reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Dzięki za rady. Kupiłam saszetki dla kobiet w ciąży, mleko z czosnkiem i imbirem i mam nadzieje ze pomoże :)
Byłam dziś na pierwszej wizycie w poradni diabetologicznej i jestem załamana lekarką na którą trafiłam... Już w poczekalni jak słyszałam opowieści innych dziewczyn czułam że nie będzie ciekawie ale generalnie pani doktor nie rozwiała żadnych moich wątpliwości ani pytań, nie patrzyła na wyniki które już udało mi się zebrać, a jak zapytałam co mam zrobić żeby obniżyć cukier po 1 szym śniadaniu bo jem to samo co wcześniej a od 3 dni mam przekroczenia to pani powiedziała że na stronie internetowej z ulotki są informacje i mam na tej podstawie dobierać dietę... Powiedziałam że jem chleb razowy z chuda szynką i pomidorem, więc teoretycznie powinno być ok ale zamiast odpowiedzi usłyszałam "no nie uwierzę że nie poradzi sobie pani z cukrami samą dietą".
Za to opinie w internecie są takie że pani doktor krzyczy na pacjentki z przekroczeniami, ale nie daje rad jak obniżyć cukier i uważa że nie powinno się przytyć ani kg mając cukrzycę ciążowa... Chyba muszę poszukać dodatkowego diabetologa prywatnie, a tam będe chodzić tylko po to żeby mieć KTG regularnie robione... Masakra
Co do diety, to poszukaj dietetyka który zajmuje sie ściśle kobietami w ciąży lub pologu i współpracuje z diabetologiem.

Dodawaj dużo ziaren, tluszczu roślinnego zeby obniżyć ig dania. Staraj sie jesc bardziej surowe warzywa niz gotowane ale wiadomo, zupy tez na obiad sie je tylko dodaj oliwe z oliwek lub rzepakowy, slonecznik lub pestki z dynii, bez zabielania. Jak jesz obiad, staraj sie surówki dodawać i bedzie gites ❤️ dasz rade z dietą!!!
 
Kurcze mega mi sie podobają imiona takie. Franciszek, Antoś, Hania, Antosia, Franciszka, Hiacynta, Faustynka i inne stare stare... 🥰😍
Ja mam małą sąsiadkę Anielkę ,super do niej pasuje. A w moich maluszkach Irenka. Taka nowość ale też fajnie brzmi...(oczywiście każde imię można wypowiedzieć ładnie czy ostro) Wdzięczne i plastyczne na pewno ono jest 👍
 
Irenka super:) Każde imię kiedyś wróci i jest ładne. Moja znajoma dała synkowi Kaziu też do niego pasuje 😊Kto by kiedyś pomyślał że Franciszki albo Antosie będą w modzie a w przedszkolu co drugi tak ma na imię
 
reklama
Chyba się poratuje tym, bo zejdę.
A jaką dawką robiłaś?
Ja miałam akurat dziecięcą dawkę 0,25 i taki ej używałam, chociaz jak było kiepsko, to i wziewki jeszcze do tego. Mnie też ten kaszel wymęczył, teraz mnie te żebra bolą po chorobie, no nie pamiętam kiedy ostatnio byłam aż tak chora
 
Do góry