reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny, a tak z doświadczenia, kiedy mówiliście lub macie zamiar powiedzieć rodzeństwu o ciąży? Ja z racji wcześniejszych strat nie wiem kiedy to zrobić. Tak sobie myślę, że powiem po badaniu prenatalnym 12 TC, o ile sam niczego nie zauważy.
Ja powiedziałam Mamie bardzo szybko po teście bo potrzebowałam kogoś, żeby się wygadać podzielić strachem itp a akurat mam to szczęscie, że moja Mami nikomu nie wygada bo o sobie też mało mowi innym :D to jest typowy słuchacz :) a co do innych to sama nie wiem, na pewno poczekam do bijącego serduszka a potem zobaczę. W każdym razie pracuję w księgowośći w DPS, gdzie jest wylęgarnia zarazków to planuje 1 trymestr iść na L4 po 2giej wizycie lekarskiej i badaniach, a wtedy powiem raczej w pracy o co chodzi. współpracownikom :)
 
reklama
Mój niespełna dwulatek już opowiedział moim rodzicom, więc narazie wiedza moi rodzice, rodzeństwo i przyjaciółka. Mąż chciał się od razu chwalić, poprzednio nie wytrzymał i od razu po pozytywnym teście poleciał do kumpla 🥴 tym razem mieliśmy powiedzieć jak serduszko będzie biło, ale przez te plamienia nadal się wstrzymujemy i dowiedzą się po prenatalnych, które mamy 25 marca 😉
 
Dziewczyny, a tak z doświadczenia, kiedy mówiliście lub macie zamiar powiedzieć rodzeństwu o ciąży? Ja z racji wcześniejszych strat nie wiem kiedy to zrobić. Tak sobie myślę, że powiem po badaniu prenatalnym 12 TC, o ile sam niczego nie zauważy.
A ja to mam zamiar nic nikomu nie mówić jak nadłużej, wiemy tylko ja i mąż, reszta się dowie przed porodem 😂 starszemu synowi powiem że arbuza połknęłam a młodszy to i tak nic jeszcze nie rozumie hehe nie no jak już nie bedę mogła ukryć brzucha to powiem, a wiadomo jak to jest to jest: temu powiem w tajemnicy a ten powie też w tajemnicy komuś innemu i po tygodniu wie pół miasta 😆 a mojej mamusi to w szczególności nie można się z niczego zwierzać bo język to ma kilometrowy 😛
 
Kilka pytań mam, jak myślicie
- czy w tej ciąży jak w poprzedniej pojawi się anemia?
- jeśli występuje niezgodność grup krwi i w poprzedniej ciąży dostałam immunoglobuline w 28 tyg i po porodzie, to teraz tez dostaje?
- poród z synem był wywoływany w 40 tyg ze względu na pojawienie się nadciśnienia. dostałam dpż, czy nadciśnienie tez może się pojawić tym razem?

Co myślicie?
 
Ja bym chciała powiedzieć rodzinie po pierwszym trymestrze, byłabym spokojniejsza. Ale jak tak dalej będę się kiepsko czuła, to możliwe, że powiemy wcześniej, bo możemy potrzebować pomocy przy dzieciach. Wtedy też pewnie powiem synkowi, bo już teraz pewnie się zastanawia co się dzieje z mamą ;)
 
Kilka pytań mam, jak myślicie
- czy w tej ciąży jak w poprzedniej pojawi się anemia?
- jeśli występuje niezgodność grup krwi i w poprzedniej ciąży dostałam immunoglobuline w 28 tyg i po porodzie, to teraz tez dostaje?
- poród z synem był wywoływany w 40 tyg ze względu na pojawienie się nadciśnienia. dostałam dpż, czy nadciśnienie tez może się pojawić tym razem?

Co myślicie?
Immunoglobulinę na pewno dostaniesz. Z nadciśnieniem może być różnie, ja w pierwszej ciąży miałam, zapuchlam na koniec i też wywoływali a w drugiej już nie, w ogóle jakaś taka łatwiejsza była dla mnie ta druga ciąża. Za to żelazo w drugiej brałam a w pierwszej nie, ale ja miałam lekką anemię tylko
 
Immunoglobulinę na pewno dostaniesz. Z nadciśnieniem może być różnie, ja w pierwszej ciąży miałam, zapuchlam na koniec i też wywoływali a w drugiej już nie, w ogóle jakaś taka łatwiejsza była dla mnie ta druga ciąża. Za to żelazo w drugiej brałam a w pierwszej nie, ale ja miałam lekką anemię tylko
No tak.. każda ciąża inna, ta już mi pokazuje, ze dużo się różnić 😉 ja miałam dużą anemię 🤷🏽‍♀️
 
Immunoglobulinę na pewno dostaniesz. Z nadciśnieniem może być różnie, ja w pierwszej ciąży miałam, zapuchlam na koniec i też wywoływali a w drugiej już nie, w ogóle jakaś taka łatwiejsza była dla mnie ta druga ciąża. Za to żelazo w drugiej brałam a w pierwszej nie, ale ja miałam lekką anemię tylko
Pocieszylas 😀
Anemię miałam w pierwszej i w tej jak będę miała to jakoś przeżyje, nadciśnienie też miałam i teraz jestem przerażona, że znowu może się pojawić, ciśnieniomierz już codziennie w ruchu 🙈
Takie miałam ciśnienie, że dwa tyg w szpitalu spędziłam, bo synek przestał rosnąć, to był najgorszy czas w moim życiu pełen strachu, nie chce żeby to znowu się powtórzyło 😐
 
reklama
Kilka pytań mam, jak myślicie
- czy w tej ciąży jak w poprzedniej pojawi się anemia?
- jeśli występuje niezgodność grup krwi i w poprzedniej ciąży dostałam immunoglobuline w 28 tyg i po porodzie, to teraz tez dostaje?
- poród z synem był wywoływany w 40 tyg ze względu na pojawienie się nadciśnienia. dostałam dpż, czy nadciśnienie tez może się pojawić tym razem?

Co myślicie?
co do konfliktu grup to dostaniesz zastrzyk znów;) ja też mam 0- i musiałam w poprzednich ciążach badać 3 razy grupę i mieć zastrzyk :)
Na resztę pytań nie znam odpowiedzi bo nie miałam anemi ani nadciśnienia;)
 
Do góry