reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

reklama
Ninja ja kiedys widziałam specjalną oliwkę na ciemieniuszke nazywa się Olejuszka i jest z firmy Skarb matki,ale z ziaji chyba też jest.chociaż jak mojej si pojawił jakby łupież to oliwka z Hipp pomogła i szczoteczką jej to wyczesałam.

Co do rozmiaru pieluszek to właśnie mam ten dylemat bo się kończą zapasy 2-jeczek.od poczatku ich uzywalam i zeszly dwie jumbo packi pampersow a teraz mega pack huggies jesyt na wykończeniu.Myśleliśmy już mężem o 3 ale może na razie kupimy jeszcze 2 z huggies(bo są większe niż 2 Pampers i się rozciągają na pleckach),żeby nie wylatywało nogawką nic:-)bo tak miałam na początku z huggiesami po prostu musiała do nich dorosnac i teraz sa super.
odparzeń póki co nie doswiadczyłyśmy i dobrze:tak:chociaż mam pelno tych różnych specyfików od sudocremu po pentacrem i masc od pielegniarki ze szpitala.Jednak po kazdej zmianie pieluszki przecieram chusteczką i smaruję kremem przeciw odparzeniom z Nivea albo Johnsons.

Jej się łuszczyły troche stópki i dlonie to smarowałam tym balsamem Oillan i kapałam ją w tej emulsji do kąpieli.
Skaba ja też się przeraziłam tą szczepionką szczególnie ze ten bąbel:szok: wyskoczył dopiero w domu i pytalam się polożnej a później neonatologa w szpitalu co jest z tym i też mi powiedzieli,że to musi się taka rana zrobic a z tego dopiero blizna i dzisiaj widzę,że jej pękł ten ropny bąbel to chyba sie już strupek zrobi.Tylko jakby wokoło ropiało to by było coś nie tak.
Weronika my mamy herbatkę Hipp z koperku i jest ona od 1-go tygodnia.
 
Ja też potwierdzam Bambino rewelka i uwielbiam ich zapach,az czuc w całym pokoju tak"bobaskowo" kupiłam 4-pack a teraz mam jeszcze zielone Dzidziusia i też są niezłe.Dostałam też ostatnio z rossmanna Babydream i nie polecam:no:,chociaż pewnie tanie a duże.A te Zielone Pampersa sa straszne:-(
 
Aha - i schodzi mu skóra z brzuszka i ud jak po opalaniu, ale miejsca, z których zeszła nie wyglądają na podrażnione... Czy którejś z Was dziecko tak miało???

U nas skóra zaczęła schodzić jak skończyliśmy oilatum i przeszliśmy na zwykłe mydełko + oliwka. Położna środowiskowa kazała dodać jeszcze nieco oliwki do wody, daliśmy i po kąpaniu też ją smaruję oliwką i już skóra jest ok :-)

Co do tej szczepionki to kurcze nie zauważyłam na jej rączce nic :baffled:


no i pochwale się (wreszcie) że pępuch nam odpadł!
 
Dziś małej odpadł pępuszek, ale trochę się martwię bo jakoś tak dziwnie odstaje. Mam nadzieję, że to nie jest przepuklina pępkowa
 
Monika u mojego bobasa tez odstawal i nawet jeszcze lekko jak pepuszek odpadl.
Po jakims czasie wszystko wrocilo do normy i teraz wyglada jak najbardziej prawidlowy pepek na swiecie ;-)

Ten slad po szczepieniu tez juz u nas sie pojawil...niech zlazi jaknajszybciej bo mnie denerwuje...
 
Dziewczyny - te krostki uczuleniowe wyglądają strasznie, aż płaczę nad nim.. Najbardziej zaatakowana jest ta świeża skórka, która dopiero wyszła spod tej złuszczonej.
Tymon nie śpi od 10.00 i jest marudny - chyba go to boli.

Wykąpać go dziś w Oilatum, czy przetrzeć tylko? bo aż boję się wycierania go po kąpieli :no::no::no:

Pierdolona oliwka!:crazy:


Aha - nam też pępek odpadł dzisiaj.
 
to dziś pepkowe:-D
Iza mi te clinica strasznie śmierdza dla mnie maja z aintensywny zapach z Mela używałam tylko pampersa zielone i było ok
dziś kupiliśmy sensitive z pampersa bo mieliśmy je na poczatku jak sie upka wygoi to zobaczymy:tak:
Skaba dostałam od znajomej maśc ze sterydem (prawie wogóle go nie ma )i zaczynam smarowac a lekarz tez mi dał jakas maść ale nie pamietam jaka :sorry2: wiem ze ma kwas borowy:-p
 
reklama
u nas pepuch odpadl w 4 dniu dla mnie szok ale piknie sie zagoil.Cale szczescie ze tak szybko bo sie go doslownie balam:zawstydzona/y:mielismy na nim wielgachna klamre.
Na brzuszku raczkach i stopkach tez luszczy nam sie skora a ciemienuchy jeszcze nie mamy
Ninja wspolczuje biedny Tymonek buziaki dla Was
 
Do góry