reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja brałam je na początku ciąży, prawdę mówiąc i totalnie na mnie nie działały. Miałam malinowe, może są różne rodzaje i jakieś inne polecasz? Tylko nie wiem też czy przy cukrzycy ciazowej można... Nie wiem czy czasem od samego przeziębienia nie mam wyższych cukrow, bo czytalam że może tak być, a od wczoraj po śniadaniu mam przekroczenia.... Jutro mam wizytę u diabetologa to dopytam :)
Chyba jest jeden smak, teoretycznie bez cukru są
 
reklama
Mnie wczoraj też zaczelo boleć gardło, dziś jeszcze katar :( na razie leczę się herbatka z cytryna....
Zrób sobie miks cebula, czosnek, imbir i trochę miodu. Chyba, że nie możesz miodu to wtedy nie wiem - może woda? Albo trochę herbaty? Żeby te warzywa puściły soki. Ja robiłam taki syrop z nadzieją, że odkazi gardło. Te tabletki ciążowe na gardło w ogóle na mnie nie działały. One są za słabe na poważną infekcje

Aha, mi na początku ciąży pozwolili na Tantum Verde w psikaczu
 
Ja mam chyba diagnozę na ten mój ciężki stan i neismaowity smród wszystkich produktów. Prawdopodobnie dopadła mnie parosmia po covidzie, który przechodziłam w grudniu. Ciąża mogła to aktywować. W kwietniu idę do lekarza i powiem o moich przypuszczeniach ale przeraża mnie to, że to może trwać nawet ponad rok... Jestem załamana.
 
Dzięki za rady. Kupiłam saszetki dla kobiet w ciąży, mleko z czosnkiem i imbirem i mam nadzieje ze pomoże :)
Byłam dziś na pierwszej wizycie w poradni diabetologicznej i jestem załamana lekarką na którą trafiłam... Już w poczekalni jak słyszałam opowieści innych dziewczyn czułam że nie będzie ciekawie ale generalnie pani doktor nie rozwiała żadnych moich wątpliwości ani pytań, nie patrzyła na wyniki które już udało mi się zebrać, a jak zapytałam co mam zrobić żeby obniżyć cukier po 1 szym śniadaniu bo jem to samo co wcześniej a od 3 dni mam przekroczenia to pani powiedziała że na stronie internetowej z ulotki są informacje i mam na tej podstawie dobierać dietę... Powiedziałam że jem chleb razowy z chuda szynką i pomidorem, więc teoretycznie powinno być ok ale zamiast odpowiedzi usłyszałam "no nie uwierzę że nie poradzi sobie pani z cukrami samą dietą".
Za to opinie w internecie są takie że pani doktor krzyczy na pacjentki z przekroczeniami, ale nie daje rad jak obniżyć cukier i uważa że nie powinno się przytyć ani kg mając cukrzycę ciążowa... Chyba muszę poszukać dodatkowego diabetologa prywatnie, a tam będe chodzić tylko po to żeby mieć KTG regularnie robione... Masakra
 
Ja mam chyba diagnozę na ten mój ciężki stan i neismaowity smród wszystkich produktów. Prawdopodobnie dopadła mnie parosmia po covidzie, który przechodziłam w grudniu. Ciąża mogła to aktywować. W kwietniu idę do lekarza i powiem o moich przypuszczeniach ale przeraża mnie to, że to może trwać nawet ponad rok... Jestem załamana.
Poczytaj a potem porozmawiaj z lekarzem na temat witamin z grupy B. W ciąży B12 jest nawet wskazana, lekarze zapisują nawet w sporych dawkach. B6 również można (dużo kobiet bierze na późniejszym etapie ciąży wraz z magnezem), nie wiem, czy jest jakaś praktycznie ustalona wartość graniczna. Co do innych witamin, nie robiłam rozeznania. Ale w femibionie 2 jest tyle witamin z grupy B (a nawet więcej) co w suplementach sprzedawanych z metką "po covidzie" (tylko czy takie dawki to nie jest placebo...). W Optimal Prenatal firmy Seeking Health są większe dawki a niektórzy ginekolodzy i dietetycy uważają, że to są wspaniałe witaminy.
 
Dzięki za rady. Kupiłam saszetki dla kobiet w ciąży, mleko z czosnkiem i imbirem i mam nadzieje ze pomoże :)
Byłam dziś na pierwszej wizycie w poradni diabetologicznej i jestem załamana lekarką na którą trafiłam... Już w poczekalni jak słyszałam opowieści innych dziewczyn czułam że nie będzie ciekawie ale generalnie pani doktor nie rozwiała żadnych moich wątpliwości ani pytań, nie patrzyła na wyniki które już udało mi się zebrać, a jak zapytałam co mam zrobić żeby obniżyć cukier po 1 szym śniadaniu bo jem to samo co wcześniej a od 3 dni mam przekroczenia to pani powiedziała że na stronie internetowej z ulotki są informacje i mam na tej podstawie dobierać dietę... Powiedziałam że jem chleb razowy z chuda szynką i pomidorem, więc teoretycznie powinno być ok ale zamiast odpowiedzi usłyszałam "no nie uwierzę że nie poradzi sobie pani z cukrami samą dietą".
Za to opinie w internecie są takie że pani doktor krzyczy na pacjentki z przekroczeniami, ale nie daje rad jak obniżyć cukier i uważa że nie powinno się przytyć ani kg mając cukrzycę ciążowa... Chyba muszę poszukać dodatkowego diabetologa prywatnie, a tam będe chodzić tylko po to żeby mieć KTG regularnie robione... Masakra
Może pokombinuj z dodatkiem tłuszczowym?
 
reklama
Do góry