reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

A mi pediatra powiedział, że jeśli Julka wypija około 800ml mleka modyfikowanego w żadnym wypadku nie mam dawać D3. Odpowiednia ilość tej witaminy jest już zawarta w mleku, a zaduża ilość jest szkodliwa. Szkodzi np w prawidłowym wchłanianiu wapnia
 
reklama
Ja czasem zapominałam dać wit. D :sorry2:i Młody ma, jak to ujęła dr, miękką z tyłu główkę:baffled::szok:, i kazała, pomimo słońca, dawać 4 krople vigantolu wieczorem:tak:. Teraz już na pewno nie zapomnę.
 
U nas mimo że Bartek pije też koło 800 ml mleka modyfikowanego musimy my podawać wit. D a po za tym witaminki dodatkowe. Ale może to z tego względu że na początku miał problem z podnoszeniem główki, ale teraz po masażach i witaminach jest wszystko w porządku i nawet już próbuje sam siadać.
Nie wiem czy z powodu tego mam że zaczął się sezon letni mam zaprzestać podawania witaminy ale poczekam z tą decyzją aż do wizyty u pediatry .
 
No my też po pobieraniu krwi Nie obyło sie bez problemów Myślałam że nie wytrzymam jak małemu bryznęło krwią na podłoge:-( Więcej nie idę sama zabieram kogoś do pomocy:no: Klusek na szczęście szybko zasnął
 
pytanie głownie do Celinki (jak ktos cos wie na ten temat to tez z checia zasiegne rady)
moj maly przez te upaly (spocil sie wiatr powial i o!) ma lekki katar i oczy mu lzawia i sa czerwone... przypuszczalam, ze ma lekkie zapalenie spojowek... lekarka(angielska) potwierdzila i przepisala mu taki lek Fucithalmic (fusidic acid 1% ) w cholernej ulotce nie jest napisane czy niemowleta moga to stosowac jakie przeciwskazania i wogole bezgranicznie ufaj lekarzowi.... napisane tylko ze stosowac w zapaleniach oka (bakteryjne zapalenie spojowek) a jak nie jest bakteryjne to nie zaszkodzi?:confused: i czy ten 1% to nie zamocnejest?:confused: po jednej kropli dwa razy dziennie..... jakich ja sie historii nasluchalam o tych lekarzach .... o zgrozo!! mam jakis nieogarniety strach przed brytyjska sluzba zdrowia.... no i nigdzie nie moge znalezc co to za kwas jest:wściekła/y::wściekła/y:
maly mial miec szczepienie dzis ale przez ten nos i oczy przelozylam za tydzien (moglam zaszczepic, przynajmniej tak mi powiedziano ale jak nie podpisze ksiazeczki to nie moga go szczepic i przelozylam za tydzien niech mu przejdzie ten katar) ale po co ryzykowac jego zdrowiem....
 
Te krople zawieraja kwas fusydowy to antybiotyk naturalny W Polsce nie wystepuje w postaci kropli ocznych a przynajmniej ja się nie spotkałam. U nas jest stosowany miejscowo jako masc lub krem (Fucidin) doustnie i we wlewach Sprawdziłam dla pewnosci mozna stosowac u niemowląt wiec substancja jest bezpieczna Z działań miejscowych mogą wystapić zaczerwienienia i podrażnienia ale to nic niezwykłego przy lekach miejscowych Myśle że spokojnie możesz podac:tak:
 
A młoda ma suchy kaszel i w nocy cięzko jej się oddychało i rozbudzała się często:dry::-:)baffled: nieco się przestraszyłam bo tak dziwnie mruczy i charczy i pognałam do lekarza :szok: ale pediatra nic nie wypatrzyła złego...zobaczymy jak będzie dalej(ostatnim razem też niczego złego nie widziała a skończyło się zapaleniem płuc i szpitalem:wściekła/y:)mam nadzieję,że to już się nie powtórzy!!!:no:Na dodatek młoda drze gębę non stop!!!!:-pŚpiewa, krzyczy, wrzeszczy na cały głos(teraz też:-p)!!!!To jak ma ją to gardło nie boleć!!!??:cool2::dry:Kupiłam jej syrop Drosetux i tantum verde-ciekawe czy pomoże??
 
reklama
Do góry