reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

reklama
Ojj Adivko współczuję!! Piotruś się nacierpiał:-(Jak mojej pobierali w szpitalu krew i zakładali wenflon to ryczałam razem z nią...moja mama też!! a co dopiero z główki...bidulek malutki
 
Ja od też nie daje wit D, miałam nakaz dawac dopuki słonecznie nie będzie. No ale my modyfikowani mlecznie jesteśmy :-p.

tuś dostaje wysypeczki przez te upały, jeździ w foteliku i się poci (i tak nie jest źle bo ma pokrowiec frote, polecam, poci sie duuuzo mniej niż Jasiek w tym samym, ale bez pokrowca). dzisiaj pół dnia walał się na spoczniku, na ręczniku z ceratka pod spodem, całkiem golusieńki.
 
A ja zauważyłam dzisiaj, że młodej zaczęła powstawać ciemieniuszka:szok: kurcze wcześniej nie miała ale ja od jakiegoś czasu nie smaruje jej główki oliwką i to chyba od tego!:no::wściekła/y::angry: Myslałam, że juz u takich dużych brzdąców nie będzie takiego problemu!?A tu proszę...:dry:teraz przeproszę oliwkę !!!:-p:-(Mam nadzieję,że zejdzie!

A wit d też daje(jak nie zapomnę):sorry2:Nam słabo zarasta ciemiączko nie dawałam przez miesiąc bo się skończyły kropelki ale jak poszłyśmy do pediatry to poprosiłam o wypisanie nowej recepty!!!
 
Ostatnia edycja:
to wy na recepte kupujecie witamine D?? ja kupuje VitaD w kapsulkach... tez podaje, jak niue zapomne.... a ciemieniuche jak poznajecie, ze za szybko albo za wolno sie zrasta??... norma jest zrosniecie sie od 10 miesiaca do 18, tak czytalam... bo ja to nie wiem..
 
Dziękuje dziewczyny za słowa otuchy....duchowe wsparcie to wasza specjalność :-) Młodego wybuziałam i wytuliłam :-D

U nas wit D codziennie ze względu na wage małego i potrzebe dodatkowego wzmocnienia kości...

Wstretnamalpa a wiesz że ciemieniucha robi sie najczęściej od złego wypłukania włosków...moja bratanica miała 2,5 roku a miała to cholerstwo...właśnie dlatego że nie dawała sobie włosków spłukać dobrze...ja tez juz nie oliwkuje albo tylko raz w tygodniu ale wyczesuje łepek za każdym razem po kąpieli....
Niestety nie poradze nic bo to czego używała bratowa to specyfik dla dużych dzieci....:dry: ale pożytek ze mnie :dry:
 
U nas wit. D jest co 2 dzień bo maluszek dostaje ponad to inne witaminy.
A z ciemieniuchą to walczyłam długo ale po regularnym smarowaniu i wyczesywaniu grzebykiem ( bo szczotka i tak nic nie dała) uporaliśmy się z tym paskudztwem :-D
 
ja na ciemieniuszkę mam specjalną oliwkę robioną w aptece, olejuszka i oliwka u nas się nie sprawdziła...no i oczywiście wyczesujemy po każdej kąpieli...
 
reklama
Ja wit.D jeszcze nie podawałam, tu w Anglii lekarze nie przepisują. Mam, bo sobie załatwiłam z Polski, ale na razie nie podaje bo jest okres letni. Przed podaniem chcę zasięgnąć rady lekarza, ponieważ nie chce przesadzić. Moja koleżanka nie musiała podawać, ciemiączko zarastało się prawidłowo i wit.D nie była potrzebna.
 
Do góry