reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

Podczytuje co dopisujecie, niektore sa fajne propozycje. Bardzo ladne imiona jak dla mnie to Antos Antek, Zuzia, Lenka Lena, Alek Alex Alexander, Agatka, Wiktoria, Kubus, Filip, Jan, Pawel, Kubus, Zosia, Karol i inne. Chyba latwiej bedzie jak poznamy plec to przynajmniej polowa odpadnie :-)
Ziewaczka-ja widze ze Twoj maz tak samo reaguje na rozne propozyje jaki moj. Cokolwiek nie powiem to albo sie wysmiewa, ale przekreca a jak pytam o podanie alternetywy to wymysla Zdzislaw albo Mieszko. Cos czuje ze z wyborem imienia jestem sama na placu boju :-) Przy pierwszym dziecku bylo to samo :-)
 
reklama
Kobiety mój sie uparł albo IGA albo IGOR a ja w sumie do zadnego z nich nie jestem przekonana... Mam nadzieje, ze dojdziemy do kompromisu!!! :)
 
mi się też wszelkie Antosie, Franki, Zosie, Janki, Zuzie i Hanie podobają , ale po wstępnym rozpoznaniu odrzuciliśmy te opcje, gdyż moja siostra i koleżanki, które pracują w przedszkolach i szkołach mówiły mi, że mają po 4 Franków w grupie, 3 Antosiów, 3 Zosie itd:-)
jedna z moich sióstr ma 9 lat i jak była w zerówce to była jedną z 5 Julek i nie powiem, żeby się jej to podobało.Jej prace malarskie wyglądały tak, iż rysunek zajmował 1/8 kartki w lewym górnym rogu, na dole strony był podpis Julia, natomiast większą cześć kartki zajmowała pierwsza litera jej nazwiska : B.:-) tak bardzo chciała się wyróżnić, że na obrazku głównie widziało się wielkie B.:-) trochę to smutne:-)

ja byłam jedyną Darią w klasie i bardzo mi się to podobało, swoim dzieciom chciałabym dać wyjątkowe imiona, ale nie znowu takie udziwnione jak np Alfons, Hildegarda czy Lawenda:-):-)

widziałam u Was też propozycje : Aleksander , mi to imię również bardzo się podoba, ale mój mąż ma nazwisko na A. i inicjały A.A. jakoś mi nie grają:-)
odrzuciliśmy również długie imiona takie jak Franciszek, bo mąż ma długie nazwisko i doszliśmy do wniosku, że na kartkówkach to nasze maluchy nie zdążą się jeszcze podpisać a nauczycielka już będzie kazała oddać kartki:-)

rozważałam opcję,żeby dzieci miały moje nazwisko i wówczas mogłabym przebierać w imionach, jakoś do mojego nazwiska wszystkie prawie imiona pasują, ale mąż przebolał, iż ja nie zmieniłam nazwiska i to chyba dla niego koniec ustępstw w tym temacie:-)
 
Moj mąż odrzuca wszystkie zaproponowane przeze mnie imiona i sam każe mi wybrać pomiędzy Kaliną a Matyldą. A dla mnie Kalina jest zbyt podobne do mojego imienia (Karolina) a Matylda tak twardo brzmi że mi się nie podoba... Jeszcze długa batalia o wybór imienia przed nami:/
 
Bianka.... piękne imię! jak mogłam o nim zapomnieć? :)

ojj sliczne sliczne jest:)

Moj mąż odrzuca wszystkie zaproponowane przeze mnie imiona i sam każe mi wybrać pomiędzy Kaliną a Matyldą. A dla mnie Kalina jest zbyt podobne do mojego imienia (Karolina) a Matylda tak twardo brzmi że mi się nie podoba... Jeszcze długa batalia o wybór imienia przed nami:/

oooo to bedzie Wojna...a twoje 1 dziecko jak ma na imie??
 
reklama
a propos imion, zauważyłyście że jest coraz mniej wszelkich: Katarzyn, Anna, Olga, Danuta tak jakby sami rodzice mieli przesyt do imion z naszego pokolenia a wolą nazywać dzieci: Alan, Vanessa, Angelika, Julka, Oliwia... (moja mama jest nauczycielem w przedszkolu i naprawdę widzę dzięki temu jakie imiona "królują") hehe albo widziałyście gdzieś ostatnio małą Krysię? albo Henryka? Darka? Krzysztofa? :) śmieszne jest to jak to idzie falami :) moda na imiona :)
 
Do góry