reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Nie no, fizycznie czuje się dobrze, naprawdę nie ma na co narzekać, poza sapaniem i zaparciami ☹️ ale ciaża taka idealna nie jest, acard i zastrzyki codziennie, żelazo, łożysko mam na tylniej ścianie ale bardzo nisko, więc czekamy, aż się podniesie. no i na pierwszym prenatalnym wyszło ognisko hiperechogeniczne w serduszku, niby nic ale jakoś mi tak po głowie chodzi... u Was też może to coś takiego wykryto?
mam nadzieję, że samopoczucie zostanie ze mną jak najdłużej, nie zapeszam już 🤐
też mi nisko schodzi łożyska. Zasłania u Ciebie ujście wewnętrzne szyjki?
 
reklama
Dziewczyny, farbujecie włosy w ciąży? Siedze wlasnie u fryzjera i czuć zapach farb. Trochę zglupialam bo wiecie: pierwsza ciąża itd. Myślicie, ze to bardzo szkodzi? Teraz jestem w 23tc
 
Jakaś dziwna ta moja ciaża, ani sikać nie latam, nawet w nocy raczej nie wstaje, śpię jak zwykle, słabo mi się nie robi, zgagi nie mam... a w piątek zaczynam 20tc. Nie wiem czy jeszcze za wcześnie, bo termin mam na sam koniec października i jestem tu chyba 'najmłodsza' i dopiero zacznie się za tydzień lub dwa, czy co... 🙊
Ja mam tak samo :D W nocy wstaję nawet rzadziej niż przed ciążą i w ogóle mam lepszy sen. Zgagi zero, nie wiem, czy ją rozpoznam jak się pojawi. Ale nie łudzę się, że mnie ominie. U mnie teraz 20tc.
 
Dziewczyny, farbujecie włosy w ciąży? Siedze wlasnie u fryzjera i czuć zapach farb. Trochę zglupialam bo wiecie: pierwsza ciąża itd. Myślicie, ze to bardzo szkodzi? Teraz jestem w 23tc
ja farbowałam już dwa razy - szybko mi się pojawiają siwe odrosty :( zamierzam nadal farbować. podobno teraz są farby bez amoniaku, więc nie ma obaw moim zdaniem.
 
też mi nisko schodzi łożyska. Zasłania u Ciebie ujście wewnętrzne szyjki?
tak, częściowo zasłania. moja ginekolog mówiła, że mogę plamic z tego powodu, ale nic takiego się nie wydarzyło. ogólnie kazała mi się nie przejmować, bo do 28tyg mamy czas żeby się podniosło, więc na to liczę 🙂
 
Ja mam tak samo :D W nocy wstaję nawet rzadziej niż przed ciążą i w ogóle mam lepszy sen. Zgagi zero, nie wiem, czy ją rozpoznam jak się pojawi. Ale nie łudzę się, że mnie ominie. U mnie teraz 20tc.
U mnie to samo, jedyny objaw to zatkany nos i ewentualnie trudności z zasypianiem, ale to już się poprawiło. Zgagi nie mam, zaparć również. Zmęczona też nie jestem jakoś bardziej niż przed. Przytyłam 1.5 kg. Siku muszę tak około 6, kładąc się o 22. Gdyby mi mały nie robił dyskoteki w brzuchu to bym się zastanawiała, czy ja na pewno w tej ciąży jestem :D u mnie jest teraz 21+5.
 
ja farbowałam już dwa razy - szybko mi się pojawiają siwe odrosty :( zamierzam nadal farbować. podobno teraz są farby bez amoniaku, więc nie ma obaw moim zdaniem.
Powiesz fryzjerce, że jesteś w ciąży i krzywdy Wam na pewno nie zrobi. Nie sądzę, żeby w salonach były jeszcze farby z amoniakiem, a o to przed laty chodziło.
 
Ja trochę z innej beczki 😊
może któraś z mam ma doświadczenie odnośnie dostawek do spania dla maluszka przy obecności starszego rodzeństwa.
Tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie różnica między dzidzia a synkiem będzie wynosić 2 lata i 2 miesiące i nie wiem czy maleństwo będzie bezpieczne bo młody czasami z łóżeczka w nocy wychodzi i do nas przychodzi 😅 śpimy w jednej sypialni...
 
reklama
Ja trochę z innej beczki 😊
może któraś z mam ma doświadczenie odnośnie dostawek do spania dla maluszka przy obecności starszego rodzeństwa.
Tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie różnica między dzidzia a synkiem będzie wynosić 2 lata i 2 miesiące i nie wiem czy maleństwo będzie bezpieczne bo młody czasami z łóżeczka w nocy wychodzi i do nas przychodzi 😅 śpimy w jednej sypialni...
Ja mam doświadczenie z dostawką, raz miałam roznice 2 lata i 2 miesiace, raz niecałe 5 lat. Ale akurat moje starsze dzieci nie przychodziły w nocy do naszego łóżka. Generalnie mnie się dostawka bardzo dobrze sprawdzała (przy pierwszym dziecku miałam kołyskę na kółkach, więc niby podobne, ale nie to samo). Teraz chyba dostawie łóżeczko 60x120 bo jeszcze takie mam po starszych dzieciach i nie chce mi się kupować kolejnego mebla. Ale może uznam, że zagraca mi pokój - wtedy kupię dostawę 90x40.
 
Do góry