reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

Plemniki żyją do 7 dni w drogach rodnych kobiety!!! Ja bym napisała, że jest odwrotnie z tą "wpadką" - tzn. że na ogół dziewczynki nie są planowane, bo jeśli współżycie jest jednorazowe powiedzmy 7 dnia cyklu, to raczej się nie planuje poczęcia (zależy od długości cyklu), a jeśli ktoś planuje, to celuje bliżej owulki i większa możliwość jest chłopca. No, a jeśli współżycie jest częstsze, to wszystko może się zdarzyć. poza tym nikt idealnie nie wie, kiedy jest jajeczkowanie... w każdym razie plemniki męski są szybkie, ale słabe - szybko padają na polu walki:-D, a żeńskie spokojnie sobie dojdą...mają czas ;)
Jest to jedna z teorii, której jak dotąd nie obalono:-D
nawet na studiach o niej słyszałam:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja nawet na naukach przedmalzenskich to mialam meskie sa szybsze, ale krocej zyja, natomiast zenskie sa wolniejsze ale zyja dluzej...ot i taka teoria, moja tesciowa ma 3 synow, po pierwszym polowali juz na corke 2 razy polegli, tak wiec te metody sa zawodne...
 
No bo to wszystko teorie kogos tam. A i tak decyduje natura :D Ja zawsze perfekcyjnie wiedzialam kiedy mam jajeczkowanie bo objawy podrecznikowe śluzowo-szyjkowo-bólowe, w tym cyklu (fakt ze zaraz po odstawieniu plastrów) wszystko zawiodlo i się pozmienialo i nawet test LH niewiele wniósl bo i tak wychodzi na to ze albo jajeczkowanie sie przesunelo albo implantacja - łacznie wszystko prawie 2 tygodnie. Zreszta do zapłodnienia to trzeba jeszcze kilku innych czynników sprzyjających, sa kobiety które np. nigdy nie bedą miały ciąży pewnej płci z jakiś powodów (znam taki smutny przypadek gdzie wszyscy synowie umierali albo w wysokiej ciąży, albo przy porodzie, albo do roku od urodzenia a dziewczynki bez problemu) Z naturą się nie wygra bo ona zawsze wie lepiej i ma jakies swoje plany. Zreszta natura "wie" ile synów ma sie urodzic a ile córek zeby ciągłość zachować. Jakbyśmy dostali w swoje ręce możliwość planowania płci to ciort wie co by z tego wyszlo hihihi Taka seksmisja ;) Więc pozostaje nam zgadywać no i dobrze bo ile też frajdy z oczekiwania i to wypatrywanie na usg ;)
 
no ja tez slyszalam o tym, ze niektore kobiety maja tak, ze nie moga donosic chlopcoc tylko dziewczynki albo i odwrotnie. No niestety taka matka natura, ktora nierowno obdzielila, jedni maja po 12-cioro dzieci a inni ani jednego miec nie moga...co co nie chca to wpadaja a ci co chca ciezkie chwile przechodza, bo miec nie moga...Z reszta fajne jest to, ze nie wie sie na 100% co sie "zrobilo" i te zgadywanki i oczekwiania sa fajne
 
Ja obstawiam chlopca, nie wiem czemu ale od razu mialam takie silne wrazenie ze teraz to chlopaczek, no i robilismy chlopaka hihi...ale czas pokaze
 
hej dziewczyny, ja nie ukrywam, marze o córce! Ale wszyscy dookoła mówią mi, że będzie chłopak.. ciekawość mnie zżera serio :D Koleżanka zrobiła ostatnio coś dziwnego, rozmawiałyśmy o płci i taka zagadana akurat byłam i ona nagle do mnie tak: "A co Ty masz na rękach?" I ja wystraszona spojrzałam na dłonie zewnętrzną stroną do góry. A ona w śmiech i mówi mi, że będzie chłopiec. No to ja pytam o co jej chodziło. Jej mąż Grek jak była w ciąży zrobił jej tak. To widocznie jakiś ich grecki przesąd. Jak kobieta w ciąży spytana "co Ty masz na rękach" w pierwszej chwili popatrzy na wewnętrzną stronę dłoni znaczy, że urodzi dziewczynkę, jak na zewnętrzną, czyli na wierzch dłoni to chłopca. Ja tam nie wirze w takie rzeczy i czekam z utęsknieniem na wiadomość od lekarza ;) Z resztą co będzie to będzie. Ale chciałabym dać moim rodzicom wnuczkę bo mają już trzech wnuków :)
 
reklama
Do góry