reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Hej, mnie niestety dopadło coś, obawiam sie,że Covid [emoji24] Mąż najpierw miał gorączkę, dreszcze, ból mięśni, przytępiony smak i węch. Dziecko kaszle cały tydzień. A ja od wczoraj temperatura 37.5, mega zle samopoczucie, mam jakby szpile w całym ciele, boli głowa, kaszel mi się zaczął. Tak uważaliśmy a i tak coś się przyplątało [emoji17] tylko czemu akurat teraz... jestem dopiero w 8 tygodniu. Martwię się, bo nie wiem czy zbijać ta gorączkę czy nie, czy może to źle wpłynąć na dzidzię... pisałam do mojego ginekologa czy brać paracetamol czy nie, ale narazie nie odpisał. Podłamana jestem [emoji17]
 
reklama
Polecam ten napój! Pij kilka dzbanków nawet! Rosół z pieprzem, paracetamol,witamina c i d, rutinoscorbin można. No i leżeć! Będzie dobrze! Ściskam Cię mocno 🤗
 

Załączniki

  • 3caa12c1-7964-472f-b46d-6824a90d95eb.jpg
    3caa12c1-7964-472f-b46d-6824a90d95eb.jpg
    134,7 KB · Wyświetleń: 50
Polecam ten napój! Pij kilka dzbanków nawet! Rosół z pieprzem, paracetamol,witamina c i d, rutinoscorbin można. No i leżeć! Będzie dobrze! Ściskam Cię mocno 🤗
Ja w wytycznych miałam zakaz sprzedaży kurkumy kobietom w ciąży, pobudza pracę macicy i w skrajnych przypadkach prowadzi do poronień tudzież porodu przedwczesnego. 🤷🏻‍♀️ Może w małych dawkach można, ale na pewno bym zapytała lekarza dla pewności.
 
O dziękuję [emoji8] Zrobię sobie zaraz. Chorowalas też może na początku ciąży?
miałam covid w listopadzie, a na samym początku ciąży byłam chora ponad tydzień - myślę że to była po prostu grypa. Ale naturalne metody + syrop z cebuli,łóżko - i wszystko dobrze się skończyło.
 
Ja w wytycznych miałam zakaz sprzedaży kurkumy kobietom w ciąży, pobudza pracę macicy i w skrajnych przypadkach prowadzi do poronień tudzież porodu przedwczesnego. 🤷🏻‍♀️ Może w małych dawkach można, ale na pewno bym zapytała lekarza dla pewności.
o widzisz. A ja konsultowałam to z lekarka rodzinną i dostałam zgodę. İ bądź tu mądry , najważniejsze że mi pomogło. Ale fakt dobrze żeby każdy to skonsultował.
 
Hej, mnie niestety dopadło coś, obawiam sie,że Covid [emoji24] Mąż najpierw miał gorączkę, dreszcze, ból mięśni, przytępiony smak i węch. Dziecko kaszle cały tydzień. A ja od wczoraj temperatura 37.5, mega zle samopoczucie, mam jakby szpile w całym ciele, boli głowa, kaszel mi się zaczął. Tak uważaliśmy a i tak coś się przyplątało [emoji17] tylko czemu akurat teraz... jestem dopiero w 8 tygodniu. Martwię się, bo nie wiem czy zbijać ta gorączkę czy nie, czy może to źle wpłynąć na dzidzię... pisałam do mojego ginekologa czy brać paracetamol czy nie, ale narazie nie odpisał. Podłamana jestem [emoji17]
Na pewno musisz w pierwszej kolejności posłuchać swojego lekarza, ale ja już ze swoim omówiłam co robić, gdybym zachorowała. Powtarzał mi żeby absolutnie nie jechac do szpitala, bo tam mogę złapać jeszcze coś innego. Brać paracetamol i pic dużo wody, jesc lekkie jedzenie. Wiadomo ze taki scenariusz zalecał w razie lekkiego lub średniego przebiegu, bo gdy już się pojawia duszności to nie ma innego wyjścia jak jechac do szpitala. Stanu podgoraczkowego nie zbijaj, jak dojdziesz do 38 to bym wzięła paracetamol.
 
Hej, mnie niestety dopadło coś, obawiam sie,że Covid [emoji24] Mąż najpierw miał gorączkę, dreszcze, ból mięśni, przytępiony smak i węch. Dziecko kaszle cały tydzień. A ja od wczoraj temperatura 37.5, mega zle samopoczucie, mam jakby szpile w całym ciele, boli głowa, kaszel mi się zaczął. Tak uważaliśmy a i tak coś się przyplątało [emoji17] tylko czemu akurat teraz... jestem dopiero w 8 tygodniu. Martwię się, bo nie wiem czy zbijać ta gorączkę czy nie, czy może to źle wpłynąć na dzidzię... pisałam do mojego ginekologa czy brać paracetamol czy nie, ale narazie nie odpisał. Podłamana jestem [emoji17]
Duzo witamin , miod, czosnek, staraj się walczyć z choroba naturalnymi sposobami 😘 będzie dobrze!!!
 
Dziewczyny,
Było kilka wpisów na temat szczepień przeciwko Covid. Ja tez na chwilę obecną należę do tych bardziej ostrożnych i nie zaszczepilabym się w ciąży. Tutaj pokazał się artykuł fundacji Ernesta:


dajcie znać co myślicie :)
Hej, ja też się wciąż waham. Można znaleźć artykuły, gdzie nie ma przeciwwskazań, ale są też ludzie podchodzący sceptycznie (jak pediatra Celii_89). Ja wczoraj czytałam, że babeczka na Florydzie była zaszczepiona w ciąży ze względu na to, że pracuje w służbie zdrowia i urodziła dziecko z przeciwciałami przeciwko Sars Cov-2. To oczywiście za wcześnie żeby otwierać szampana, bo nie wiadomo jak długo przeciwciała się utrzymają u dzieciaczka, ale myślę, że to pozytywna informacja. Ja chyba jeszcze poczekam i pooglądam różne przypadki i wtedy podejmę decyzję, no i oczywiście pytanie, kiedy w ogóle będzie mi dane się zaszczepić 🙂 (moja grupa wiekowa). Zastanawiam się, czy były jakieś przypadki dotychczas, że covid wywołał powikłania ciążowe lub przedwczesny poród? Z tego co wiem to chyba nie
 
reklama
Hej, ja też się wciąż waham. Można znaleźć artykuły, gdzie nie ma przeciwwskazań, ale są też ludzie podchodzący sceptycznie (jak pediatra Celii_89). Ja wczoraj czytałam, że babeczka na Florydzie była zaszczepiona w ciąży ze względu na to, że pracuje w służbie zdrowia i urodziła dziecko z przeciwciałami przeciwko Sars Cov-2. To oczywiście za wcześnie żeby otwierać szampana, bo nie wiadomo jak długo przeciwciała się utrzymają u dzieciaczka, ale myślę, że to pozytywna informacja. Ja chyba jeszcze poczekam i pooglądam różne przypadki i wtedy podejmę decyzję, no i oczywiście pytanie, kiedy w ogóle będzie mi dane się zaszczepić [emoji846] (moja grupa wiekowa). Zastanawiam się, czy były jakieś przypadki dotychczas, że covid wywołał powikłania ciążowe lub przedwczesny poród? Z tego co wiem to chyba nie

Ja bym była skłonna się zaszczepić, ale nie myśle o tym, skoro moj tata (rocznik 55) nawet nie ma jeszcze terminu wyznaczonego na szczepienie. Co dopiero ja, rocznik 90 [emoji23]
 
Do góry