reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

Ja co miesiac mam badac tsh a ft4 co 2 miesiace.
Mi np endokrynolog jak wiedzial ze staramy sie o dziecko to dal skierowanie i kazal od razu badac jak sie dowiem ze jestem w ciazy tsh, ale nic nie zmieniac i mam caly czas ta sama dawke bo zmiana nie jest potrzebna, a przyjaciolce jej kazal zwiekszyc dwukrotnie jak sie dowie o ciąży i bardzo jej spadło, więc mysle ze lepiej badać częściej jednak a nie kombinować z dawką.
Ja mam niedoczynność i Hashimoto leczone jeszcze przed ciążą euthyroxem. W ciąży nikt nie zalecił mi badania ft4, raz w miesiącu badam tylko tsh i ciągle mam w normie więc nawet dawki nie musiałam modyfikować. Pytałam też o to ft4 lekarza rodzinnego i powiedziała, że do kontroli wystarczy badać tylko tsh. Może też dałam się trochę "zbyć"? Gin też pyta tylko o tsh a endo na nfz sprzed ciąży powiedział, że on już nie ma co leczyć bo euthyrox wypisze mi rodzinny. Więc pilnuję tylko tsh i przestałam o tym myśleć bo oszaleć można - co lekarz to opinia i myślę, że ta twoja to trochę przegięła i niepotrzebnie Cię nastraszyła. A jodu nie masz w witaminach ciążowych? Dalej bierzesz euthyrox 25? W ciąży hormony szaleją i może po prostu już tyle nie potrzebujesz. Mi mówiła endo żeby od razu po teście zwiększyć dawkę o 24 a gin zabronił. I co? Gdybym tak zrobiła to wpadłabym w nadczynność;)
 
reklama
Wstyd się przyznać, ale przeszło mi to klucie jak zrobiłam dwojeczke w końcu 🤭
Brzuch rzeczywiście mi się rozciąga, a dziś wręcz widac jak naciagnela mi się skóra w około pępka, nawet zrobiła się lekko ciemniejsza. Jeśli kłucia wrócą po postaram się umówić do innego lekarza lub położnej, tak dla spokoju ducha :) ale już czuje się uspokojona
ja miałam kolczyk w pępku i niestety już e pierwszej ciąży rozciągnęło
Mi się to miejsce właśnie po kolczyku i wyszły lekkie rozstępy w tym miejscu, ale są bezbarwne.. mam nadzieje ze tak zostanie 🙈🙈🙈 a z ta linia to ja w poprzedniej ciąży tez się nie mogłam
Jej doczekać a potem miałam jej dość bo schodziła
Mi
Chyba pół Roku albo lepiej 🙈🙈🙈
 
@kaha216 Ja to myślałam, że Ty w ogóle z norm wyleciałas - a tak to mi wygląda na burze w szklance wody. Z osobnymi suplami rozumiem podejście. Ja to miałam dylemat czy jak mam niskie tsh to mogę suple z jodem brać :p
 
Ja co miesiac mam badac tsh a ft4 co 2 miesiace.
Mi np endokrynolog jak wiedzial ze staramy sie o dziecko to dal skierowanie i kazal od razu badac jak sie dowiem ze jestem w ciazy tsh, ale nic nie zmieniac i mam caly czas ta sama dawke bo zmiana nie jest potrzebna, a przyjaciolce jej kazal zwiekszyc dwukrotnie jak sie dowie o ciąży i bardzo jej spadło, więc mysle ze lepiej badać częściej jednak a nie kombinować z dawką.
Ja mam badane TSH i Ft4 co 4 tygodnie🤷‍♀️, a dawkę miałam zmieniana od początku ciąży kilka razy - zaczynałam od 25, a aktualnie 88🙈 i moja Pani dr rozważa ponowne zwiększenie.

Natomiast nie martwiłabym się na zapas I nie czytała za dużo głupot w necie, bo stres gorszy niż ta tarczyca! Jestes pod kontrolą I na 100 % wszystko jest ok (wiem - łatwo powiedzieć 🤣, też caly czas stresuje się tą cytomegalią której nie miałam badanej i milionem innych rzeczy😁).
 
Ja mam badane TSH i Ft4 co 4 tygodnie🤷‍♀️, a dawkę miałam zmieniana od początku ciąży kilka razy - zaczynałam od 25, a aktualnie 88🙈 i moja Pani dr rozważa ponowne zwiększenie.

Natomiast nie martwiłabym się na zapas I nie czytała za dużo głupot w necie, bo stres gorszy niż ta tarczyca! Jestes pod kontrolą I na 100 % wszystko jest ok (wiem - łatwo powiedzieć 🤣, też caly czas stresuje się tą cytomegalią której nie miałam badanej i milionem innych rzeczy😁).
ja zaczynałam ciążę od 25 a teraz mam 75, ale u mnie zawsze w trzecim trymestrze już się wyniki stabilizowały, teraz też już TSH się trzyma, może i u Ciebie tak będzie :) a i ja muszę mieć TSH powyżej 2, najlepiej koło 2,5, bo inaczej kiepsko się czuję
 
Ja właśnie czuje się super i trochę zdziwiło mnie to wszystko, same wyniki jak i komentarz pani endokrynolog... 🤦🏼‍♀️
 
Dzisiaj ja mam dzień prasowania... Ja naprawdę lubię prasować, ale rozmiar 56 i napy przerastają moje "wielkie" żelazko 😁😁
Ja mam też takie małe turystyczne, ale mnie przerasta prasowanie w ogóle, więc mała to dla mnie pomoc że stopa jest mini ;)

Chyba mam infekcje albo odparzenie. Z moczu bakterie ani leukocyty nie wyszły, upławów itp brak. Czuje to tylko przy dotyku przy podmywaniu, jest mocno czerwone. Spałam przez ostatni tydzień z dziećmi w pokoju, więc zakladalam majtki i może się zakisilo :(
 
Ja chyba o weekend przyspiesze wizytę bo byłam ostatnio 4lipca i już mi za długo ...
Ja mam też takie małe turystyczne, ale mnie przerasta prasowanie w ogóle, więc mała to dla mnie pomoc że stopa jest mini ;)

Chyba mam infekcje albo odparzenie. Z moczu bakterie ani leukocyty nie wyszły, upławów itp brak. Czuje to tylko przy dotyku przy podmywaniu, jest mocno czerwone. Spałam przez ostatni tydzień z dziećmi w pokoju, więc zakladalam majtki i może się zakisilo :(
Ja zaś po skończeniu tych plamien mam grudkowata wydzielinę nie ma tego dużo,może to efekt obrony organizmu, bo po tym clotlimazolum chwile był spokój no parę dni bo potem krwawilam bo spokoju być nie może.Ja już dawno bez majtek nie spałam a przydałoby się wietrzenie hehe
 
reklama
Dzisiaj ja mam dzień prasowania... Ja naprawdę lubię prasować, ale rozmiar 56 i napy przerastają moje "wielkie" żelazko 😁😁
Haha ja jade żelazkiem równo po wszystkim bez większej staranności :p zakładam, że prasuje żeby ubranko było mieksze a nie jakieś mega proste 😁 wczoraj mama przyszła mi trochę pomoc przy prasowaniu, dałam jej najmniejsze ciuchy 50-56 dziewczynskie , ileż było zachwytów ochow i achow 😂 polecam, ona się rozplywala w zachwytach a ja odpoczywalam
 
Do góry