reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

Mam pytanie. Mojej małej pępek jeszcze nie odpadł. Rusza sie, po bokach i w środku jest czerwony, tzn jakby tam była taka zaschnieta krew, I od wczoraj zaczął nieprzyjemnie pachniec .. Nie wiem czy to normalne?
 
reklama
tak bakaalia z kupką jak dziewczyny piszą; wazne żeby ja obserwować bo nie może być za bardzo śluzowa i bez niteczek czerwonych kri- wtedy to trzeba powiedzieć pediatrze bo moze to wskazywać na alergię pokarmową, ale taka luźna żółta kaszkowata jest OK.

Gabrys odpadniecie to pewnie nie problem w terminie-każdy indywidualnie, ale brzydki zapach nie powinien byc. Psikasz octeniseptem? Musisz koniecznie utrzymywac w mega suchości, jesli kąpiesz małą uważać a jak zamoczysz to potem spirytusem lub octeniseptem zasuszyć i nie przykrywać pampersem!!!
 
tak bakaalia z kupką jak dziewczyny piszą; wazne żeby ja obserwować bo nie może być za bardzo śluzowa i bez niteczek czerwonych kri- wtedy to trzeba powiedzieć pediatrze bo moze to wskazywać na alergię pokarmową, ale taka luźna żółta kaszkowata jest OK.

Gabrys odpadniecie to pewnie nie problem w terminie-każdy indywidualnie, ale brzydki zapach nie powinien byc. Psikasz octeniseptem? Musisz koniecznie utrzymywac w mega suchości, jesli kąpiesz małą uważać a jak zamoczysz to potem spirytusem lub octeniseptem zasuszyć i nie przykrywać pampersem!!!
Kurcze.. Przykrywalam pampersem :( tak, używam octaniseptu.. Zastanawiam sie tylko, czy mogę nim psiknac tam do środka jakby? Czy tylko dookoła?
 
Z ostatniej chwili. Chciałam przemyt pępek, i okazalo sie, ze śmierdzi nadal, ale już odpadł prawie. Wisi na czymś tylko i nie wiem.. Nie odrywac tak?
 
Gabryś nie odrywaj i psikaj naokoło i do środka. Jak się trzyma na takiej "niteczce" to lada moment odpadnie, ale trzeba pozwolić naturze się go pozbyć
 
Nie odrywam.. Nawet powiem wam, ze sie boje :p
wymylam jej go octaniseptem, przebralam, i ciekawa jestem co z tym pepkiem, bo on sie jej cały czas jakby rusza.. Ta częśc do odpadniecia sie tak ślizga..
 
Gabryś ja bym pokazała lekarzowi albo położnej, bo to, że się rusza i jest zaschnięta krew to ok - ja ją zmywałam patyczkiem do uszu po spryskaniu actaniseptem.
Natomiast to, że jest śliski i brzydko pachnie to może być jakaś infekcja...
 
raczej na bank to infekcja.
Takie cos mialam u malej, smierdzialo potwornie, zanim czesc zasuszona odpadla to pod spodem bylo sliskie, wkolo czerwone i opuchniete. Jak odpadlo zasuszone cos to przemywalam pepek srodkiem aseptycznym, opuchniecie szybko zeszlo, zbierajacej ropki pozbylam sie w ciagu trzech dni.
 
reklama
Do góry