reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

z tymi chorymi ludzmi to ja tez sie boje, jka tylko widze reklamy w tvn to od razu przelaczam, a moja mam jest pielegniarka i mnie nastraszyla, ze jak byla w ciazy z siostra to ciagle kroplowki wieszala i mala urodzila sie owinieta pepowina, ale dajcie spokoj na ta pepowine, to nie nos lancuszkow, nie wieszaj prania, nie zawiazuj sznurowadel no kurde i jak tu zyc?
 
reklama
A ja nie wierzę w żadne przesądy i na szczęście nikt mi o nich nie mówi. Ale tak dla żartów zrobiłam ten test, o którym pisała styna, i na 43% chłopiec, 57% dziewczynka - czyli prawie pół na pół - szanse jak w naturze hehe, bo na niektóre pytania strzelałam;-)
ale śniło mi się ostatnio, że urodziłam dziewczynkę, tylko tak dziwnie, bo urodziłam ją już teraz, wszyscy myśleli, ze umrze, bo za wcześnie, a dziecko urodziło się duże i rozwinięte, tylko byłam cała spanikowana, że jeszcze nie zdążyłam pójść do szkoły rodzenia i nie potrafię się tym dzieckiem zajmować...no i zaskoczona, że lekarze o jakieś 5 miesięcy (!) sie pomylili.... ale sen:-D
 
No lepi sen niezły:))) To Ty się może już zapisz do tej szkoły rodzenia,żeby potem zaskoczenia nie było:) hi hi
A tak na poważnie to ponoć sny trzeba interpretować odwrotnie. No ale zobaczymy może to jakiś proroczy sen.
 
mandrzejczuk..
co do przesądu o łańcuszkach stanowczo mówię NIE:-D

nosiłam 2 zote łańcuszki na szyji całą ciążę :tak: zegarek i pierścionki na prawie kazdym palcu(bo to niby tez owinięcie )
i mała nie była owinięta ani trochę:sorry2:
teraz nosze jeden łańcuszek bo drugi się zerwał:-( i pierścionki:tak:
zregarek sporadycznie bo jest z białego złota a przy małej strasznie by się zniszczył:sorry2: więc go oszczędzam;-)
 
Kochane jakby ktoś kiedyś wydał broszurę "przesądy dot. ciąży - czyli czego ci nie wolno kiedy się spodziewasz" to wyszłoby na to, że ciężarne powinny ubrać się w worek pokutny, wyjechać na bezludną wyspę i zająć się tam relaksującym łuskaniem grochu :-D
 
reklama
lepidoptera ja tez mialam kiedys taki sen, ze urodzilam dziecko jakby teraz w dodatku wyszlo prosto z brzucha, jak obcy...

marzena9 masz racje z ta ksiazka, gdyby ktos wydal to bysmy sie usmialy wszystkie.
Fajnie by bylo, gdyby po urodzeniu naszych maluszkow kazda z nas napisala jak bylo, czy ktores z przesadow sie "sprawdzily"
 
Do góry