reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ze względu na łatwość wkładania rękawów, lepsze jest body na krótki rękaw, nie ma wtedy w nadgarstkach dwóch ściągaczy, który mogą się ze sobą gryźć. Ja w szpitalu zakładam tylko jedną warstwę i zawijam dziecko w ten rożek-kocyk. Wcześniaki bardziej marzną, to musiałam jeszcze dokładać warstwę, ale to robiłam zewnetrznie-kolejny koc.

Właśnie nie wiem czy jest sens pakowania pajac z długim rękawem z body czy w szpitalu to nie za dużo? Ja coś kojarzę ze jak miałam taka paczkę to połozna i tak zakładała tylko pajaca.
 
reklama
Właśnie nie wiem czy jest sens pakowania pajac z długim rękawem z body czy w szpitalu to nie za dużo? Ja coś kojarzę ze jak miałam taka paczkę to połozna i tak zakładała tylko pajaca.
Ja biore tylko body i pajace, jak będzie bardzo ciepło to będę zakładać właśnie same pajace, a jak nie będzie gorąco to body z krótkim pod spód.
 
Co do witamin ja kupuję witaminę D w areozolu z D-Vitum te twist-off do mnie nie przemawiają, zaraz wylewają się na palce a tak to psikne i po sprawie
ja mam D-Vitum w aerozolu a potem robię taki myk, że dokupuję Vigantol lub Devikap (nie pamiętam czy obydwa mają dobre dawki), oba są lekiem, jeden jest ma receptę, u mnie w razie co mąż wypisuje i zakładam na to ten psikacz
 
ja mam D-Vitum w aerozolu a potem robię taki myk, że dokupuję Vigantol lub Devikap (nie pamiętam czy obydwa mają dobre dawki), oba są lekiem, jeden jest ma receptę, u mnie w razie co mąż wypisuje i zakładam na to ten psikacz
Ale to nie masz gwarancji, że psikniecie odpowiada kropli z oryginalnego kroplomierza...? Czy sprawdzałaś objętość kropli w ulotkach i wyszło na to samo?
 
reklama
Ale to nie masz gwarancji, że psikniecie odpowiada kropli z oryginalnego kroplomierza...? Czy sprawdzałaś objętość kropli w ulotkach i wyszło na to samo?
Jedno psiknięcie odpowiada 2 kroplom, bo dają i ten kroplomierz i to do psikania i tak jest napisane na opakowaniu. Ale już właśnie nie pamiętam, czy przy tej małej dawce na pewno to się sprawdzało, czy tam się daje 2 krople czy 1.
Ja pakuję zestawy do szpitala body z krótkim i pajace a jak będzie ciepło to sam pajac będę zakładać. Półśpiochów na sam początek nie polecam ze względu na kikut pępowiny.
Chyba opadł mi brzuch 😏 pamiętam, że w poprzedniej ciąży mi opadł na 36 tygodni i teraz tak samo właściwie, bo jutro też mam 36 tc
 
Do góry