reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

Fazerka - z rumiankiem niestety trzeba uważać, bo zawarte w nim substancje mogą powodować podrażnienia i alergię u dzieci. Oczywiście, każde dziecko ma inną skórę i Twojemu Maluszkowi może pomagać, ale wielu dzieciom robi się od niego wysypka koło oczek, jeśli się rumiankiem przemywa. Najbezpieczniejsza jest sól fizjologiczna.

My do pupy najpierw uzywaliśmy sudocremu, ale źle się rozsmarowuje, więc Tymek bardzo się zlościł, bo długo to trwało. Potem kupiliśmy zasypkę i w sumie było okay, ale przyszła położna środowiskowa i powiedziała co następuje:

"Sudocrem - nie, bo jest bardzo ciężki i blokuje dziecku pory.
Zasypka - raczej nie, bo ma tendencję do "rolowania się" pod wpływem wilgoci (pot) np. w pachwinkach i może w rezultacie doprowadzić do odparzeń."

Poleciła Linomag maść. Ja jestem zachwycona, bo rozsmarowuje się idealnie i szybciutko (ma konsystencję jak mocno zagęszczona oliwka), a Mały ma po nim jeszcze ładniejszą pupę niż przy zasypce.

Mówiła też, że zamiast LInomagu można stosować Bephanten albo Alantan, ale Linomag pomimo najniższej ceny jest najlepszy.

***

My z kolei mamy problem z oczkami. Tymkowi strasznie ropieją :( przemywam solą fizjologiczną, ale efektów nie widać... :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewelina powerandować to chyba można w dzień jak słońce jest to ok. Tylko chyba za zimno, żeby wychodzić.
A co do maści to ja mam Alantan -sprawdza się.
Ten kikut mógłby już u nas odpaść. Dziś w środku pępek przemywałam, czyściłam i jeszcze troszkę tam się trzyma jakby na glucie takim.
 
Ostatnia edycja:
u nas jak tylko skora na pupie jest czerwona to stosujemy sudocrem i pomaga. Co do krostek to ostatnio taż na policzkach mała dostała. Narazie nie jest ich dużo i przemywam wodą przegotowaną.

kasia_zg oby jak najszybciej pupcia wyzdrowiała :tak:
 
Strzyga rumiankiem oczków nie przemywam same krostki :) tak powiedziała pediatra.. oczka przemywam wodą przegotowaną..

teraz Skrzatowi zrobił się na uchu tak jakby liszaj :-( i na brwiach ma.. strasznie wysuszoną skórę aż taka skorupka się zrobiła.. i nie wiem czym to mogę potraktować .. narazie przemywam samą wodą.. ale nic nie pomaga..
 
a nikt wam nie mówił, że przez pierwsze 3 tygodnie życia dziecka nie wskazane są zadne kosmetyki?? (nam mówił neonatolog w szpitalu), nasz mały miał rumien noworodkowy, ale niczym nie kazali smarowac - no i zeszło:)
 
My też używamy Linomagu profilaktycznie, a przy zaczerwienieniach Sudocrem i od razu wszystko znika - także u synka sie sprawdzał. Ala jeszcze nie miała nigdy zaczerwienienia wiec nie smarowałam jej sudocremem.

Fazerka - nie chce straszyc ale to moga być poczatki alergii takie suche placki na brwiach i uszach. Smaruj to jakimś tłustym kremem.
 
Krupka - nam mówili, że póki jest wszystko okay, najlepiej nie stosować nic. Ale jeśli pojawiają się problemy ze skórką to pielęgnować. Tymo ma po P. bardzo wrażliwą skórę, i zaraz mu się zaczerwienia robią, więc stosujemy ten Linomag - lepsze to, niż odparzenia.
 
Krupka mi pediatra powiedziała żeby niczym nie kremować maluszka :) także robię tak jak ona mi powiedziała
nice-girl no właśnie tego samego się obawiam :/ kurczę oby nie! zaczęłam mu to smarować kremem babino.. zobaczymy czy coś pomoże..
 
No i chyba dorobiliśmy się trądziku niemowlęcego...

Mały ma krostki na czole, trochę mniej na buzi i policzkach.

Swoją drogą, jak odróżnić trądzik od alergii pokarmowej?
 
reklama
Do góry