reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny, mam wyniki krzywej 🥺🥺🥺 wyszlo mi mega wysoko mimo ze startowo glukozy mialam ok w krwii. Czekać mnie będzie dieta 😥 wychodzi na to ze mam stan przedcukrzycowy 😥

Dziewczyny, czy umawiać sie juz teraz do diabetologa? Czy dzwonic do gina z wynikami? Bo w sumie ja sie z moim ginem widze dopiero na prenatalnych za miesiąc.. A to troche. Chciałabym juz wiedzieć co moge a co nie
Zobacz załącznik 1379335
Też jestem na diecie z powodu wysokiej glukozy na czczo zawsze ok 92, diabetolog polecił dietę z niskim indeksem glikemicznym. Krzywą robię w przyszłym tygodniu. Ja korzystam z diety 2000kcal od insulinowej Agi i nawet jest smacznie, ledwo jestem w stanie przejeść... Godzinę po posiłkach z diety cukier okolo 100-120 więc nie ma tragedii, ale to pewnie bardzo indywidualna sprawa. Powodzenia i wytrwałości <3
 
reklama
Dziewczyny ja po wizycie.❤️🥰😍 Dzidziuś calutki, zdrowiutki. Tak się wierci, że przez usg z brzucha nie chciał nam pozwolić na zrobienie zdjęcia. Zakrył buźkę rączką.❤️Mąż znalałam tam siusiaka i lekarz mówi, że bardzo prawdopodobne. 🥰 Jejku, jak ja dziękuje Bogu że ta wizyta tak przebiegła.
I data przesunęła się na 27.09.
 

Załączniki

  • IMG_2546.jpg
    IMG_2546.jpg
    85,3 KB · Wyświetleń: 64
Też jestem na diecie z powodu wysokiej glukozy na czczo zawsze ok 92, diabetolog polecił dietę z niskim indeksem glikemicznym. Krzywą robię w przyszłym tygodniu. Ja korzystam z diety 2000kcal od insulinowej Agi i nawet jest smacznie, ledwo jestem w stanie przejeść... Godzinę po posiłkach z diety cukier okolo 100-120 więc nie ma tragedii, ale to pewnie bardzo indywidualna sprawa. Powodzenia i wytrwałości <3
Dziękuję ❤️! Troche ten moj entuzjazm spadł widząc wyniki 😔 masz swojego diabetologa? Zastanawiam się czy on ma jakieś wytyczne diety czy taka diete tez mam szukac online? Moze brzmi jak glupie pytanie ale nigdy dotad nie mialam do czynienia z diabetologami i zastanawiam sie jaka jest procedura i kolejne kroki..
 
Dziękuję ❤️! Troche ten moj entuzjazm spadł widząc wyniki 😔 masz swojego diabetologa? Zastanawiam się czy on ma jakieś wytyczne diety czy taka diete tez mam szukac online? Moze brzmi jak glupie pytanie ale nigdy dotad nie mialam do czynienia z diabetologami i zastanawiam sie jaka jest procedura i kolejne kroki..
byłam akurat w kropce bo gdy ginekolog zobaczyl pierwsza glukozę kazał powtórzyć. Powtórzyłam w niestety wyszło to samo co wcześniej. Następna wizytę miałam na za dwa tygodnie więc chciałam już coś w międzyczasie zrobić. Umówiłam teleporade u diabetologa. On też nie był zadowolony z granicznych wartości dla kobiet w ciąży na czczo i zalecił mi dietę z niskim IG i mierzenie glikemii od rana i po posiłkach 1h. Dał też skierowania na hemoglobine glikowaną, krzywe insulinową i cukrową i powiedział że zobaczymy co dalej. Jak to wygląda stacjonarne nie mam pojęcia. Dieta na razie na wszelki wypadek. Przy wysokich wynikach po godzinie i dwóch przeszlabym się stacjonarnie
 
Skąd ja to znam. Ciągle biegam do łazienki, jak wychodzę z domu zakładam podpaskę bo nie raz jak kichne to robi się problem, ale cóż wszystko zniosę byłe do października, choć mam termin na 3 więc może będę mamą wrześniową 😉

Witaj w klubie późniejszego prenatalnego. Myślałam że tylko ja ma w 13 TC a tu taka niespodzianka. A dokładnie kiedy nasz prenatalne?
Może i lepiej, że późno bo tak myślę, że fasolka będzie większa i lepiej ukształtowana w 13 tygodniu a ponoć można do 13+6. 11 kwietnia ale mam już przyjść z wynikami pappy 😉
 
Magdalenams ciekawe na jakich wagach zakonczymy przygode? 😁Druga I trzecia ciaza to bylo plus 8kg z czego dzieci 4.2kg i 4.26 kg 🤣 mam nadzieje, ze przy karmieniu i ja zrzuce bo marzy mi sie takie 60 😁😁
Sajfik a nie mozesz zadzwonic i zapytac co powinnas zrobic czy umaiwac sie juz czy jeszcze zaczekac?
 
Dziewczyny, mam wyniki krzywej 🥺🥺🥺 wyszlo mi mega wysoko mimo ze startowo glukozy mialam ok w krwii. Czekać mnie będzie dieta 😥 wychodzi na to ze mam stan przedcukrzycowy 😥

Dziewczyny, czy umawiać sie juz teraz do diabetologa? Czy dzwonic do gina z wynikami? Bo w sumie ja sie z moim ginem widze dopiero na prenatalnych za miesiąc.. A to troche. Chciałabym juz wiedzieć co moge a co nie
Zobacz załącznik 1379335
Warto się umówić. Da ci wskazówki co do diety.
Magdalenams ciekawe na jakich wagach zakonczymy przygode? 😁Druga I trzecia ciaza to bylo plus 8kg z czego dzieci 4.2kg i 4.26 kg 🤣 mam nadzieje, ze przy karmieniu i ja zrzuce bo marzy mi sie takie 60 😁😁
Sajfik a nie mozesz zadzwonic i zapytac co powinnas zrobic czy umaiwac sie juz czy jeszcze zaczekac?
Ja przytyłam w każdej ciąży po 30 kg :D ale zrzucałam z nawiązką. A właściwie samo sie zrzucało dzięki KP.
 
Warto się umówić. Da ci wskazówki co do diety.

Ja przytyłam w każdej ciąży po 30 kg :D ale zrzucałam z nawiązką. A właściwie samo sie zrzucało dzięki KP.
Dziękuję. Zadzwonilam do miejsca gdzie jest moj ginekolog i pani w recepcji zaproponowała konsultacje z nim w ten czwartek. Pewnie dużo nie powie ale moze mi poleci lub da jakies wskazówki. Bede umawiać sie do diabetologa też 😔💪
 
Magdalenams ciekawe na jakich wagach zakonczymy przygode? 😁Druga I trzecia ciaza to bylo plus 8kg z czego dzieci 4.2kg i 4.26 kg 🤣 mam nadzieje, ze przy karmieniu i ja zrzuce bo marzy mi sie takie 60 😁😁
Sajfik a nie mozesz zadzwonic i zapytac co powinnas zrobic czy umaiwac sie juz czy jeszcze zaczekac?
Zadzwonilam do placówki gdzie jest moj gin i bede miec z nim pojutrze konsultacje. Popytam go o szczegóły bo szczerze, nie wiem tak naprawdę co dalej a lekarz zawsze jakoś uspokoi 😅 w miedzy czasie poszukam diet i diabetologów
 
reklama
Sajfik i bardzo dobrze, ze cie wcisneli. Jak masz zaufanego gina to moim zdaniem warto sie z nim skonsultowac. Moze sam da ci namiary na specjaliste w wspolpracy z ciezarnymi 😊
Tojestemja piekny maluszek, gratuluje 😊
Magdalenams 30kg? Niezle! Ale jestem pelna podziwu, ze udalo ci sie tak wszystko pieknie zrzucic 😁
 
Do góry