reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

No to jak sobie poradziłaś? Może odgapię ;-) Tego specyfiku mojego znaleźć nie mogę :sorry2:

A mam jeszcze takie inne zapytanie, bo Olcia na polikach ma takie sine ślady, początkowo myślałam, że to siniaki od jakiegoś uderzenia zabawką albo coś w tym stylu, ale gdyby to był siniak to chyba już dawno by zniknęły, a te slady cały czas są, nic nie bledną - możliwe, że sobie odmroziła od spacerków? Spotkałyście się z czymś takim> Mogę coś z tym zrobić? To jej minie, czy już tak zostanie? :-( Smaruję ja nivea na każda pogodę przed wyjście z domu, tyle, że na poczatku smarowałam na dworze - może to przez to :dry::-:)-(
 
reklama
Mamjakty- to pewnie odmrożenie I stopnia. Lepiej już trochę ? najpóźniej po paru dniach powinien wrócić koloryt skóry. Zawsze możesz zapytać w aptece, może jakaś maść ? Mi już weszło w nawyk kremowanie przed ubieraniem na spacer. Używam tego samego kremu ;-)
Kiedyś odmroziłam sobie dłonie i koleżanka w szkole doradziła mi żebym nasiusiała sobie na nie. :-D:baffled: Myślałam że mnie wkręca, ale uff faktycznie pomogło. Teraz to już śladu nie ma, ale wtedy to miałam ręce jak nieboszczyk, wstydziłam sie. Urynoterapia, to metoda naturalna i napewno kontrowersyjna.
 
Mam pytanie do dziewczyn które używają pieluch wielorazowych. Jak je sie pierze i w czym ? Ile najlepiej mieć sztuk z każdego rozmiaru ? Kiedyś z mężem robiliśmy kalkulacje i nam wyszło że wcale sie nie opłaca, no ale właśnie jak to wygląda w praktyce ? U nas sie sprawdzają jednorazówki z Lidla, na noc i w podróż zakładamy Pampersy.
 
Kupinosia ja mam 3 otulacze i chyba z 20 tetr. Otulacze po wyjęciu z pralki są juz prawie suche.Piore normalnie, w proszku dla dzieci.

Mamjakty zostac pewnie nie zostanie. Moze przejdz sie z tym do lekarza, skoro to nie schodzi.

Bartek wczoraj nabil sobie dwa razy guza w tym samym miejscu. Za drugim razem az sie z nim poplakalam, bo tak mocno uderzyl o kant szafy :-( Stal przy nim Pawel, ja obok, a Bartek chyba chcial cos podnies z podlogi i stracil rownowage.
 
O pieluchach wielorazowych bardzo dobrze :tak: się wypowiadali dziś w "Pytaniu na śniadanie" - szkoda, że nie mogłam więcej obejrzeć, bo mnie dzieci wołały :baffled::-(, ja używałam do natki pampersów lub hugisów, ale teraz z Matem non stop już bardzo długo mamy Dada z Biedronki - są naprawdę dobre, ja tam za dużej różnicy nie widze, a to i tak jest "do d***", więc po co takie drogie dawać, jak i tak do kosza idzie (no, chyba, że dzidzia źle toleruje, ale Młody miał straszne problemy, na sterydach był nawet:-:)szok:, a pupa po tych pieluchach OK:tak:). Chusteczki też mamy dada:-).

A z tym miodkiem to ja też mam mega problem :sorry2::baffled::szok:, ale tylko w 1 uszku, drugie nawet ogarniam i mam wrażenie, że im więcej myję, tym jest gorzej, boję się, że mu wjadę za daleko i będzie miał problem:-:)wściekła/y:.
 
Też mnie zainteresowały te wielorazówki. Tetry mam bo jak Domiś był mały to na tetrach jechaliśmy i w lecie też.Możecie podrzucić jak wyglądają te otulacze?:-D
Mamjakty ja też smaruje tym kremem ale robie to w domu jak tylko zaczynamy się ubierać. Kiedyś wyczytałam że krem na zimę trzeba nakładać 20 min wcześniej przed wyjściem żeby zdążył się wchłonąć w skórę.Myślę że to nic groźnego tylko trzeba nawilżać żeby skóra się szybko zregenerowała:happy2:
Celinka83 kiedyś też tak miałam że w kuchni był tata, ja i nawet babcia a Domiś rypną głową o płytki:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Nie jestem zwolenniczką pieluch wielorazowych...nie przekonałam sie do nich...może kiedyś
My stosowaliśmy zamiennie pieluchy z lidla,biedronki,tesco...co wpadło w ręce...ale od czasu przygody z Huggisami Piotrek odparzał sie na pleckach na każde poza Pampersami....on nie śpi na plecach więc to na pewno pieluchy....
Tetry stosowałam latem....ale tylko ze względu na upały i to że mogł sobie polatać nagusienki....w tym roku pewnie wejdą w użycie majtki....dużo majtek i pewnie dużo prania :-D :-D
 
Dzięki dziewczyny za rady, będę nawilżać, póki co poprawy nie widać :-( Ja sobie kiedyś dłonie odmroziłam i teraz co zimę mam spierzchnięte, czerwone, takie "stare" w dotyku :dry::dry: Oli poliki nie są szorstkie, w dotyku są normalne, gładkie, tylko właśnie sa te sine ślady, momentami zaczerwienione. Będziemy nawilżać i zobaczymy czy będzie poprawa.

Co do pieluch wielorazowych, kupiłam kiedyś dwie na próbę, takie z kieszonką - z zewnątrz wyglądają tak jak te, co Celinka linka wkleiła i one mają taką kieszonkę, do której wkłada się takie wkłady, tak wyglądają:
{Tots Bots} Pieluszka Pocket Tot bawełna | PIELUSZKI | Pieluszki z Kieszonką | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Organiczna Bawełna
{Hip Hip Baby} Pieluszka Wonderoo różowa | PIELUSZKI | Pieluszki z Kieszonką | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Organiczna Bawełna
One są na cały okres pieluchowania - je się reguluje tymi zatrzaskami :tak: Mi się podobają, ale mój mąż sceptycznie podszedł do tematu i nie dał mi kupić więcej :-( A dwie bez sensu tak prać... Może gdybym to ja zarabiała to mąż nie miałby nic do gadania, no ale cóż..... Więc sporadycznie je zakładam;-) Bardzo szybko schną :tak:
Z tetrą jakoś nie bardzo chciałoby mi się bawić - a Celinko nie zwija się taka pieluszka?
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja pytanko o mycie głowy ...bo Filip mi ostatnio cyrki wyprawia i nie dam rady mu spłukać włosków....czy któraś może stosowała takie rondo do kąpieli?? i czy się sprawdza u takich maluchów...??
nie było problemu a tak mu się z dnia na dzień pozmieniało...nie nadążam za tym dzieckiem :-D
 
Do góry