reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

U mnie na szczęście mąż i na normalną wizytę może przyjść i na prenatalne i lekarz uprzedził żeby wziąć pendrive'a bo wszystko nagra.

A tak w ogóle dziewczyny ile u was wizyta prywatną i ile prenatalne?
No właśnie ja nie wiem dlaczego u mnie nie może wejść mąż [emoji3525] chyba będę się kłócić przed wejściem do gabinetu czy co...bo jak na prenatalnych coś będzie nie tak to ja nie chcę być sama z lekarzem w gabinecie.
 
reklama
U mnie na szczęście mąż i na normalną wizytę może przyjść i na prenatalne i lekarz uprzedził żeby wziąć pendrive'a bo wszystko nagra.

A tak w ogóle dziewczyny ile u was wizyta prywatną i ile prenatalne?
Ja raz chodzę na NFZ do lekarza i wtedy robię badania też na NFZ a raz prywatnie, gdzie płacę za wizytę 120 zł(porady, usg, recepty, itp). Natomiast za usg genetyczne 4d z analiza organów dziecka i analiza wyników pappy (wizyta ok 1h-1,5h) 400 zł + pappa 238 zł
 
Dzien dobry :) Jestem zmeczona na maxa bo wczorajszej robocie. Dzis wizyta u polozne to podpytam jakie ja mam prawa w pracy przy takich a nie innych obowizkach bo nie wiem jak ja wydole. Tragedia poprostu.
Gratuluje wizyt i pieknych dzieciaczkow ;)
Mietowa25 gratki! :)
Betty2 tosz to juz wielki maly czlowiek jest, piekny 🥰 A jak czujesz, ze bedzie lepiej? Pogadac i poprosic o dyskrecje? A moze moglabys sie wykrecic jakis lekiem, ktorego z alko mieszac nie mozna?
Tinulka ja mam 0.5kg na plusie narazie ale cycki mi tak urosly i do tego sa ciezkie ze to chyba w nie mi poszlo 🤣 i dla mniemakijaz to tez tylko delikatne podciagniecie tu czy tam i tyle. Na co dzien sie nie maluje, bo nie lubie i nie czuje takiej potrzeby. Lubie naturalna siebie i juz 😁 i uczciwie powiem, ze nieumiem nawet sie malowac 😅
obnoxious789 czyli wystarczyla szminka i od razu wszyscy zwrocili uwage :D
Kate92 powodzenia dzisiaj :)
Musze spisac sobie na kartce o co mam polozna zapytac bo polowe zapomne przy tym moim rozkojarzeniu statnim...
 
U mnie na szczęście mąż i na normalną wizytę może przyjść i na prenatalne i lekarz uprzedził żeby wziąć pendrive'a bo wszystko nagra.

A tak w ogóle dziewczyny ile u was wizyta prywatną i ile prenatalne?

Lekarkę mam cudowną na nfz więc za darmo:)
Prenatalne: 400zł (250zł usg, 150zł pappa). Płytki i inne cuda dodatkowo płatne.
 
U nas wizyty darmowe, ale za prenatalne 260€, to jest jakiś najmniejszy pakiet. Jeszcze nie wypełniałam papierów, wiec nie wiem co w tym jest. Wiem tylko ze znajoma w zeszłym roku za ten sam pakiet 220 płaciła, więc wszędzie idzie wszystko w górę..
Z racji, że w wakacje się przeprowadziliśmy i chciałam ciążę prowadzić po polsku musiałam zrobić rozeznanie wśród nowych ginekologów. I tylko ten prowadzi ciążę tak po polsku, że na każdej wizycie mam robione usg I badania krew I mocz normalnie chwilę przed wizytą pobieraja. Wszędzie wysyłali do laboratorium, tu wyniki na szybko dostaje. Chyba, że toksoplazmoza, cytomegalia itd wysyłają do laboratorium, ale za to już place.
 
Ja chodzę prywatnie, za wizytę 200zl w tym usg. Myślałam że to dużo ale jak zobaczyłam ceny w Krakowie czy dużych miastach to jednak u mnie ceny jeszcze są w miarę okej :) co do prenatalnych to ja mam na NFZ ale na Śląsku też jest teraz jakiś darmowy program unijny i można się załapać na ten program i nie płacić za pełne badanie prenatalne z papą
 
Ja chodzę prywatnie, za wizytę 200zl w tym usg. Myślałam że to dużo ale jak zobaczyłam ceny w Krakowie czy dużych miastach to jednak u mnie ceny jeszcze są w miarę okej :) co do prenatalnych to ja mam na NFZ ale na Śląsku też jest teraz jakiś darmowy program unijny i można się załapać na ten program i nie płacić za pełne badanie prenatalne z papą
A skąd jesteś ze Śląska bo ja też spod Gliwic może uda mi się zapłapać?
 
reklama
A jak tak o spotkaniach rodzinnych gadamy to mam dylemat,bo w sobotę u nas spotkanie. Mam dylemat bo będzie wiadomo mój syn, który nie wie o rodzeństwie. Będą teściowie i moja mama i jak moja nie wygada to teściowa jak publiczkę poczuje to może błysnąć wiadomością.
Będzie jej siostra z mężem i już nastoletnimi 2 dziećmi. Siostra mojej teściowej 15 lat jest od niej młodsza,typ imprezowy i 10 zdań na minutę plus " a nie napijesz sie" itd...
I tak nie wiem czy im wcześniej dać znać i powiedzieć by się przed Szymkiem nie wygadali i mnie nie naciskali na jakieś tam kotlety czy drinka...
Co radzicie bo ona typ Anny Muchy z charakteru i jak zacznie drążyć to się nie odpędzisz
Ja bym poprosiła jednak zeby tematu unikali
 
Do góry