reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

no i u nas tez sie zaczal lek separacyjny.... masakra jakas:dry::dry: nawet jak sie budzi i nie ma mnie nad nim to ryyykk...

Filip ma w obrebie szyjki i klatki piersiowej (w obrebie sliniaczka) takie czerwone plamy, suche... nie bola go i nie swedza(tzn. nie daje mi zadnych znakow ze go bola albo cos) wydaje mi sie, ze nasilaja sie jak sie zaslini ale na buzce nic nie ma....probowalam tez wyhaczyc czy to nie alergia pokarmowa... ale po niczym konkretnym nie ma tych plam... dodam tylko, ze nie ma nigdzie indziej tych plam ma ladniutka skorke na buziaku i uszka i konczyny... czolo czasami suche ma... ktoras ma jakies rady, albo pomysly co to moze byc i czy to moze byc alergia pokarmowa albo wziewna??:dry::dry:

To może być atopowe zapalenie skóry, trudno jest określić. Nie zmieniałaś ostatnio proszku do prania? Albo dałaś mu coś nowego do jedzenia? Albo może mieć uczulenie na pyłki. Coś teraz pyli na co on może być uczulony.Nawilżaj mu te miejsca czymś tłustym. W Anglii masz takie kremy jak diprobaze, hydromol(polecam), lipobase.
Jak będziesz chciała wiedzieć więcej to pytaj;-)
 
reklama
moni3ka - a może to poprostu od śliny ???
może śliniaczek przemaka i wilgotny bodziak ma ciągły kontakt ze skórą ?
jednak buźkę sie wyciera i mimo ślinotoku nie jest ona wciąż wilgotna.
 
dzieki emiliam. mam masci i kremow od zarabania, ale moze sie skusze na ktorys z poleconych przez Ciebie...:cool2:
aga_q to jest moje przypuszczenie numer1.. no ale nie moge wykluczyc alergii tylko nie wiem czy to jest mozliwe zeby alergia (na cokolwiek) byla tylko w obrebie klatki piersiowej:confused:... a ani na powiekach, policzkach, za uszami , na zgieciach lokciowych czysciutka skorka:dry::dry: najgorsze jest to, ze ten moj to nie toleruje sliniakow:dry:wszystkie wyrywa .... i ryczy... zaogni sie i lagodnieje po kilku dniach... w piz....:dry:
 
moni3ka z może by spróbować kąpiel w krochmalu ?

my mieliśmy swego czasu brzydka szyjkę..myślałam że to odparzenie, żadna maść nie pomagała..szyjka później zrobiła się sucha i czerwona..pomogła właśnie kąpiel w krochmalu..teraz nie ma tego problemu...
 
Mi moja pani Dr. opowiadała jak jej mały pacjent non stop przychodził z brzydką wysypką...nie taką jak opisujesz troszke gorszą...dawała maści leki na alergie i cuda niewidy....i potem podczas którejś rozmowy z mamą wyszło że ona go w krochmalu kąpała...była bidulka biedna a te wszystkie oilatumy itp kosztują...skierowała ją do dermatologa a ten postawił diagnozę "uczulenie na skrobie"
Nie pisze tego żeby pouczać - bron Boże...ale jeśli sie martwisz tym to może warto sie przejść do lekarza...ten mój wrażliwiec reaguje nawet wtedy kiedy ja pierfum zmienie wiec mniej więcej już wiem skąd sie jakaś wysypka bierze ;-)
 
hmmm. ja chyba jednak sie skusze na krochmal:sorry2:... a ta pani o ktorej piszesz adiva to chyba lekko przegiela z tymi kapielami... ja slyszalam ze na odparzenia swietnie dziala (no pod warunkiem ze nie uczulone na skrobie)...:happy2:
a u lekarza bylam...pomruczala pod nosem, ze to pewnie od upalow... bo akurat wtedy byly i, ze nam swietna masc przepisze.... odebralam clotrimazol...:dry:nie pomogl....
sprobuje, co mi dziewczyny radzily i pojde za miesiac do polskiego lekarza:-D:-D:-D
 
moni3ka z może by spróbować kąpiel w krochmalu ?

my mieliśmy swego czasu brzydka szyjkę..myślałam że to odparzenie, żadna maść nie pomagała..szyjka później zrobiła się sucha i czerwona..pomogła właśnie kąpiel w krochmalu..teraz nie ma tego problemu...
nam jak wyskoczyly potowki gdy maluch mial miesiac to tez pediatra kazala przez kilka dni kapac w krochmalu i jak reka odjal...
 
hmmm. ja chyba jednak sie skusze na krochmal:sorry2:... a ta pani o ktorej piszesz adiva to chyba lekko przegiela z tymi kapielami... ja slyszalam ze na odparzenia swietnie dziala (no pod warunkiem ze nie uczulone na skrobie)...:happy2:
a u lekarza bylam...pomruczala pod nosem, ze to pewnie od upalow... bo akurat wtedy byly i, ze nam swietna masc przepisze.... odebralam clotrimazol...:dry:nie pomogl....
sprobuje, co mi dziewczyny radzily i pojde za miesiac do polskiego lekarza:-D:-D:-D

Clotrimazol jest przeciw grzybiczy. Niech ta Pani doktor nie przesadza.
Mój Nathanek tez ma uczulenie tylko na buzi i na szyi, ale ja wiem, że to materiał go gryzie, pielucha. Ja muszę mu kupować wszystko 100% bawełna i do tego nic pod szyję, jak kołnierz. On ma to po mnie, bo ja też alergik.
mnie lekarz tutaj przepisał Hydromol do kapieli i smarowania, no i super się sprawdza.
Ale spróbuj może najpierw z krochmalem, a później zobaczysz.
 
Pytanko
Czy używacie produktów przeciw komarom?U nas w bloku ich nie ma,jednak moi rodzice mają dom przy polu i za każdym razem gdy od nich wracamy mały jest cały pogryziony.I to są na serio potężne bąble.Zastanawiałam czy sie nie włączyć tego raid electric ale troszku sie boje.Może gdybym włączyła go w drugim pokoju to by to coś zmieniło??Nie wiem co robić...:-( szkoda mi go strasznie
 
reklama
Pytanko
Czy używacie produktów przeciw komarom?U nas w bloku ich nie ma,jednak moi rodzice mają dom przy polu i za każdym razem gdy od nich wracamy mały jest cały pogryziony.I to są na serio potężne bąble.Zastanawiałam czy sie nie włączyć tego raid electric ale troszku sie boje.Może gdybym włączyła go w drugim pokoju to by to coś zmieniło??Nie wiem co robić...:-( szkoda mi go strasznie

I ja się nad tym zastanawiam, bo u nas pojawiła się masa tego cholerstwa :crazy:
Póki co Julka bąbli nie ma, za to ja mam pełno :crazy:
 
Do góry