reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
Dieta nie jest zła, na początku mi ciężko było się przestawić na ciemne wszystko, ale teraz to spoko już 😀 na diecie jestem już 3 miesiące więc trochę czasu. Stałe godziny posiłków, średnio co 2,5 / 3 h się je... I pomiary po każdym posiłku, to najbardziej mnie wkurza bo czasami nawet nie ma jak zmierzyć tego cukru, przecież nie będę siedziała w domu i czekała na pomiar 🤣
 
reklama
Dieta nie jest zła, na początku mi ciężko było się przestawić na ciemne wszystko, ale teraz to spoko już 😀 na diecie jestem już 3 miesiące więc trochę czasu. Stałe godziny posiłków, średnio co 2,5 / 3 h się je... I pomiary po każdym posiłku, to najbardziej mnie wkurza bo czasami nawet nie ma jak zmierzyć tego cukru, przecież nie będę siedziała w domu i czekała na pomiar 🤣
Ja Ci powiem że moja Pani dietetyk mówi że jak nie zmierzę cukru to nic się nie stanie, jeżeli jem mniej więcej tak samo... Nie zawsze mamy możliwość żeby zmierzyć ten cukier... Tylko na czczo mam pilnować pomiaru żeby brać bo biorę insulinę na noc...
 
Ja Ci powiem że moja Pani dietetyk mówi że jak nie zmierzę cukru to nic się nie stanie, jeżeli jem mniej więcej tak samo... Nie zawsze mamy możliwość żeby zmierzyć ten cukier... Tylko na czczo mam pilnować pomiaru żeby brać bo biorę insulinę na noc...
Ja też jestem na insulinie nocnej 🙈 a ile jednostek masz? U mnie to teraz cukry zwariowały i aktualnie już 13j.
 
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
Na początku też byłam przerażona ale teraz już się przyzwyczaiłam, dietę mam od marca i na razie sama dieta bez insuliny. Przede wszystkim musiałam zrezygnować z cukru, słodyczy, białego pieczywa, białej mąki, wszystko musiałam zmienić na ciemne (makaron, ryż). Najgorzej było ze znalezieniem odpowiedniego chleba, typowo razowy mi nie służy za ciężko mi po nim, po orkiszowym mam cukier ok i tego się trzymam. Ogólnie to trzeba testować co można a co nie. Najgorsze dla mnie były początki, trzymanie się godzin posiłków i przyzwyczajenie się do mierzenia cukru.
 
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
Dieta cukrzycowa jest ogólnie super, znaczy wiadomo jest ciężko, ale od początku ciąży przytyłam tylko 0.5kg a to już 19tc. I ta świadomość, że odżywiam się zdrowo jest warta wyrzeczeń :)
 
Ja też jestem na insulinie nocnej 🙈 a ile jednostek masz? U mnie to teraz cukry zwariowały i aktualnie już 13j.
Ja cały czas na 4 j. I cukier mam tak koło. 85-90 na czczo... Teraz im dalej po 20 tygodniu spodziewam się że pójdą w górę to insulina też 😉 tak to już bywa... Im później zjem kolację tym mniejszy cukier rano... Ostatni posiłek (kanapka z wędlina serem i warzywem) jem tak 21:30-21-45 bo mi najbardziej na noc służy na cukry... a wstaje chwilę po 6 córkę do przedszkola szykować...
 
A wstawiłabyś tutaj spis treści?
Jasne :)
20220615_160634.jpg
 
Ja cały czas na 4 j. I cukier mam tak koło. 85-90 na czczo... Teraz im dalej po 20 tygodniu spodziewam się że pójdą w górę to insulina też 😉 tak to już bywa... Im później zjem kolację tym mniejszy cukier rano... Ostatni posiłek (kanapka z wędlina serem i warzywem) jem tak 21:30-21-45 bo mi najbardziej na noc służy na cukry... a wstaje chwilę po 6 córkę do przedszkola szykować...
Ja nie mam cukrzycy a i tak stosuje podobną dietę rozpisaną przez dietetyka. Też uważam, że jest super. W ogóle mi się nie chce słodkiego. Chociaż mnie akurat martwi, że mało przytyłam. Bo mam 23 i 6 dziś i przytyłam 1.5 kg. Ale właśnie jadę na usg to zobaczymy jaka waga małego.
 
Ja nie mam cukrzycy a i tak stosuje podobną dietę rozpisaną przez dietetyka. Też uważam, że jest super. W ogóle mi się nie chce słodkiego. Chociaż mnie akurat martwi, że mało przytyłam. Bo mam 23 i 6 dziś i przytyłam 1.5 kg. Ale właśnie jadę na usg to zobaczymy jaka waga małego.
Kochana ja w poprzedniej ciąży też od samego początku na diecie i przytyłam do porodu 0,5 kg a mały ważył 3690g, tyle że startowałam z waga około 70 kg... Najważniejsze żeby dzidzia przybierała, powiedz lekarce że się obawiasz o ten przyrost wagi... Opinia lekarza najbardziej Cię uspokoi 😉
 
reklama
Do góry