reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

Znalazłam coś takiego - na stronce francuskiej, jest filmik tłumaczący co i jak - na zachodzie metodę wstępnego określenia płci stosuje się już w 12-14tyg ciąży!!!na pierwszym badaniu przezierności karkowej - nie wiem, czy któraś słyszała o tej metodzie. Lekarz podczas badania USG szuka tzw NUB (dla mnie po przetłumaczeniu, tak jak ja rozumeim to jest wyrostek płciowy) - i na początku jest on taki sam dla chłopca i dziewczynki, ale różni się kątem pochylenia względem osi kręgosłupka.
Na tym filmiku wszystko jest ładnie wytłumaczone - na polskich stronkach nic na ten temat nie znalazłam;/ a i lekarze chyba zbytnio nie wiedzą jeszcze o co chodzi. Ja znam francuski, jak coś mogę potłumaczyć - ale na tyle jest jasny ten filmik, że na pewno wyczaicie o co chodzi.
czasami polskiemu lekarzowi podczas badania uda się uchwycić ten NUB, ale ja nie mam takiego zdjęcia - więc nic nie mogę powiedzieć na ile ta metoda jest skuteczna. znalazłam tylko jakieś forum amerykańskie, gdzie dziewczyny piszą czy płeć określona z NUB zgadza się z dzieciątkiem, które urodziły:)fajna zabawa - choć ta teoria jak dla mnie jakiś tam sens ma.
wklejam link:
Sexe foetal et échographie du 1er trimestre de la grossesse : Docteur Bernard BENOIT
 
reklama
Powiedziałam wczoraj M, że jakoś wydaje mi się, że dziewczynka będzie i on stwierdził, że też zaczyna tak "czuć" :-D
zobaczymy, czy mamy "nosa", bo w sumie to wstrzeliliśmy się od razu w owulkę, więc wg teorii biologicznych bardziej chłopiec ;)
 
Znalazłam coś takiego - na stronce francuskiej, jest filmik tłumaczący co i jak - na zachodzie metodę wstępnego określenia płci stosuje się już w 12-14tyg ciąży!!!na pierwszym badaniu przezierności karkowej - nie wiem, czy któraś słyszała o tej metodzie. Lekarz podczas badania USG szuka tzw NUB (dla mnie po przetłumaczeniu, tak jak ja rozumeim to jest wyrostek płciowy) - i na początku jest on taki sam dla chłopca i dziewczynki, ale różni się kątem pochylenia względem osi kręgosłupka.
Na tym filmiku wszystko jest ładnie wytłumaczone - na polskich stronkach nic na ten temat nie znalazłam;/ a i lekarze chyba zbytnio nie wiedzą jeszcze o co chodzi. Ja znam francuski, jak coś mogę potłumaczyć - ale na tyle jest jasny ten filmik, że na pewno wyczaicie o co chodzi.
czasami polskiemu lekarzowi podczas badania uda się uchwycić ten NUB, ale ja nie mam takiego zdjęcia - więc nic nie mogę powiedzieć na ile ta metoda jest skuteczna. znalazłam tylko jakieś forum amerykańskie, gdzie dziewczyny piszą czy płeć określona z NUB zgadza się z dzieciątkiem, które urodziły:)fajna zabawa - choć ta teoria jak dla mnie jakiś tam sens ma.
wklejam link:
Sexe foetal et échographie du 1er trimestre de la grossesse : Docteur Bernard BENOIT

No ciekawe..musze przyznac.Zaczelam porownywac ostatnia fote z usg i hmm...bede miala syna? :0
Ciekawe czy sie sprawdzi ,nastepna wizyte mam 7.12 i wetdy moze juz cos bedzie widac ,bede w 15 tyg + 1 dz
Popatrzcie:

jfoeguepwe8964141jpg.jpg
 

Załączniki

  • jfoeguepwe896414.jpg
    jfoeguepwe896414.jpg
    41,9 KB · Wyświetleń: 17 028
Oj mi też coś się zdaje że u mnie będzie córcia:-D, no to mąż by miał nie zły babiniec:-D, no nic będzie musiał dać radę:-)
Nie wiem czy mi uwierzycie ,ale mi na prawdę jest wszystko jedno, jeśli już mi się trafiła ta trzecia mała gąska, to już ją kocham i ani przez minutę nie pomyślałam że chcę chłopca czy dziewczynkę.A najbardziej mnie wkurza jak juz komuś powiem żejestem w ciązy, a ktoś mądry powie "Boże żeby to był chociaż chłopak":szok: To się pytam czy córka to jakaś kara? Wierzci mi nie potrafię tego ścierpieć a poza tym jest mi przykro jak ktos tak gada mam dwie córki i kocham je nad życie , czy to jest supermarket że sie wybiera płeć dziecka, czy dzieci się ma ze względu na płeć czy po to żeby je kochać?? No ale cóż są na tym świecie głupi ludzie:-(
No to sie wygadałam:-D
 
...no własnie Ewelinko - patrząc na Twoje zdjęcie USG jakie umieściłaś już wcześniej - od razu pomyślałam o synku wg tej teorii...ale nic nie chciałam pisać:)Chciałam byście się pierw z tą metodą zapoznały - i widzisz???sama na to wpadłaś:):):)ciekawa jestem naprawdę - bo na zdjęciu Twojego skarba to widać ten wyrostek jak nic:)więc koniecznie musisz dać znać, czy rzeczywiście się sprawdziło...

Paula - ojjj z tym gadaniem to ja Cię doskonale rozumiem - choć mam tylko jedno starsze dziecko - to każdy z jak się pyta - to mówi, no to co teraz dziewczynka???pewnie chcesz dziewczynkę???babcia najlepiej...no to mam nadzieję, że teraz będziesz miała córkę, bo pierw się nie udało - wspaniale co???
tak jak i Ty - na nic szczególnie się nie nastawiam, wiadomo chciałabym mieć parkę - ale i tak to dzieciątko co nosze pod sercem kocham całym sercem - nie ważne co ma miedzy nóżkami:):)i pragnę mieć jeszcze ze dwójkę jeśli się uda...marzyłam o dużej rodzinie i mam nadzieję, że będzie mi dane ją mieć - a czy sami chłopcy nawet będą - no to tylko się cieszyć, że będę gwiazdą w domu z samymi mężczyznami:)a gadanie ludzkie - nigdy nie dogodzisz...narodziny dziecka to nie fabryka - i trzeba dziękować Bogu, że dzieci mamy i że nosimy kolejne pod sercem...ja w sumie tylko z tego względu chciałabym wiedzieć, bo chcę myśleć już osobowo do tej kruszynki - przygotować starszego brata na braciszka lub siostrzyczkę...a co się urodzi to i tak dawno już postanowione przez tego Na Górze:)
 
Ostatnia edycja:
Paula, Martini macie 100 procent racji. Ja mysle dokladnie to samo! Juz pisalam o tym, jak niektorzy mowia, ze pewnie chcielibysmy chlopca, skoro mamy dizewczynke. A ja sie ciesze, ze to od nas nie zalezy. Ze tam u gory ktos juz zadecydowal i za te pare miesiecy okaze sie czy bede mama dwoch coreczek czy parki. NIe mam na to wplywu a teraz o jedno, co sie modle to o zdrowie malenstwa.
 
A ja już wiem co będzie u mnie ......... SYNUŚ :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) W sumie to wszystko wskazywało na dziewczynkę, ale na 100% będzie chłopak :) Ale się ciesze :)
 
reklama
Do góry