reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
@crainte z tymi przepływami to żadna nie ma pewności jak to jest, a tętno i ktg jest ok ?
Na ktg się mało ruszał, ale to już jakiś czas temu przerabiałyśmy na wątku, że jak zawsze się rano mało rusza, to nagle na zawołanie nie będzie brykał. Tętno mierzone co dwie godziny i jest w porządku. Ja mam mieć mierzone ciśnienie 4 razy na dobę, bo mi wychodzi już graniczne. Cukry mnie wkurzają, ale jutro dostanę dostawę z chlebem żytnim, a nie grahamem(zawsze po tym cukry były kiepskie). Przepływy będą powtarzane, ale czy jutro, czy rzadziej, to nie wiem. Na razie lekarz powiedział, że tak szybko to mnie teraz nie wypuści🙂 waga 1700 i to wg lekarza tragedia jeszcze nie jest.
 
O kurcze, koleżanki robią mi baby shower :D hehe ja taka stara, aż nie wiem co myśleć
Jakoś nie planowałam takich atrakcji 😅
Bawicie się w coś takiego?
Mi miesiac temu przyjaciolki zorganizowaly taka impreze niespodzianke, maz tez byl w to zaangazowany i zawiozl mnie na miejsce ladnie ubrana a ja nie mialam pojecia gdzie jade. Bylo super jedzonko, dekoracje, mega atmosfera i masa prezentow. Dostalam od nich wykupiona sesje ciazowa i niedlugo sie na nia wybieram bo wczesniej czekalam az brzuch jeszcze urosnie😅
 
U mnie też problem z pomiarami główki właśnie przez to niskie położenie. Zastanawia mnie czemu tak się dzieje, że dziecko się tak nisko układa. Czy to może być kwestia mojej budowy anatomicznej i w kolejnej ciąży się to powtórzy.🤔
U mnie tak nisko 3 dzieci, z czwartym nie pamiętam, ale to był poród w 34tc i w ogóle ciągle komplikacje. Natomiast szyjka za każdym razem inaczej u mnie pracuje.
 
A podpowiedz trochę, czym się różnią te wszystkie skurcze i jak je rozpoznajesz 🙈
te skurcze "właściwe" czy już te przepowiadające to już takie, którym towarzyszy lekki ból i czuć jak skurcz narasta, brzuch się robi coraz twardszy a potem czuć jak powoli odpuszcza i brzuch się rozluźnia, trwa to tak kilkadziesiąt sekund. Przynajmniej tak jest u mnie 😉 no i jak czuję, że jest ich kilka na godzinę to można obserwować częstotliwość
 
Mi miesiac temu przyjaciolki zorganizowaly taka impreze niespodzianke, maz tez byl w to zaangazowany i zawiozl mnie na miejsce ladnie ubrana a ja nie mialam pojecia gdzie jade. Bylo super jedzonko, dekoracje, mega atmosfera i masa prezentow. Dostalam od nich wykupiona sesje ciazowa i niedlugo sie na nia wybieram bo wczesniej czekalam az brzuch jeszcze urosnie😅
Ustalilysmy, że zjemy ciasto i wypijemy kawkę :) ja zaznaczyłam, że nie chce żadnych prezentow, taka okazja żeby się spotkać i pogadać i tylko z moimi dwoma najbliższymi koleżankami. Na takie baby shower z tłumem koleżanek, prezentami, balonami i zabawami już nie mam siły i ochoty :p taki ze mnie stary zgred
A o pepkowym na okrągło gada mój mąż. Chciał nawet w jakiejś knajpie zrobić, ale mu ja zamknęli. Mówi, że jak urodze to on informuje najbliższych kumpli i idą pić póki będę w szpitalu :D ale plan legnie w gruzach jak zalapiemy się na ten pokój prywatny w szpitalu 😂
 
Ustalilysmy, że zjemy ciasto i wypijemy kawkę :) ja zaznaczyłam, że nie chce żadnych prezentow, taka okazja żeby się spotkać i pogadać i tylko z moimi dwoma najbliższymi koleżankami. Na takie baby shower z tłumem koleżanek, prezentami, balonami i zabawami już nie mam siły i ochoty :p taki ze mnie stary zgred
A o pepkowym na okrągło gada mój mąż. Chciał nawet w jakiejś knajpie zrobić, ale mu ja zamknęli. Mówi, że jak urodze to on informuje najbliższych kumpli i idą pić póki będę w szpitalu :D ale plan legnie w gruzach jak zalapiemy się na ten pokój prywatny w szpitalu 😂
Widzisz, ja nawet nie mialam mozliwosci ustalac z kimkolwiek, zeby nie kupowaly zadnych prezentow bo to byla tak zorganizowana akcja, ze o niczym nie mialam pojecia. Ale jestem im mega wdzieczna, bardzo mnie to wzruszylo. Jak zajechalam na miejsce to one nagrywaly film a ja wysiadlam z samochodu zaplakana😂
 
reklama
Mój synek ma ognisko hiperechogeniczne w lewej komorze serca, ale według lekarza to nie ma znaczenia klinicznego. Za to u mnie wyszła arytmia nadkomorowa i migotanie przedsionków. Myślę, że w brzuszku jest bezpiecznie i miło 🙂 niech się dzieciaczki nie spieszą za bardzo 😉 Trzymam kciuki, żeby Twoja córeczka ustawiła się znów główkowo 🙂
u mnie to ognisko wyszło w badaniu prenatalnym I trymestru i II trymestru też, na kolejnym, ostatnim lekarz już nic nie powiedział, teraz sobie zdałam z tego sprawe 😅 ogólnie to przestałam o tym myśleć, bo bardzo mnie uspokoił, że wiele dzieci to ma i nie ma to znaczenia klinicznego jeśli nie idzie z markerami chorób genetycznych, że znika to po porodzie albo na jakimś etapie ciąży i nie wiąże się z konsekwencjami...
 
Do góry