reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2023

Witam Was dziewczyny. Piszę do Was z prośbą o pomoc. Czy któraś z Was zna się dobrze na przyrostach beta? Pierwszy dzień okresu miałam 1 stycznia. W 11 dniu byłam na monitoringu i pecherzyk miał 22 mm. Tak więc Pani ginekolog obstawiała 12 lub 13 dzień na owulacje. 26 stycznia zrobiłam test i wyszedl 142,7. 31stycznia- 1646mIU/ml, 3lutego-5853,6 oraz 6 lutego 16425,9. Czy nie są to za duże wartości? Ostatni wynik wychodzi troche ponad 5 tydzien (czyli poczatek 6 tygodnia) a taka wielka wartość! Trochę się boję. Wiem, że jest szansa na bliźniaków. Troszkę mnie to przeraża ale byłoby super. Bardziej boję się, że takie wyniki to może być zasniad groniasty lub zespol downa u dzidzi:( 1,5 roku temu straciłam dziecko w 15 tygodniu ze względu na zespol Patau i bardzo się boję.wtedy beta też źle przyrastała ale w drugą stronę;( Czy któraś z Was ma takie duże przyrosty?
A skąd pomysł że to duże przyrosty. Te badania robiłaś co 3 dni a beta wzrasta min. 66% w ciągu 48 godzin. A na samym początku często jest dużo więcej. Moim zdaniem nie ma co w ogóle porównywać tych wyników jak nie są co dwa dni. Chyba że byłoby podejrzenie jakiś nieprawidłowości.
 
reklama
Witam Was dziewczyny. Piszę do Was z prośbą o pomoc. Czy któraś z Was zna się dobrze na przyrostach beta? Pierwszy dzień okresu miałam 1 stycznia. W 11 dniu byłam na monitoringu i pecherzyk miał 22 mm. Tak więc Pani ginekolog obstawiała 12 lub 13 dzień na owulacje. 26 stycznia zrobiłam test i wyszedl 142,7. 31stycznia- 1646mIU/ml, 3lutego-5853,6 oraz 6 lutego 16425,9. Czy nie są to za duże wartości? Ostatni wynik wychodzi troche ponad 5 tydzien (czyli poczatek 6 tygodnia) a taka wielka wartość! Trochę się boję. Wiem, że jest szansa na bliźniaków. Troszkę mnie to przeraża ale byłoby super. Bardziej boję się, że takie wyniki to może być zasniad groniasty lub zespol downa u dzidzi:( 1,5 roku temu straciłam dziecko w 15 tygodniu ze względu na zespol Patau i bardzo się boję.wtedy beta też źle przyrastała ale w drugą stronę;( Czy któraś z Was ma takie duże przyrosty?
I ja bym się nie martwiła ,bo na ogół sprawdza się co 48h nie co 72 h . Wg kalkulatora masz normalny przyrost bety ;)
 
Witam Was dziewczyny. Piszę do Was z prośbą o pomoc. Czy któraś z Was zna się dobrze na przyrostach beta? Pierwszy dzień okresu miałam 1 stycznia. W 11 dniu byłam na monitoringu i pecherzyk miał 22 mm. Tak więc Pani ginekolog obstawiała 12 lub 13 dzień na owulacje. 26 stycznia zrobiłam test i wyszedl 142,7. 31stycznia- 1646mIU/ml, 3lutego-5853,6 oraz 6 lutego 16425,9. Czy nie są to za duże wartości? Ostatni wynik wychodzi troche ponad 5 tydzien (czyli poczatek 6 tygodnia) a taka wielka wartość! Trochę się boję. Wiem, że jest szansa na bliźniaków. Troszkę mnie to przeraża ale byłoby super. Bardziej boję się, że takie wyniki to może być zasniad groniasty lub zespol downa u dzidzi:( 1,5 roku temu straciłam dziecko w 15 tygodniu ze względu na zespol Patau i bardzo się boję.wtedy beta też źle przyrastała ale w drugą stronę;( Czy któraś z Was ma takie duże przyrosty?
Nawet sprawdziłam na kalkulatorze te przyrostu i ostatni jest już w granicy 99%. Ja bym się tym w ogóle nie przejmowała. Bo każda ciąża jest inna i inaczej organizm reaguje. Najważniejsze są badania u lekarza.
 
Nawet sprawdziłam na kalkulatorze te przyrostu i ostatni jest już w granicy 99%. Ja bym się tym w ogóle nie przejmowała. Bo każda ciąża jest inna i inaczej organizm reaguje. Najważniejsze są badania u lekarza.
Dziekuje Ci bardzo:* chodzi mi o to, że moja beta hcg jest nieadekwatna do wieku ciazy i tego się boję. Jak bedzie dalej tak przyrastac to bede w 7 tygodniu, a wskazywac bedzie na 8-9 tydzien. Udało mi się przełożyć wizytę u mojej ginekolog na jutro bo do poniedziałku zwariowałabym:)
 
Dziekuje Ci bardzo:* chodzi mi o to, że moja beta hcg jest nieadekwatna do wieku ciazy i tego się boję. Jak bedzie dalej tak przyrastac to bede w 7 tygodniu, a wskazywac bedzie na 8-9 tydzien. Udało mi się przełożyć wizytę u mojej ginekolog na jutro bo do poniedziałku zwariowałabym:)
Każda z nas ma inną wartość, dlatego nie ocenia się wieku ciąży po wartości bety, więc spokojnie, ważne, że przyrost prawidłowy 😊
 
Gratulacje :)
Ja czekam na jutrzejszą wizytę, i zaczynam już panikować..
Ja też już czekam 🙃
Dziewczyny macie lub miałyście zawroty głowy ?? Ja dzisiaj nie mogę się z łóżka podnieść 😢 tylko jak leżę to mi się nie kręci , jakieś porady ? 🤷‍♀️
Ja mam, ale takie chwilowe, zrobi mi się niedobrze, zakręci się w głowie, słabo się poczuję i wszystko wraca do normy. Zmierz sobie ciśnienie i wstawaj powoli z łóżka.
 
reklama
Ja dzisiaj mam jakieś mieszane uczucia i dopadła mnie obawa, boję się tego usg jutrzejszego 🫣 objawy mam nadal, ale słabsze, chociaż senna jestem okropnie.
 
Do góry