reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

cudnie jest czuć małego bobaska obok siebie. Mój malec spał od początu u siebie ale pora karmienia, przytulania była przepiękna...
 
reklama
U nas Milenka spi w swoim lozeczku :-) Wydaje mi sie, ze tak jest najwygodniej Dzieciaczkowi :-)
Spi raz na lewym, a raz na prawym boczku (tak mowili w szpitalu), czasem na pleckach (czytalam, ze tak jest zdrowo) :-) Wiec Milenka ma wszystkiego po troche :-)

Przyznam, ze my na spacerze jeszcze nie bylismy. Ciagle wydaje mi sie, ze jest za zimno, a pediatra mowil, zeby w zimie werandowanie zaczac jak Dziecko ma 3 tygodnie, a spacery jak ma 4 tygodnie i tak zrobie. Ale na pole kilka razy juz wyszlismy (raz na kontrole, raz do pediatry, do samochodu, bo jechalismy 50km do mojej Rodzinki).

Jesli chodzi o pupke, to my narazie uzywamy tylko kremu przeciwko odparzeniom Nivea i jest ok :-)

Z kupkami jest roznie. Dzis zrobila juz chyba z 5, ale sa dni, ze tylko puszcza baki, a kupek jest malo. Ale pediatra mowil, ze to wszystko jest w normie :-)
 
My z kolei mamy problem z oczkami. Tymkowi strasznie ropieją :( przemywam solą fizjologiczną, ale efektów nie widać... :(

Strzyga, my też męczyliśmy się z ropiejącym oczkiem przez kilka dni. Teraz dla odmiany ropieje drugie. Dzwoniliśmy do znajomej okulistki i poradziła, żeby przemywać solą fizjologiczną, masować wewnętrzny kącik oka okrężnymi ruchami i czyścić Poli nosek. To co się zbiera w oczku wydostaje się z niego przez kanalik w kącie oka i dalej przez nosek. Jak się dziecku mocniej uleje i poleci przez nos, to odpływ z oczka może się przytkać. Masaże i udrażnianie noska fridą pomagają.

A co do spania, Polcia śpi w swoim łóżeczku w swoim pokoiku. W ciągu dnia i wieczorami dużo jest na rękach (zwłaszcza jak Tata wróci z pracy :), ale w nocy zasypia po jedzonku u siebie. Najwięcej marudzenia jest tak od 20 do 23 - ciężko ją położyć do łóżeczka. W ogóle ciężko ją odłożyć :D. Może się już nauczyła, że w tych godzinach Tata będzie trzymał na rękach ile Pousia będzie chciała :)
 
Ostatnia edycja:
Dorotka od czego była ta alergia? Czy najczęściej nie jest to od nabiału, który spożywamy?
U mojego Maluszka jest trądzik na policzkach. Czasem krostek jest mniej czasem więcej. Jak śpi to bledną i wcale ich nie widać. Dziś tak ładnie sobie spał po każdym jedzonku. Teraz po kąpieli i jedzonku ziewa ale spaćku mu nie wychodzi.
 
Chusta Wiązana Elastyczna - Jak poprawnie zawiązać chustę? - YouTube
polecam- całkiem fajna instrukcja, wiązanie dla noworodków jest prawie takie samo jak inne tylko końcówka inna - na filmiku zaczekaj do 3:40

Ja też mam chustę od pentelki :)

Alice zaczęło się od dokarmienia w szpitalu bo ja nabiału nie jadłam ale młody miał uczulenie na wiele rzeczy w tym niektóre warzywa i owoce. Do dziś zostało mu na jajka i kakao
 
Ostatnia edycja:
mam do Was pytanie: czy takie żółte luźniejsze kupki (wodniste?!) są normalne? wszędzie czytam że to przejściowe u noworodków, ale stresuję się strasznie bo mały przez cały dzień zrobił takich 3 w małych ilościach.. sama teraz nie wiem co myśleć
 
bakalia z tego co mi wiadomo to takie kupki są jak najbardziej normalne :) mój cały czas takie robi :) i z tego co kojarzę to dopiero kupka się zacznie zmieniać jak zaczniemy wprowadzać jedzonko do jadłospisu naszych pociech :)
 
reklama
Do góry