reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Na pewno oglądał, jakby wydała mu się za krótka to by mierzył. Mój też tylko określa, że szyjka jest ok i tyle. Jak na razie nie podawał też wagi dzieci, na początku mówił ile mają cm a teraz już nie określał wielkości ani wagi. Mam nadzieję, że na polowkowym więcej się dowiem. Chociaż z drugiej strony może czasem lepiej nie wiedzieć, bo potem zaczyna się porównywać do innych i pojawia się niepotrzebny stres. Jakby było coś źle to przecież by powiedział :)
Na połówkowych będzie w dokumentacji. Ale masz rację. Jestem dużo spokojniejsza, jak skupiam się na tym, że jest w normie i nie wnikam czy górna granica czy dolna granica normy. Na połowkowych genetyczka powiedziala "waga 381, w tym tygodniu dzieci to mają nawet 500g" Dobrze, że szłam już po badaniu u mojej gin i wiedziałam, że nie ma.sensu się tym martwić, ale takie wypowiedzi to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny stres dla tych bardziej spanikowanych🙂
 
reklama
Na połówkowych będzie w dokumentacji. Ale masz rację. Jestem dużo spokojniejsza, jak skupiam się na tym, że jest w normie i nie wnikam czy górna granica czy dolna granica normy. Na połowkowych genetyczka powiedziala "waga 381, w tym tygodniu dzieci to mają nawet 500g" Dobrze, że szłam już po badaniu u mojej gin i wiedziałam, że nie ma.sensu się tym martwić, ale takie wypowiedzi to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny stres dla tych bardziej spanikowanych🙂
Rzeczywiście trochę zbędny komentarzkomentarz genetyczki. Normy są szerokie i grunt, że dziecko w normie się miesci.
 
Na połówkowych będzie w dokumentacji. Ale masz rację. Jestem dużo spokojniejsza, jak skupiam się na tym, że jest w normie i nie wnikam czy górna granica czy dolna granica normy. Na połowkowych genetyczka powiedziala "waga 381, w tym tygodniu dzieci to mają nawet 500g" Dobrze, że szłam już po badaniu u mojej gin i wiedziałam, że nie ma.sensu się tym martwić, ale takie wypowiedzi to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny stres dla tych bardziej spanikowanych🙂
ja rodziłam
Synka 4100 i on ważył w 19t1d 323g wiec nie panikujcie bo lepiej takie 3500 rodzic nawet 🤪🤪🤪🤪 mieści się w normie i najważniejsze 🥰
 
Dziewczyny a macie do polecenia jakieś książki o niemowlakach? Interesowalaby mnie jakaś instrukcja obsługi dziecka 😆
 
ja rodziłam
Synka 4100 i on ważył w 19t1d 323g wiec nie panikujcie bo lepiej takie 3500 rodzic nawet 🤪🤪🤪🤪 mieści się w normie i najważniejsze 🥰
Wiesz... jakby chodziło tylko o to, że waży mniej, niż środek normy... zważywszy na okoliczności, o których nie chcę zbyt dużo pisać, uważam, że jestem oazą spokoju😜
 
Wiesz... jakby chodziło tylko o to, że waży mniej, niż środek normy... zważywszy na okoliczności, o których nie chcę zbyt dużo pisać, uważam, że jestem oazą spokoju😜
rozumiem :) ja w zeszłej ciąży ciagle miałam Małego
Na 90centylu wiec w zasadzie teraz dlatego nie panikuje ze nie jest duża 🙈🙈🙈
 
Dziewczyny a macie do polecenia jakieś książki o niemowlakach? Interesowalaby mnie jakaś instrukcja obsługi dziecka 😆
Ja kupiłam książkę położnej Izabeli Dembińskiej "pierwsze chwile z noworodkiem" dopiero zaczynam, parę razy zaglądnęłam wydaje się być fajna :) polecam też profil na instagramie "aga_plus_fizjo" :)
 
reklama
Dziewczyny poratujcie radą :) skończyłam właśnie antybiotyk (z powodu tej nieszczęsnej ureaplasmy) i od razu pojawiła się opryszka na ustach :/ nie jest to moja pierwsza więc o tyle dobrze, ale jest dość spora i coś by chyba pasowało z nią zrobić. W necie piszą że każda opryszczka w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem, pisalybyscie do swoich?? Głupio mi tak pisać do mojego z każdą pierdola :p coś polecacie na tą opryszczka w ciazy? Bo pewnie nie wszystko można stosować, planuje się zebrać i do apteki iść poprosić o coś. Ale najpierw pytam tu może macie jakieś sprawdzone sposoby :)
 
Do góry