reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze ruchy

reklama
ja odczuwam to tak, jak by mi ktoś w brzuch od środka pukał tak, jak się w drzwi puka. I jakby coś pulsowało (czasem jak dotknę, tzn tak mocniej docisnę rękę, to jestem w stanie coś tam wyczuć, jakieś muśnięcie, czy coś)

Niedługo już będą nas dzieciaki kopały, że ho ho ;)
 
Dziewczyny dzisiaj w ogóle nie czuje dzidziusia:(( ... Martwi mnie to...
Czy wy codziennie czujecie ruchy??
Czy moje przeziębienie na dziecko jakoś wpływa??
 
allme spokojnie, dziecko jest na tyle małe, że nie musisz czuć go codziennie, dopiero w okolicy 20 tyg ruchy staną się bardziej regularne
 
All me, ja jestem w dwudziestym a też nie czuję jakoś regularnie. Dziś jeszcze się nie poruszył na tyle energicznie, żebym to wyczuła. Ale zazwyczaj wieczorem harcuje.

Nie stresuj się, na pewno za niedługo będzie Cię dzidziuś kopał co rusz:tak:
 
all-me spokooojnie, ja na tym etapie co Ty teraz jesteś to chyba jeszcze w ogóle nie czułam, poczułam jakoś kilka dni później dopiero :)
 
Laski ja dzisiaj spanikowałam z tym brakiem ruchów (no powiedzmy, że coś tam czuję lekko ale do końca pewna nie jestem) i namówiłam męża żeby mnie umówił na szybkie usg. No i pojechaliśmy i z dzidzią wszystko oki:-) ładnie sobie fikała:-) lekarz powiedział, że nie mam się martwić, że jeszcze będę miała dość tych kopniaków niedługo;-)


Acha! Informacja dla dziewczyn które mają łożysko z przodu: nie ma to wpływu na "czucie" dziecka. Dzisiaj rozmawiałam o tym z dwoma ginekologami i każdy tak stwierdził. Po prostu musimy się uzbroić w cierpliwość. Szczególnie pierworódki:tak:
 
reklama
Fibi, gratuluje córeczki !!!:-)
i dziękuję za informację :-) widocznie musimy jeszcze troszkę poczekać.. chociaż już mój malutki daje o sobie czasami znać.. co jakiś czas mam lekkie pulsowanie, a szczególnie wieczorami takie jakby mocniejsze pukanie:-D
 
Do góry