reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

Andzia jeżeli to są potówki to przecieraj buzię płatkami zmoczonymi przegotowaną wodą i potówki się wygoją i znikną. Nie ma potrzeby smarowania ich czymkolwiek (tak powiedziała mi pani dermatolog). Mój mały miał straszne potówki na całym ciele jak go babcia przegrzała :-D Nie smarowałąm niczym i teraz mały ma śliczną skórę (tzn miał bo wczoraj po tym okropnym upale na rączkach mu wyskoczyły krostki, ale na to pomaga tak jak pisałam zwykła kąpiel)
 
reklama
Mamuski czy wy uzywacie jakis kremow do buzi maluszka. Mati ma strasznie suche czolo ktore sie luszczy i nie wiem czym to moge smarowac?

Andzia- u nas polozne mowia zeby zostawic i poprostu malucha nie przegrzewac a same zejda.
 
Kluseczko - mojej małej też się łuszczy buzia, szyjka i tak na prawdę to cała główka :-(Trzeba przeczekać, zniknie ( mam nadzieję) tak jak na rączkach i nóżkach. Ja smaruję Nivea baby kremem z filtrem 30, przed wyjściem na dwór. A w domu tylko przemywam wodą.
 
Mamuski czy wy uzywacie jakis kremow do buzi maluszka. Mati ma strasznie suche czolo ktore sie luszczy i nie wiem czym to moge smarowac?

.

Mojej Nince skóra łuszczyła się na całym właściwie ciałku a głównie na rączkach, nóżkach i brzuszku. Pediatra jak spojrzała przy kontroli od razu spytała czego używam. Powiedziałam, że mam wszystko z Johnsona. Kazała to wszystko odstawić na wieki wieków i kupić Oilatum. Kupiłam emulsję do kąpieli, szampon i krem. Wszystko minęło w ciągu dwóch dni jak ręką odjął. Ja używałam Oilatumu jak pod koniec ciąży miałam tą wstrętną pokrzywkę i mi przynosiło to ulgę.


Mam jednak inne pytanie. Mojej małej na języku zrobiła się biała plamka. Myślałam, że jej mleczko zostało a dziś rano jak wstałam okazało się, że cały języczek ma już tym pokryty, czy to mogą być pleśniawki? Słyszałam że jak się karmi piersią to podobno nie ma pleśniawek, ale może się mylę. Przemywam jej ten język rumiankiem bo po Aftinie miała biegunkę (pediatra mówiła, że mam przemywać buźkę małej aftinem przed podaniem witamin, a na opakowaniu jak byk pisze, że używać max 3 - 5 dni i u dzieci powyżej roku a na necie wogóle pisało, że powyżej 12 roku życia - więc nie używam). Czy któraś z was miała podobną sytuację? W poniedziałek idę z nią do lekarza bo wolę zweryfikowac co to jest.
 
Mojej Nince skóra łuszczyła się na całym właściwie ciałku a głównie na rączkach, nóżkach i brzuszku. Pediatra jak spojrzała przy kontroli od razu spytała czego używam. Powiedziałam, że mam wszystko z Johnsona. Kazała to wszystko odstawić na wieki wieków i kupić Oilatum. Kupiłam emulsję do kąpieli, szampon i krem. Wszystko minęło w ciągu dwóch dni jak ręką odjął. Ja używałam Oilatumu jak pod koniec ciąży miałam tą wstrętną pokrzywkę i mi przynosiło to ulgę.


Mam jednak inne pytanie. Mojej małej na języku zrobiła się biała plamka. Myślałam, że jej mleczko zostało a dziś rano jak wstałam okazało się, że cały języczek ma już tym pokryty, czy to mogą być pleśniawki? Słyszałam że jak się karmi piersią to podobno nie ma pleśniawek, ale może się mylę. Przemywam jej ten język rumiankiem bo po Aftinie miała biegunkę (pediatra mówiła, że mam przemywać buźkę małej aftinem przed podaniem witamin, a na opakowaniu jak byk pisze, że używać max 3 - 5 dni i u dzieci powyżej roku a na necie wogóle pisało, że powyżej 12 roku życia - więc nie używam). Czy któraś z was miała podobną sytuację? W poniedziałek idę z nią do lekarza bo wolę zweryfikowac co to jest.
Aniu, jak się karmi naturalnie to też mogą być plesniawki, miałam tak z Julką. Ja używałam Aphtin i nie było jakichś tam hocków-klocków... ale byłam też u pediatry, i dostalismy Nystatynę-antybiotyk. Rozrabia się to z wodą i otrzymanym roztworem pędzlujesz niuni w buzi. Po tym na pewno przjedzie. I mimo nystatyny, parę razy używałam aphtin, minęły dwa dni i żegnajcie plesniawy :-D
 
reklama
Mamuski czy wy uzywacie jakis kremow do buzi maluszka. Mati ma strasznie suche czolo ktore sie luszczy i nie wiem czym to moge smarowac?

Andzia- u nas polozne mowia zeby zostawic i poprostu malucha nie przegrzewac a same zejda.

Kluseczko, ja dziś byłam z Ksenią u pediatry, która zauważyła, że mała ma suchą skórkę. Powiedziała, żeby smarować to kremem. Kupiliśmy już wczoraj kremik Emolium, czyli z tej samej serii, z której mamy płyn do kąpieli, i lekarka pochwaliła ten wybór. To nasze Emolium to coś w stylu Oilatum właśnie. W każdym razie nie chodzi o krem z filtrem, tylko o specjalny krem pielęgnacyjny. Jak to działa przeczytasz tutaj: Emolium

Kluseczko - mojej małej też się łuszczy buzia, szyjka i tak na prawdę to cała główka :-(Trzeba przeczekać, zniknie ( mam nadzieję) tak jak na rączkach i nóżkach. Ja smaruję Nivea baby kremem z filtrem 30, przed wyjściem na dwór. A w domu tylko przemywam wodą.

Annya, a na główce to nie ciemieniucha? Ja widzę, że Ksenia ma lekką, ale na razie nic jej się nie łuszczy. Położna poleciła nam, aby na ok. godzinkę przed kąpielą nasmarować główkę oliwką, a potem zmyć.
 
Do góry