reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

o jacie, coś czuje ze u mnie może być podobnie, ogólnie ostatnio usłyszałam ze jestem dobrym pracownikiem, a jak nam odmówili kredytu na budowę przez moja umowę na czas określony, poszłam wtedy do kierownika to tłumaczył ze „kadry go blokują” i nie może mi dać szybciej umowy na nieokreślony..
ja też byłam bardzo dobrym pracownikiem, same pochwały a jak przyszło co do czego to wypieli się dupa na mnie. Niestety taka jest rzeczywistośc, każdy patrzy jak będzie mu dobrze, a nie komuś. Trzymam kciuki żeby u Ciebie było jednak inaczej✊
 
reklama
ja na koniec pierwszej ciąży dostałam nadciśnienia i tydzien na patologii ciąży leżałam i w drugiej praktycznie od początku dopegyt brałam, bo też ciśnienie było duże.. Myślę, że i w trzeciej będę miała niestety 🥴🥴

Ja mam nadciśnienie od prawie 20 lat i biorę leki 😔 Jestem pod opieką poradni nadciśnienia i podczas planowania ciąży pytałam się czy będę mogła te leki brać. Lekarz stwierdził że gdy się uda mam do niego zadzwonić i przepisze betablokery. Od dnia w którym wyszedł pozytywny test biorę dopegyt i jeszcze jeden lek. Najważniejsze to żeby ciśnienie nie było podwyższone
 
Kilka pytań mam, jak myślicie
- czy w tej ciąży jak w poprzedniej pojawi się anemia?
- jeśli występuje niezgodność grup krwi i w poprzedniej ciąży dostałam immunoglobuline w 28 tyg i po porodzie, to teraz tez dostaje?
- poród z synem był wywoływany w 40 tyg ze względu na pojawienie się nadciśnienia. dostałam dpż, czy nadciśnienie tez może się pojawić tym razem?

Co myślicie?
Mówią, że każda ciąża inna, więc mogą być te objawy a może ich też nie być.
Ja w poprzedniej od 28 tc musiałam się oszczędzać bo mi się szyjka zaczęła skracać, od 32 TC miałam pessar, nie chciałabym, żeby to mi się powtórzyło, bo przy dziecku, żywiołowym 4 latku, jakoś nie widzę włączenia trybu oszczędnego
 
Ostatnia edycja:
Mówią, że każda ciąża inna, więc mogą być te objawy a może ich też nie być.
Ja w poprzedniej od 28 tc musiałam się oszczędzać bo mi się szyjka zaczęła skracać, od 32 TC miałam pessar, nie chciałabym, żeby to mi się powtórzyło, bo przy dziecku, żywiołowym 4 latku, jakoś nie widzę włączenia trybu oszczędnego
mogłabyś coś więcej powiedzieć o tym pessarze? Jak to wyglada? Założenie i funkcjonowanie z tym?
 
mogłabyś coś więcej powiedzieć o tym pessarze? Jak to wyglada? Założenie i funkcjonowanie z tym?
Ja też miałam.
Wyglada to mniej więcej tak, zakłada Ci go ginekolog (chociaż nie każdy potrafi). Odciąża szyjkę macicy, żeby się nie skracała. To taka „nowsza wersja” szwów na szyjce. Samo zakładanie nie jest przyjemne, ale potem już nie czuć nic. Ale i tak dalej trzeba się w miarę oszczędzać.
 
Hej dziewczyny.
Mam nadzieję, że Wam dobrze mija weekend. Jak Wasze samopoczucie?
My dużo spacerowaliśmy korzystając z ładnej pogody :)
Natomiast dzisiaj pojawiły się u mnie plamienia najpierw bladoróżowe a następnie brązowe. Mam nadzieję, że nie są zwiastunem niczego złego. Od początku biorę duphaston 2x1 a progesteron badałam wraz z pierwszą betą i wynosił ok 21. Staram się nie martwić, ale to trudne przy pierwszej ciąży.
Pozdrawiam cieplutko 😘
 
Hej dziewczyny.
Mam nadzieję, że Wam dobrze mija weekend. Jak Wasze samopoczucie?
My dużo spacerowaliśmy korzystając z ładnej pogody :)
Natomiast dzisiaj pojawiły się u mnie plamienia najpierw bladoróżowe a następnie brązowe. Mam nadzieję, że nie są zwiastunem niczego złego. Od początku biorę duphaston 2x1 a progesteron badałam wraz z pierwszą betą i wynosił ok 21. Staram się nie martwić, ale to trudne przy pierwszej ciąży.
Pozdrawiam cieplutko 😘
kochana a kiedy masz wizytę u lekarza? U mnie weekend covidowo. Co prawda u mnie goraczka i straszne boję mięśni minely ale dzisiaj straciłam węch i smak i oszaleje zaraz chyba...
 
kochana a kiedy masz wizytę u lekarza? U mnie weekend covidowo. Co prawda u mnie goraczka i straszne boję mięśni minely ale dzisiaj straciłam węch i smak i oszaleje zaraz chyba...
Za ok tydzień - 1,5 ale chyba nie będę czekać w tej sytuacji. Czytałam, że to normalne, ale strach jest 😥
Współczuję, ale na pewno będzie dobrze 😘
 
reklama
kochana a kiedy masz wizytę u lekarza? U mnie weekend covidowo. Co prawda u mnie goraczka i straszne boję mięśni minely ale dzisiaj straciłam węch i smak i oszaleje zaraz chyba...
Za ok tydzień - 1,5 ale chyba nie będę czekać w tej sytuacji. Czytałam, że to normalne, ale strach jest 😥
Współczuję, ale na pewno będzie dobrze 😘
 
Do góry