reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

Aha - i schodzi mu skóra z brzuszka i ud jak po opalaniu, ale miejsca, z których zeszła nie wyglądają na podrażnione... Czy którejś z Was dziecko tak miało???
tak tak - Marcel ma dokąłdnie to samo!!!Z brzuszka i ud juz mniej ale teraz wiećej z piszczeli no i dłonie:dry:połozna stiwerdziłą że to normalne i zdarza się dzieciaczkom przenoszonym...ja mu to smarowałam bephantenem jak nie wiedziałam co robić a teraz tylko oliwką natłuszczam przy okazji przewijania:sorry2:i jakos chyba już mu to przechodzi i rzecxzywiscie skóra pod tym łuszczeniem jest gładka i zdrowa:blink:
 
reklama
a jesli chodzi o pieluszki to my naturalnie ejszcze na 1 jedziemy - Marcel jest z amały da 2. miałam dwie takie to się rzepy od nich spotykały na środku:sorry2:a ze nie zuzywam ich masakrycznie duzo to dopiero konczę pierwsza paczkę (44szt) - mam jeszcze jedną i wtedy pomyslę co dalej:blink:
odparzeń brak - uzywam na razie tylko pudru Penaten a jak coś czerwienszego się pojawi to SUDOCREM.Przy Oliwii puder sie nie sprawdził bo się w pisiunie wtryniał niepotrzebnie ale teraz jest super:tak:a po kapieli to w ogóle zostawiam tylko oliwkę - jak zacznie Marcel nabierać kształtów (czyt. fałdek) to pewnie i odparzenia beda :nerd:
 
Przy Oliwii puder sie nie sprawdził bo się w pisiunie wtryniał niepotrzebnie ale teraz jest super:tak:a po kapieli to w ogóle zostawiam tylko oliwkę - jak zacznie Marcel nabierać kształtów (czyt. fałdek) to pewnie i odparzenia beda :nerd:

a u nas przy Bartku się puder nie sprawdził, a teraz jest super :-D:-D:-D tzn. był - dopóki to odparzenie nie wylazło:no: a oliwkę musiałam odstawić..
 
ninja - Julce też skóra schodziłą z rączek i stópek, wogóle miała bardzo suchą i mi położna powiedziała że samrować dużo oliwką nie tylko po kapieli, stópki dłużej się łuszczyły więc mówiłą że jak nie przejdzie to kupić linomag bo bardziej tłusty ale na szczęście oliwka wystarczyła

a pieluszki 2 leżą w szufladzie i czekają na większą Julkę :-D musieliśmy kupić 1 bo tamte zdecydowanie za duże:szok:
 
ninja, oilatum się nie smaruje tylko dodaje do wody do kąpieli. A jeśli już smarujesz, to należy to spłukać wodą, ale to już przy bardzo przesuszonej skórze się stosuje. A skóra będzie się łuszczyć, to normalne.

Giza - na ulotce było napisane, że można smarować miejscowo też.

Cholera, właśnie w tych miejscach, gdzie świeżo zeszła skóra najbardziej to uczulenie zaatakowało.
Odstawiłam oliwkę i czekamy. Dzisiaj po kąpieli nasmaruję go Mustelą Majki - zobaczymy.

A główkę spróbuję oliwką z Penatena.
 
ninja to zupelnie normalne, Dawidowi tez sie luszczyla na brzuszku najwiecej , ale to minelo chyba po 2 dniach.Zupelnie nie ma sie czym martwic
Co do uczulenia to jesli to tylko reakcja na oliwke to zanim uzyjesz kolejnego kosmetyku, odczekaj troche. Po kapieli w Oilatum powinno przejsc.

mrowa my tez mielismy krotkie spotkanie pierwszego stopnia z odparzeniem i pomogla zmiana husteczek. smaruje pupcie na przemian bepanthenem i nivea na odparzenia i pupcia wyglada ladnie

my tez uzywamy pieluszek 1
najpierw byly to pampersy, pozniej zeby porownac z tanszymi kupilismy takie z Rossmana-takie jakies twarde byly, a teraz juz druga paczka Huggies classic i te moge polecic, Wygonie sie zaklada, zapiecie ok i zero podraznien na pupci.2ki zaczynaja sie od 6kg wiec jeszcze troche mamy czasu na zmiane rozmiaru.
 
Iza ja uzywam haggisy te najmniejsze i teraz mam paczke 2 na zas sa super bardzo je lubie i polecam i sa takie łandiutkie z kubusiem puchatkiem :p a te z rosmana te miałam i szczerze sa według mnie identyczne jak pampers ale najgorsze tez nie sa :)
 
Iza ja własnei podejrzewam chusteczki bo na początku mieliśmy sensitive a potem zmieniliśmy an zwykłe zielone z pampersa i chyba od tej pory zaczeły sie krosteczki:baffled: ale nie pamietam dokładnie a teraz od paru dni myje zwykła woda ismaruje i widac poprawe ale nie ejst idealnie wiec idziemy do lekarza i jak pupka sie wygoi zmienaim chusteczki na sensitive:tak:
Skaba dam ci znać co nam nakazał:-)
 
Dziewczyny, wydaje mi się, że już mu się zaczyna ciemieniucha - czy tylko oliwką smarować? (mam jeszcze oliwkę Penaten, ale chcę ją zacząć używać, jak zejdą plamki uczuleniowe po tamtej).

Aha - i schodzi mu skóra z brzuszka i ud jak po opalaniu, ale miejsca, z których zeszła nie wyglądają na podrażnione... Czy którejś z Was dziecko tak miało???

Ninja ja przy Zuzi używałam zwykłej oliwy z oliwki - takiej do gotowania. Zuzia łuszczyła się cała, ale po kilku dniach miała świeżą skórkę na całym ciele, więc polecam! U nas sprawdziło się świetnie:tak:!
A na ciemieniuszkę powinna wystarczyć zwykła oliwka.
 
reklama
Mrowa mojego syna wlasnie sensitive uczulily. Kupilsmy ich chyba z 8 paczek w tesco no bo skoro sensitive to ...wiadomo.Niestety uczulenie dosc szybko wyszlo
Zmienilismy chwilowo na Nivea- celowo wybralam te 'lepsze bo drozsze'i wszystko wrocilo do normy.
Nivea sie sknczyly i pomyslalam ze sie upewnie czy bylo to uczulenie na chusteczki i wrocilam na moment do pampersa... pod koniec paczki uczulenie wrocilo.
Teraz maz przywiozl Dzidziusia i sa swietne, fajnie pachna, sa dobrze nawilzone no i cena o polowe nizsza od nivea, chociaz tamte tez slicznie pachnialy
 
Do góry