Madzia ja mieszkam w Hulme, zaraz niedaleko centrum, ale pewnie wiesz bo Chorlton jest niedaleko :-)
Jak juz wsyztskiego sie od dziewczyn dowiesz o lekarzach itp w Opolu to potem ja sie do Ciebie zglosze po rady :-)
 
Ja na forum babyboom jestem od niedawna, przez przypadek znalazlam opolanki, bo tak sobie pomyslalam ze jak sie tam pzreprowadzimy to bedzie nudno tak bez znajomych. tzn mamy kilku znajomych, bo moj maz pochodzi z Opola, ale ja jestem z Bielska-Bialej wiec orpcz rodziny Radka wlasciwie nie mam w Opolu nikogo.
Ja nie bylam na zadnym forum z mamusiami jak mialam Dominika, a teraz jestem na sierpniowkach 2009 ale na forum-dziecko, kolezanka tam byla i jakos mnie wciagnela :-)
 
Madzia musialas rodzic w St Mary's Hospital ?????
Jak wrazenia??? Ja wprawdzie bede rodzila juz w nowym budynku, swiezo otwartym, ale zaloga jest stara :-)
Bo dotychczas to te wszystkie polozne ktore poznalam sa przesympatcyzne :-)
 
Nati właśnie chodzi mi o prywatnego,więc jakbyś mogła to napisz mi nazwisko i tel.tego,którego polecasz.Na kasę chorych,a w moim wypadku wrazie nagłych przypadków na ubezpieczenie europejskie chodzę do dr Tkaczyńskiego też z Polimedu,jest super,tylko,że prywatnie nie przyjmuje:no:, a takie szczepienie do nagłych przypadków sie nie zalicza,więc mogę iść tylko prywatnie.

Agnieszka fajna dzielnica Hulme,zawsze tam chciałam mieszkać:tak:,bo do miasta blisko i w ogóle te nowe bloki mi się podobały.Rzeczywiście rodziłam w St.Mary's i jak dla mnie rewelacja:tak:Wcześniej byliśmy dwa razy na zajęciach przygotowujących do porodu i w tym była wycieczka po porodówce ,odrazu mi się spodobało aż chciałam zostać,bo był to mój 37 tc:-D Miło mnie tam traktowali,choć bałam się jakichś uprzedzeń narodowościowych z ich strony,ale wszystko było git.Sprzęt mają dobry,jak rodzisz to leżysz sama w pokoiku ,a z tobą może być dwoje twoich bliskich (np.mąż czy mama).Dosyć przyjazne były te pokoje,a ty jak będziesz w nowym szpitalu,to już w ogóle chyba będzie super.Ja rodziłam 18 godz,dostałam znieczulenie ,bo chciałam i bez problemu dali,oczywiście za darmo.Cały dzień opiekowała się mną młodziutka położna ,bardzo miła.Sale przed i po porodowe były 4 -osobowe,ale każda z nas pozasłaniana była kotarami ze wszystkich stron,także nawet się nie widziałyśmy,tylko słyszałyśmy.Tylko jedna sytuacja mnie tam zestresowała,ale to ze strony pacjentki,która leżała ze mną na sali:baffled:.Cały czas dowożą wodę do picia,ale po jedzenie trzeba było iśc samemu do kantyny.Mi na sali porodowej jeszcze położna juz po wszystkim przyniosła tosty i herbatę,chociaż nikt jej nie prosił,ale widziała,że padnięta jestem ,bo cały dzień się męczyłąm i nic nie jadłam.Jak mały sie urodził to odrazu mi go dali i tak go trzymałam chyba przez 2-3 godz.Lekarz badał dopiero na drugi dzień.A i musisz powiedziec,że chcesz,żeby ci pokazali jak się kąpie,bo inaczej chyba w ogóle nie kąpia dzieci,pewnie sie ciebie spytają.Urodziłam o 20.51 a na drugi dzień o 15 wyszliśmy do domu.Bardzo miło wspominam pobyt w tym szpitalu i mam nadzieję,że Ci się też spodoba:tak:Ale się rozpisałam:szok:,ale jak będziesz jeszcze miała jakieś pytania ,to wal śmiało:tak:

Mały właśnie zasnął,a ja idę się pakować ,bo jedziemy rano na weekend do Kudowy ze znajomymi,którzy tez mają dzidziusia ,ale 3 miesięcznego.:-)

Chodzicie może z dzieciaczkami na Szkołę pływania? my się właśnie zaisaliśmy:tak:
 
czesc dziewczyny:-)
Ja dopero niedawno wróciłam do domu.
Madzia my chodzilismy na szkołe pływania,było super,bylismy jak Julia miala chyba 5 miesięcy i pozniej jak miałaskonczony rok,teraz tez sie zastanawiam czy sie zapisac. A gdzie sie zapisalas?Do pani Krystyny Komendy?bo my własnie do niej chodzilismy.
Ja za szczepionke na pneumo płaciłam 2x260 zł
 
reklama
Kasia tak my właśnie do p.K Komendy sie zapisaliśmy:tak: Jesteśmy w grupie +1,jak siezapiszecie,to chyba będziemy razem:tak:
Agnieszka mam do Ciebie wielka prośbę,o ile jest to mozliwe ,czy mogłabys sie spytać,przy okazji wizyty u położnej,jak nazywają sie te szczepionki na pneumo i meningokoki,które oni zwykle daja? Mnie tu wypytują,a ja nie wiem:baffled:,w książeczce dziecka też nie jest napisane.Jeśli nie były to wielki problem dla ciebie,to będę bardzo wdzięczna:tak:
 
Do góry