reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

Witam !!! moj synus mial tez plesniawki to od zabkowania jest bo maluchy wkladaja paluszki do buzi bo dziaselka swedza i stad to sie dzieje, synus dostal masc MYKODERM ktora nalezy te miejca smarowac.... i po paru dniach wszystko znika . serdecznie pozdrawiam
 
reklama
witam moja wiki miała plesniawki ale były tak jak któras z dziewczyn pisała białe jak z owazonego mleka. też dostała je przy wysokiej goraczce moja pediatra powiedziała ze przy temperaturze osłabia sie organizm i takie paskudztwa to prawie normalka my dostałysmy nystatyne po podaniu nastepnego dnia zostały malutkie plamki a po 2 dniach wszystko zginęło
 
dzięki za odzew! troszkę uspokoiłyście wypowiedziami

byliśmy dziś u pediatry, która to stwierdziła jednoznacznie -afta. mamy aplikować tantum verde i czekac na zagojenie:)

tak więc kolejna historia końćzy sie "hepi endem" ;-)
 
U nas Aphtin nie pomagał, więc lekarka przepisała NESTATYNĘ w zawiesinie... pomogło po kilku aplikacjach.
Dodatkowo Szymon musiał miec to dodawane do jedzenia, bo prawdopodobnie pleśniawki miałyu swoje źródło w układzie pokarmowym i dlatego Aftin nie pomagał.
W każdym bądź razie dopiero po nestatynie przeszłoi co najważniejsze nie odnawiają się.
 
Hejka!
Z ciekawosci zajrzalam, bo Antos nie ma plesniawek, a zainteresowalo mnie zdjecie. Jednak mam pytanie, co to jest afta? Plesniawka wiem. Chociaz wiekowa, ale mloda mama jestem. Za 3 dni Atos skonczy 3 miesiace. Pozdrawiam wszystkie Mamcie
 
Pleśniawki i afty to to samo.mogą wychodzić nawet u dorosłych(mi wychodzą i to często).Aphtin faktycznie pomaga leczyć,ale nie likwiduje bólu:-(,a pleśniawki okropnie bolą,jak się je dotyka.na ból pomaga"dentosept".można go kupić w aptece.zapakowany tak,jak syropy.nasącza się nim pałeczkę higieniczną i "pędzluje"afte.sam zabieg szczypie,ale potem przynosi ulge."wychodzą w wyniku osłabienia organizmu,braku niektórych pierwiastków,lub po prostu brudu w buźce".tak mi przynajmniej lekarz powiedział(mniej/więcej tak).jak się takiej afty za dużo nie rusza,to po tygodniu,dwóch sama zchodzi. ale się rozpisałam...:-D jakbym nie wiedomo jaka mądra była :no:
 
zauwazylam u mojej 6 miesiecznej corci bialy nalot na ustach od strony wew, dzis juz ma na gornej. na dolnej ma wiecej, nawet jej tego nie ruszam bo sie troche boje.
od piatku nie bardzo chciala jesc a wczoraj zauwazylam ten nalot.
zastanawiam sie czy to moze byc plesniawka
 
reklama
Możesz spróbować posmarować jej to Aphtinem. To jest bardzo delikatny preparat, więc napewno nie zaszkodzi. Być może jest to pleśniawka...
 
Do góry