reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja nie sprawdzam bo chce mieć niespodziankę i poznam płeć dopiero po porodzie. Co o tym myślicie? Pracowałam kiedyś z dziewczyną która nie chciała poznać płci w trakcie ciąży i pamiętam że nie mogłam się doczekać aż urodzi 😊 Zainspirowała mnie 😍
Ja sobie nie wyobrażam ze względu na dodatki, ubranka konkretnie do płci, bo nie kupowałam uniwersalnych tylko konkretnie chłopięce jak wiedziałam że chłopak, więc ja wolałabym wiedzieć, poza tym miałam czas na spokojnie wybrać imię, ale jeśli Ty masz taki zamysł to jak najbardziej ! Powodzenia w postanowieniu skoro tak :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też mam takie upławy biało-żółte ale są od samego początku i to tak naprawdę wzbudziło we mnie podejrzenie o ciąży bo nigdy takich przed @ nie miałam. Czytałam, że to normalne ale zaniepokoiłaś mnie i przyznam, że wole to skontrolować. W jakim badaniu to wyszło?

W większości piszecie o objawach a u mnie póki co tylko te upławy i tkliwość piersi przy dotyku. Podbrzusze przestało pobolewać. Z jednej strony fajnie, że tak dobrze się czuję a z drugiej martwię, że tak skąpo z objawami… 🤔
W cytologii wyszło. Lepiej sprawdzić, jak zawsze jest pół na pół człowiek nigdy niczego nie jest pewien. Lepiej zrobić dodatkowe badania i mieć spokojną głowę. Napewno się nie martw bo to że u mnie coś jest nie tak to nie znaczy że u Ciebie może być coś źle. Trzymam kciuki ♥️
 
Hej dziewczyny, co do płci to ja nie wiem kiedy była owulacja i też nie wiem co bym chciała, bo mam w domu chłopca i dziewczynkę ;) moja córa czuje, że coś się święci, wieczorami śpimy przytulone do siebie, nie chce mnie w ogóle puścić. Boję się o wagę, bo sporo jem, też w nocy, ale tylko to pozwala mi "normalnie" funkcjonować. Do tej pory w pierwszym trymestrze raczej chudłam. Ale mdli mnie od słodkiego, więc wcinam jakieś kanapki albo zapiekanki ze sklepu. Muszę pojechać na badania na czczo któregoś dnia, bo muszę zbadać TSH i zupełnie nie wiem jak to zrobić, bo od 3 w nocy już jest mi niedobrze. No nie czuję się najlepiej, ale jakoś trzeba przetrwać najbliższe 2 miesiące
 
Poczytaj o naturalnych metodach zbijania temperatury, okłady, kąpiel itd. u dzieci to się stosuje, może i Tobie pomoże
Ja ostatnio też piłam ten syrop, bo mnie zatoki męczyły i doszedł kaszel. Zrobiłam sobie też inhalacje z zielonej nebudose ona bardzo nawilża. Masz kaszel? Jaki suchy czy mokry?
Mokry, odrywa mi sie.
 
Dziewczyny, a tak z doświadczenia, kiedy mówiliście lub macie zamiar powiedzieć rodzeństwu o ciąży? Ja z racji wcześniejszych strat nie wiem kiedy to zrobić. Tak sobie myślę, że powiem po badaniu prenatalnym 12 TC, o ile sam niczego nie zauważy.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a tak z doświadczenia, kiedy mówiliście lub macie zamiar powiedzieć rodzeństwu o ciąży? Ja z racji wcześniejszych strat nie wiem kiedy to zrobić. Tak sobie myślę, że powiem po badaniu prenatalnym 12 TC, o ile sam niczego nie zauważy.
Ja powiem dopiero jakoś 6-7 miesiąc jak będzie już widać brzuch i nie będzie dało się ukryć.
Ostatnio powiedziałam niedługo przed połówkowymi a później musiałam tłumaczyć dlaczego nie ma dzidziusia i moja córka bardzo długo myślała że to jej wina bo się nie ucieszyła na brata tylko mówiła że woli siostrę. Teraz chce tego uniknąć dlatego powiem jak już będę musiała. Niezbyt często straty są takie późne więc myślę że po 12 tygodniu jest ok :-)
 
Dziewczyny, a tak z doświadczenia, kiedy mówiliście lub macie zamiar powiedzieć rodzeństwu o ciąży? Ja z racji wcześniejszych strat nie wiem kiedy to zrobić. Tak sobie myślę, że powiem po badaniu prenatalnym 12 TC, o ile sam niczego nie zauważy.
ja wczoraj powiedziałam jednej przyjaciółce, bo byliśmy na imprezie a ja z tym co nigdy nie odmawiają alkoholu, wiec nie dałam rady. Jest jedyna osoba która wie. Dziś lub za tydzień chciałabym żeby rodzice się dowiedzieli, bo bede musiała pod koniec miesiąca powiedzieć w pracy. Mam przymusowe wyjazdy służbowe a nie pojadę, wiec muszę powiedzieć
 
ja wczoraj powiedziałam jednej przyjaciółce, bo byliśmy na imprezie a ja z tym co nigdy nie odmawiają alkoholu, wiec nie dałam rady. Jest jedyna osoba która wie. Dziś lub za tydzień chciałabym żeby rodzice się dowiedzieli, bo bede musiała pod koniec miesiąca powiedzieć w pracy. Mam przymusowe wyjazdy służbowe a nie pojadę, wiec muszę powiedzieć

U mnie na razie wie moja przyjaciółka i przyjaciel męża. Najbliższej rodzinie powiemy po pokazaniu się serduszka. Myślę że później wieść rozejdzie się sama, ale poprosimy rodziców by się nie chwalili przed ukończeniem pierwszego trymestru. W pracy też mam zamiar powiedzieć po pierwszym trymestrze.
 
reklama
U mnie na razie wie moja przyjaciółka i przyjaciel męża. Najbliższej rodzinie powiemy po pokazaniu się serduszka. Myślę że później wieść rozejdzie się sama, ale poprosimy rodziców by się nie chwalili przed ukończeniem pierwszego trymestru. W pracy też mam zamiar powiedzieć po pierwszym trymestrze.
to już bedzie taki spokojniejszy czas. Ja tez poproszę rodziców żeby nikomu nie mówili. Najchętniej bym powiedziała w połowie marca czyli 11-12 tydzień. W pracy jestem trochę zmuszona, chyba że wymyślę jakaś wymówkę.
 
Do góry