reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

Wymiary są w normie tylko waga jest trochę większa
Ale wagę szacują na podstawie tych wymiarów, więc widocznie jest OK. Jak nie ma jakichś odchyłów typu krótka noga a szeroki brzuch, to nie ma się co czepiać.
No niestety, zapaliłam 350 zł i de facto nigdzie w dokumentacji nie mam pomiarów (tylko crl), bo nie sądzę, żeby komputer jej siorbal z aparatu USG, bo aparat raczej stary. Wkurza mnie to, bo wiem co w takiej cenie jest w innych miejscach. Do tego to nie jedyny mój problem z nią.
 
reklama
@kociamama. Ja bym spróbowała etanolem 70% ew. Octeniseptem. Clotrimazol nic do tego nie ma, bo jest na grzybicę. Nie próbowałaś przycinać tych włosków drobnymi nożyczkami przy skórze? Mniej efektywne, ale bez ryzyka nadkażenia.
Dzieki za pomoc :)
Jestem pedantka i oczywiscie tak strasznie mi one przeszkadzaly, ze nie moglam sie powstrzymac zeby nie poskubac a teraz mam za swoje😣
 
Dzieki za pomoc :)
Jestem pedantka i oczywiscie tak strasznie mi one przeszkadzaly, ze nie moglam sie powstrzymac zeby nie poskubac a teraz mam za swoje😣
Ja robię sobie sama wosk ( już dwa razy, dziś mam wizytę i małego siniaka w pachwinie 🤪) bo nie cierpię maszynek, lasera teraz nie można.
Nie chcę iść do kosmetyczki bo biorę luteinę i ona ciągle ze mnie wypływa 🙈 a lubię mieć zrobione pełne
 
Ale wagę szacują na podstawie tych wymiarów, więc widocznie jest OK. Jak nie ma jakichś odchyłów typu krótka noga a szeroki brzuch, to nie ma się co czepiać.
No niestety, zapaliłam 350 zł i de facto nigdzie w dokumentacji nie mam pomiarów (tylko crl), bo nie sądzę, żeby komputer jej siorbal z aparatu USG, bo aparat raczej stary. Wkurza mnie to, bo wiem co w takiej cenie jest w innych miejscach. Do tego to nie jedyny mój problem z nią.

Warto zmienić jeszcze lekarza tym bardziej że to nawet nie połowa ciąży i jeszcze się nachodzimy na wizyty
 
Jestem już po badaniu. Wyszło lepiej, ale nadal brak kości nosowej i przezierność karku niezmieniona. W tej placówce nie wykryto wady serca, ani nieprawidłowego obrazu mózgowia, nie stwierdzono na 100% skrócenia kości, choć Pani Dr powiedziała, że widzi skrócenie, natomiast na USG w pomiar jest w normie. Jednak zaznaczyć muszę, że warunki badania były trudne i ciężko było coś zobaczyć dokładnie, tym bardziej, że dziecko nie chciało się pokazać. Dalej zalecana jest amniopunkcja. Ja ze swojej strony chyba zrobię NIFTY, bo wyniki są szybciej a moja psychika już średnio daje radę. A na amnio i tak się umowie. Walczę dalej, jest ciężko, ale pojawił się jakoś mały promyczek nadziei.

MK92 jak się czujesz? Co z Twoim maleństwiem? Miałaś robione jeszcze jakieś badania?
 
Dziewczyny, powiedzcie mi prosze, czy uzywacie jakis kosmetykow pielegnacyjnych czy wiekszosc odstawilyscie?
Pod pepkiem rosna mi pojedyncze wloski i skubie je pesetka po czym za kazdym razem od wrastajacych wloskow robia mi sie czerwone slady. Przed ciaza wystarczylo posmarowac jakims tribioticiem czy inna mascia i zaraz znikalo a teraz praktycznie na wszystkim jest info, zeby nie stosowac w ciazy. Pomozcie blagam, naskubalam sobie i teraz mam brzydkie slady a za 3 dni ide na usg.. wstyd przed lekarzem😣
Sama podpatrzę 😅 mam to samo nawet zauważyłam, ze wloski mialam jasne a teraz mi ciemnieją 😳 na tej linii pionowej. Nie wiem czy juz w faceta sie zamieniam czy jeszcze nie 😅
 
Sama podpatrzę 😅 mam to samo nawet zauważyłam, ze wloski mialam jasne a teraz mi ciemnieją 😳 na tej linii pionowej. Nie wiem czy juz w faceta sie zamieniam czy jeszcze nie 😅
Z osobistego doświadczenia radzę, że - jeśli jeszcze nie wyrywalas - lepiej przymknąć oko, może to się cofnie po ciąży (ew. będzie można rozjaśnić stężona woda utleniona). Ja zrobiłam eksperyment i wyrwałam 3 i od tego czasu te 3 mam mocne (w ciążach mi sie wzmacniaja). Cała reszta zbladła i jest akceptowalna.
 
reklama
Z osobistego doświadczenia radzę, że - jeśli jeszcze nie wyrywalas - lepiej przymknąć oko, może to się cofnie po ciąży (ew. będzie można rozjaśnić stężona woda utleniona). Ja zrobiłam eksperyment i wyrwałam 3 i od tego czasu te 3 mam mocne (w ciążach mi sie wzmacniaja). Cała reszta zbladła i jest akceptowalna.
No właśnie wyrywałam też 😅 i ściemniały. Ale zauważyłam ze meszek jaki miałam jakby lekko ściemniał.. To przez hormony?
Ale w takim razie nie bede go dotykać bo narobie sobie wiekszej bidy 😅 a po porodzie rozjaśnię i będzie git
 
Do góry