reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

reklama
Jutro mam transfer ( trzecia doba dzisiaj ) i czekam na telefon z kliniki . Wczoraj się rozwijało 6 zarodków . Mega stresujące te czekanie . :-( jak wy się dziewczyny czuliście po punkcji , mnie cały czas boli brzuch .jest taki nabrzmiały …zastanawiam się czy nie mam jakiegoś stanu zapalnego czy to kwestia brania hormonów,bo mam przepisany ultragestan 12 szt dziennie i 3 tabletki duphastenu .
Ja po punkcji czułam się też taka nabrzmiała, opuchnięta. Wydaje mi się, że to skutek hormonów i zatrzymania wody w organiźmie. Po paru dniach przeszło. Brzuch pobolewał 3-4 dni. Jeśli nie boli Cię jakoś mocno i nie masz temperatury, to chyba są to objawy w granicach normy, Niektórzy są po prostu bardziej wrażliwi na hormony. A jeśli się tym niepokoisz, to napisz do swojego lekarza i opisz mu objawy.
 
Dziewczyny, mam pytanie, braliście jakieś przeciwbólowe/rozkurczowe tabletki na początku cyklu? Czytałam, ze paracetamol ewentualnie nospa ? Nie chciałabym sobie zaszkodzić (maila do lekarza będę pisać jak już dostanę @) ale chciałam zapytać jak to było u Was 🙂
 
Dziewczyny, mam pytanie, braliście jakieś przeciwbólowe/rozkurczowe tabletki na początku cyklu? Czytałam, ze paracetamol ewentualnie nospa ? Nie chciałabym sobie zaszkodzić (maila do lekarza będę pisać jak już dostanę @) ale chciałam zapytać jak to było u Was 🙂
A dlaczego "na początku cyklu"? W sensie - w czasie miesiączki? No tak... w czym problem?
Brałam je też po punkcji, a rozkurczowe obowiązkowo w dniu i parę dni po transferze.
 
A dlaczego "na początku cyklu"? W sensie - w czasie miesiączki? No tak... w czym problem?
Brałam je też po punkcji, a rozkurczowe obowiązkowo w dniu i parę dni po transferze.
Chodzi mi podczas stymulacji, mam zacząć od 2 dc. Miesiączki mam średnio bólowe 🫣 i pytanie, czy można wziąć coś przeciwbólowego. Na forach różnie piszą i mam lekki mętlik.
 
Chodzi mi podczas stymulacji, mam zacząć od 2 dc. Miesiączki mam średnio bólowe 🫣 i pytanie, czy można wziąć coś przeciwbólowego. Na forach różnie piszą i mam lekki mętlik.
mozna. Gdzieś czytałam, że lepiej tylko nie ibuprofen, ale nie było to wiarygodne źródło, a ja tego nie potwoerdzalam, więc to może być wyssane z palca. Mi lekarz np. pozwalał normalnie brać moje leki na migrenę
 
Chodzi mi podczas stymulacji, mam zacząć od 2 dc. Miesiączki mam średnio bólowe 🫣 i pytanie, czy można wziąć coś przeciwbólowego. Na forach różnie piszą i mam lekki mętlik.
W przypadku konieczności myślę, że paracetamol bym wzięła. Nie jakieś giga ilości i nie przeciw małemu bólowi, ale normalnie jest wymieniany jako możliwy do zażywania.
 
reklama
Do góry