reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

A ja uwazam, ze nie mozna dac dziecku jakiegos starego niemodnego imienia z poprzedniej epoki. Musi byc gdzies obok jakies dziecko o tym samym imieniu. U mnie w pierwszej klasie podstawowki byla Marysia, jedna jedyna na cala szkole i dzieci jej dokuczaly, ze ma imie ze wsi, ze babcia sie tak nazywa. Imie bardzo ladne, ale co sie dziewczynka naplakala to tylko ona wie. Byl tez Leszek, kiedy imie to nie bylo popularne i tez sie smieli, ze ma imie jak Walesa, ze chyba babcia go tak nazwala. Dzieci sa okropne jesli ktos za bardzo odstaje od reszty.
 
reklama
Nie wiem, czy ta strona była podawana. Ale jeżeli chodzi o popularnośc imion, ona dosyc dobrze odzwierciedla aktualne trendy:
Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki?

Ja jestem zwolenniczką mało popularnych imion. I może rzeczywiście dzieci są czasami okrutne, ale teraz sytuacja się troche zmieniła, nie jesteśmy już tak zamkniętym narodem i chyba nawet dzieci stały się bardziej tolerancyjne. Ja mam Marysie, których pełno, i bardzo żałuje, że nie nadałam jej planowanego imienia NIKITA. Uległam presji rodziców, teściów... nie potrzebnie.
 
Ojej to ja wam powiem, ze pod tym wzgeldem mam fajnie, mieszkam w stanach i tutaj naprawde nikogo nie obchodzi jak nazwiesz dziecko. moze to byc nawet "blada twarz" i nikogo to nie wzrusza :-) Powiem wam ze to fajne, sa tu azjaci, europejczycy, afro-amerykanie itd. itp. imion tyle ze nawet nie wiedzialam ze takie istnieja. Przyklady z przedszkola: Jong-peng, Summi, Desire, Taylor, Railey, Zoe itd. I to jest fajne, ze wszyscy sa w jakis sposob orginalni, jeden drugim jest zainteresowany pozytywnie a nie zeby dokopac i obrazic. Moze w Polsce tez tak kiedys bedzie...
 
queenie gratuluje pewności:) to pewnie cudne uczucie było jak lekarz powiedział Ci że będziesz miała dziewczynkę:) ja oczekuję na usg :D
 
Mi sie ostatnio spodobało imię Pola. Ale w sumie znajomi takie wsteonie wybrali i jak Oni w styczniu tak nie dadzą swojej Małej to my damy Pola...
 
witajcie kochane, w sobote byłam na USG prenatalnym. Wszystko w porządku, wyniki książkowe idealne, dzidzia mierzy 4,7cm :) a lekarz powiedział że na 90% to chłopak... a wy jak myślicie? niuniek.jpg
 
witajcie kochane, w sobote byłam na USG prenatalnym. Wszystko w porządku, wyniki książkowe idealne, dzidzia mierzy 4,7cm :) a lekarz powiedział że na 90% to chłopak... a wy jak myślicie? Zobacz załącznik 397071

vilmaq - super fota!!! Gratuluje :happy: noooo i widać siusiaczka!! tak mi się zdaje hheeheh :))))
Ja za tydzien 18.10 ide na USG i już też się dowiem czy Boy czy Girl - ahhhh doczekac się nie moge:laugh2:
 
izka01 - I TO WŁASNIE MI SIĘ PODOBA!! :-) u mnie było to samo. ja się wychowałam w Niemczech i też kazde dziecko miała inaczej na imie.
Miałam w klasie Niemców, Polaków, Turków, Arabów i 1 dziewczynke z byłej Jugosławii.
I zadne imie się nie powtarzała i tak jest w Niemczech do dzis. Kazdy daje na imie dziecku jak chce.
Ja swojego imienia nielubiłam po MARCELINA po niemiecku brzmiało i brzmi nie fajnie ;/

Moje dziecko ma na imie Michelle :-) i zawsze jest JAK? CO?
Moja siostra ma na imie Nicole - i zawsze jest JAK?????? I następne pytanie..TO TWOJE PRAWDZIWE IMIE???
Smieszne co :-)
Ale mam nadzieje, ze kiedys to nastawienie anty zagranicznymi imiona się zmieni!!!
Ja nikogo nie potępiam jak ktos daje na imie dziecku Maria, Henryk czy tam inne imie. Osobiscie mi się nie podobaja ale to jego sprawa jak nazywa dziecko.
Iza dokłanie moze kiedy to w PL się zmieni ;-)
 
reklama
Do góry