reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piekna mama :)))))))

reklama
no nie mów że balsamu na cellulit nie można używać? ja ostatno smaruje się oliwką ale też czasami balsamem na celulit .........zaszkodziłam maleństwu???????????
 
w temacie balsamów brązujących polecam ziaję,ładnie brązuje i nie brudzi:)
jeśli o samoopalacz chodzi to do nóg polecam LANCOME STAR BRONZER co prawda nie jest najtańszy,ale dla mnie bezkonkurencyjny i wydajny,
do twarzy od lat używam CHANEL SOLEIL IDENTITE AUTO BRONZANT-jest delikatny,nie pozostawia plam,baaaaaardzo wydajny.Twarz wygląda świeżo i ładnie:-).

Z tego co wiem NIE WOLNO w ciąży stosować żadnych kosmetyków do cellulitu ponieważ zawierają substancje niebezpieczne dla płodu.

W czasie ciąży wzrasta zagrożenie cellulitem. Maja na to wpływ hormony, a dokładnie duża nadwyżka estrogenu nad progesteronem. Zwykle dzieje się tak m.in. w czasie ciąży, menopauzy, dojrzewania, stosowania hormonalnych tabletek, hormonalnej terapii zastępczej. Estrogeny powodują wzrost przepuszczalności naczyń oraz zatrzymanie wody w organizmie i obrzeki. Jednocześnie to dzięki nim skóra jest bardziej elastyczna i lepiej się rozciąga, co jest dużą zaletą w czasie ciąży.

Sposoby na cellulit w ciąży:
Ćwiczenia i ruch - ułatwiają krążenie limfy w naszym organizmie, a co za tym idzie usuwanie toksyn z naszego ciała. Brak ruchu powoduje zaburzenie działania układu limfatycznego, przez co toksyny zamiast być wydalone zalegają w komórkach tłuszczowych. Powodując ich rozrost, widoczny dla nas w postaci cellulitu.
Kosmetyki na cellulit - nie wszystkie mogą być stosowane przez kobiety ciężarne. Kremy zawierające kofeinę, retinol, witaminę A, nie powinny być stosowane przez kobiety ciężarne. Najlepszym rozwiązaniem w tym szczególnym okresie jest stosowanie kremów nawilżających, oraz kremy zapobiegające rozstępom dla kobiet ciężarnych
masaż - przy regularnym masażu np.rano po wyjściu z prysznica dosłownie wystarczą 4 min (zawsze w kierunku do serca) by już po tygodniu był efekt. Poprawie mikrokrążenie i odprowadza zaległą limfę. W tym miejscu polecamy olejki ekologiczne do masażu które są bezpieczne dla mam w ciąży i wg. naszych klientek skutecznie działają.
 
Ostatnia edycja:
Hmmm kurcze ja też wcierałam dość sporo balsamu antycellulitowego w uda i pośladki i to takiego z kofeiną hmmmm no nic mam nadzieję,że nie zaszkodziłam.......bo z kolei wyczytałam gdzieś ,że kosmetyki w zasadzie wnikają w naskórek i nie dostają się do krwiobiegu,chyba że przeprowadziło się przed nałożeniem np dermoabrazję....kurcze,ale i tak mam teraz cykora :szok:

Co do basenu to nareszcie w tą sobotę wybrałam się z synem i było fantastycznie-polecam szczerze,choc pare osób przyglądało się mojemu brzuszkowi nie wiedząc do końca czy to ciąża czy taki mam spory brzuchol. Ale co mi tam ;-) Planuję powtarzać te wypady jak najczęściej tylko muszę zakupić kostium jednoczęściowy wiekszy,bo w stary ledwo juz się mieszczę :-D


Po krótkim "doszkoleniu" robię edit: jednak kofeina nie jest groźna, inne substancje zawarte w większości balsamów antycellulitowych też. Nie wolno pod żadnym pozorem stosować retinolu i mocno stężonych kwasów-ale to chyba dopiero w kremach dla kobiet 40+ są. Ja jeszcze nie mam potrzeby stosowania takich silnych specyfików na szczęście. A tutaj o kosmetykach,które szkodzą w ciazy trochę więcej:
http://zdrowie.onet.pl/1503644,3580,,,,kosmetyki_kt_re_szkodz_w_ci_y,ekspert_polozna.html
 
Ostatnia edycja:
A ja pytalam dzis moja gin o tipsy czy sa szkodliwe czy na slub jakby moje paznokcie zawiodly moge sobie zrobic ,a ona powiedziala ,ze jasne i ze nie wie skad sie biora te wszystkie teorie ,ze to wrecz mordercze dla dziecka. Powiedziala ,ze mam robic i w szczegolnosci jezeli sprawi mi to przyjemnosc i bede wesola to juz wogole :D
 
Chyba za bardzo nie ma sensu używać balsamów na cellulit w ciąży, bo teraz "rośniemy", lepiej to zostawić na okres po ciaży. Zwłaszcza brzuszka nie wolno smarować żadnymi ujędrniaczami, bo skóra ma się łatwo rozciągać, a nie być napięta. A przy takiej dawce hormonów ciążowych żaden nawet drogi preparat nie zwalczy nam cellulitu, bo właśnie w ciąży gromadzimy tłuszczyk, który jest magazynowany i zużywany w okresie karmienia, więc to trochę walka z wiatrakami, a można dodatkowo maleństwu zaszkodzić.
 
A ja pytalam dzis moja gin o tipsy czy sa szkodliwe czy na slub jakby moje paznokcie zawiodly moge sobie zrobic ,a ona powiedziala ,ze jasne i ze nie wie skad sie biora te wszystkie teorie ,ze to wrecz mordercze dla dziecka. Powiedziala ,ze mam robic i w szczegolnosci jezeli sprawi mi to przyjemnosc i bede wesola to juz wogole :D

ja nie słyszałam żeby były szkodliwe. Są szkodliwe ale dla osb, które je robią i pracują po 8 godzin w oparach akrylu, acetonu i innych paskudnych rzeczy. Trzeba tylko je zdjąc do szpitala
 
reklama
no wlasnie nie pamietam ktora z dziewczyn ale ktoras pisala ,ze w ciazy nie powinno sie robic tispow ani akrylowych ani zelowych bo ponos klej ktory wiaze akryl jest szkodliwy ,opary czy cosik. Ja w kazdym badz razie pisze co mi mowila ginka i jestem spokojna ,ze w razie gdy moje pazurki sie zechca polamac np 3 dni przed slubem to mam mozliwosc zrobienia "czipsow" jak to mowi moja babcia :D
 
Do góry