reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja mialam tak
4 tc potwierdzenie ciazy
7 tc zalozenie karty ciazy i zlecenie badan : hiv, kiła, toxo, wzw c, cukier, mocz, morfologia, gr krwi
10 tc cytologia + mocz
13 tc badanie prenatalne mocz morfologia
16 tc mocz
19 tc mocz morfologia
20 tc usg polowkowe
21 tc mocz
i tak dalej i tak dalej w 30 tc badanie III trym / 3 d hbs znow kila i mogila i te inne

w 35 tc zamkneli mnie w szpitalu gdzie widac nie ogladali moich wynikow bo sa ... wiec gbs mi nie pobrali
Czyli usg co 3 tyg, mocz na kazda wizyte, krew na co druga. Ciaza do 35 prawidlowa.
 
reklama
Dziewczyny, jak to jest z takim typowym, standardowym kalendarzem wizyt.

Pierwsze USG miałam 3 marca - 8 tydzień - potwierdzenie zarodka, serduszka, załozenie karty, zlecenie badań
Kolejną wizytę mam 31.03 - to będzie 12 tydzień ( dzień później 1.04 mam badania prenatalne)

I na razie wiem tyle. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to co dalej? Jak często powtarza się kontrole? Badania?

Dzięki :) dużo się uczę od Was <3
Pierwsza wizytę miałam 13.02 był to 6 tydzień a następna 27.03
 
Ja mialam tak
4 tc potwierdzenie ciazy
7 tc zalozenie karty ciazy i zlecenie badan : hiv, kiła, toxo, wzw c, cukier, mocz, morfologia, gr krwi
10 tc cytologia + mocz
13 tc badanie prenatalne mocz morfologia
16 tc mocz
19 tc mocz morfologia
20 tc usg polowkowe
21 tc mocz
i tak dalej i tak dalej w 30 tc badanie III trym / 3 d hbs znow kila i mogila i te inne

w 35 tc zamkneli mnie w szpitalu gdzie widac nie ogladali moich wynikow bo sa ... wiec gbs mi nie pobrali
Czyli usg co 3 tyg, mocz na kazda wizyte, krew na co druga. Ciaza do 35 prawidlowa.
Miałaś złe wyniki moczu, że tak często robili Ci badania?
 
podobno bardzo dobre :D
To nie wiem, w sumie ja w 2012 byłam w ciąży, wtedy tak nie robiłam co chwilę badań moczu, też nie lubię z tym kubeczkiem popierdalac. Ale co mnie cieszy, badania robi mi położna💪 bo gin uważa, że poco po labo biegać, lepiej unikać siedzenia w tych zarazkach, więc sobie idę do gabinetu gina jutro na badania😁
 
Miałaś złe wyniki moczu, że tak często robili Ci badania?
Chyba po prostu się mega dużo sika w ciąży, na pewno sika się więcej niż pobiera krwi. Mi np. wyszło ph za wysokie, ciezar za lekki fosforany, ale podobno i tak jest ok :D eee moze w ciazy sa inne te normy troche? w kazdym razie oczywiscie wczesniej sie naczytalam o wyzszym ph i moral jest jeden... polecam sie jednak nie diagnozowac samej w googlu :D :D :D
 
Badania-w-ciazy-kalendarz-badan.jpg
 
reklama
Powiedziała, że ruch w ciąży jest bardzo ważny, po za tym ja mam te cytokiny bardzo wysokie. Wiec żeby obniżyć stan zapalny muszę ćwiczyć.

Miałaś złe wyniki moczu, że tak często robili Ci badania?
W ciąży trzeba robić często bo jesteśmy bardziej podatne na infekcje, które w ciąży są bardzo niebezpieczne, a w moczu szybko i łatwo można to wyłapać.
 
Do góry