reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2021

O, przeglądałam właśnie posty, by zobaczyć czy nie natrafię tu na kogoś z niskim łożyskiem. Piątkę przybijam! Ja też z cukrzycą i łożyskiem przy ujściu. Mam się oszczędzać, nie sexić do następnej wizyty, nie dźwigać, nie przemęczać się... bla, bla, bla.

A Ty dostałaś jakieś zalecenia?
To nie jestem sama z tym problemem. Zalecenia mam identyczne: nie podnosić ciężkich rzeczy i zakaz sexu przez kilka tygodni (nie określił ile, więc prawdopodobnie sprawdzi rozwój sytuacji na kolejnej wizycie i powie co dalej).
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja z innej beczki. Jak jest z waszymi jelitami i wyróżnieniem? Bo wszędzie słyszę o zaparaciach, a ja od praktycznie początku mam luźny stolec. Nie latam do łazienki kilka razy dziennie, ale raz na dzień się załatwiam. Jestem w 16 tygodniu, biorę pregna plus. Ciąża prawidłowa
Ja tak miałam cała poprzednią ciążę do ostatniego miesiąca ale ten spędziłam w szpitalu A tam wiadomo jak karmią paskudnie.
 
Hej, ja w pierwszej ciąży miałam ogromne zaparcia do samego rozwiązania, ale teraz na szczęście mnie to mija i do toalety chodzę regularnie. Oby już tak zostało [emoji28] [emoji85]
Powiem Ci, że już chyba wolałabym mieć te zaparcia🙈 bo ma je większość kobiet w ciąży. A o luźnym wypóżnianiu mało się słyszy i niepokoję się
 
Ja tak miałam cała poprzednią ciążę do ostatniego miesiąca ale ten spędziłam w szpitalu A tam wiadomo jak karmią paskudnie.
Ja jestem załamana, że szpital, w którym Zośkę rodziłam zmienili na covidowy... Bo jak dostałam jadło na obiad, to aż zdjęcie robiłam i rodzinie rozsyłałam, hahaha :D Pełny talerz, wszystko świeżutkie, pyszniutkie... wyjątek potwierdzający regułę w kwestii wyżywienia ;)
 
Ja miałam cukrzycę w poprzedniej ciąży i miałam tylko słodycze sobie odpuścić, z zalecenia gina. Nikt mnie nigdzie nie wysyłał :) Teraz będę robiła krzywą w przyszłym tygodniu i zobaczymy.

Ty już po krzywej?
Miałam krzywą w zeszłym tygodniu, bo glukoza na czczo wyszła mi za wysoka i już mam potwierdzoną cukrzycę ciążową. Mam się zgłosić do diabetologa i najprawdopodobniej będę musiała mierzyć cukier, być może będzie jakaś dieta i mam nadzieję, że obejdzie się bez insuliny.
 
Miałam krzywą w zeszłym tygodniu, bo glukoza na czczo wyszła mi za wysoka i już mam potwierdzoną cukrzycę ciążową. Mam się zgłosić do diabetologa i najprawdopodobniej będę musiała mierzyć cukier, być może będzie jakaś dieta i mam nadzieję, że obejdzie się bez insuliny.
A jak wyszła krzywa? Ile miałaś na czczo?

Ja dostałam glukometr od razu (przez wynik na czczo i cukrzycę w poprzedniej ciąży) :) ale krzywą jeszcze muszę ogarnąć przed następną wizytą.
 
Powiem Ci, że już chyba wolałabym mieć te zaparcia[emoji85] bo ma je większość kobiet w ciąży. A o luźnym wypóżnianiu mało się słyszy i niepokoję się

Zaparcia to nic dobrego, szczególnie już na końcu, gdzie każde większe parcie jest niewskazane. A po drodze możesz się dorobić masy hemoroidów, także serio ciesz się, ze nie masz tego problemu, uwierz mi [emoji4]

Wiele ciężarnych z chęcią by się z Tobą zamieniło [emoji28]
 
reklama
A jak wyszła krzywa? Ile miałaś na czczo?

Ja dostałam glukometr od razu (przez wynik na czczo i cukrzycę w poprzedniej ciąży) :) ale krzywą jeszcze muszę ogarnąć przed następną wizytą.
Na krzywej na czczo miałam 5,18 (przy normie w ciąży do 5,1), a wcześniej na samej glukozie na czczo wyszło mi 5,30. Mam też przekroczone normy po godzinie i ledwo mieszczę się w normie po 2 godz.
 
Do góry