reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Właśnie też o tym zaczęłam myśleć. Na USG mam dwie wartości GA: 6+2 z daty okresu, i 5+6 przy którym są procenty. Może zerojedynkowo oceniają: wiek zgadza się z datą miesiączki albo się nie zgadza? U mnie wiedziałam że się nie zgodzi bo mam długie cykle, więc i owulacja jest kilka dni później.

Te 8% to chyba możliwy margines błędu przy ocenianiu wieku ciąży poszczególną metodą, tak mi się wydaje :p
Ech że też nie mam znajomego ginekologa :D
O! Margines błędu! O to mi chodziło. Znowu przychodzisz z odsieczą :D
 
reklama
No i dlatego @n1k43et(ech te wasze Nicki) ma już 97 bo jest wyżej w ciąży i ma większe szanse na utrzymanie czyli już <3
 
Kochane, znalazłam odp.na Wasze pytanie:


Można iść spokojnie w kime :-D
Hahahaha :D Został moim idolem za zakończenie odpowiedzi:

"Gdy już urodzi Pani tyle dzieci ile Pani planuje, to proszę wysłać męża na wazektomię (męska bezbolesna, odwracalna antykoncepcja).
Pozdrawiam Robert Kulik"
 
Kochane, znalazłam odp.na Wasze pytanie:


Można iść spokojnie w kime :-D
Ahaha🙈🙈🙈 to w hooja z tym angielskim woojem google, @anio0 się nam przynajmniej mądre dzieci trafią, będą im pracować szare komórki 😂
 
Hahahaha :D Został moim idolem za zakończenie odpowiedzi:

"Gdy już urodzi Pani tyle dzieci ile Pani planuje, to proszę wysłać męża na wazektomię (męska bezbolesna, odwracalna antykoncepcja).
Pozdrawiam Robert Kulik"
Haha lokowanie produktu :D
Kochane, znalazłam odp.na Wasze pytanie:


Można iść spokojnie w kime :-D
Dzięki, moja bohaterka!
Czyli mniej niż 1 procent ma mniejsze wymiary przy takim wieku ciąży jak mój.
W międzyczasie poprosiłam koleżankę o zdjęcie jej USG z pierwszej wizyty u tego samego lekarza i ona ma 1,4 procent. Już myślałam że to jakiś postęp ciąży :)
 
To mam jeszcze jedną zagadkę :D Mam apke "ciąża+", widać tam wizualizację płodu i szacunkowe wymiary. Tylko mi się teraz te wymiary w ogóle nie spinają nawet z ogólnie przyjętymi normami, z moimi wymiarami również, zastanawiam się czy jak to zagraniczna aplikacja to może jakoś inaczej to liczą? Albo to może wymiary całego pęcherzyka, to by się bardziej zgadzało...
Czyli w miejsce GA wklepali po prostu CRL :p?
Nie do końca, to parametr odnoszący się jednocześnie do wieku ciąży i wymiarów. CRL jest wyżej, a poniżej, w tej samej sekcji jest GA i mając te dwie dane, wyliczają procenty. Chociaż z drugiej strony na podstawie CRL chyba określają wiek ciąży więc te procenty są bez sensu:D może w późniejszym etapie mają większe znaczenie.
 
reklama
Który tc Ci wychodzi? U mnie w poniedziałek też nie było jeszcze nic widać. Gin kazała się zgłosić na kontrolę za 2 tygodnie, ale idę już wtedy do mojego lekarza. Sprawdziła mi jajniki, bo szukała czy się nie osiadł pęcherzyk gdzieś indziej, ale też niczego nie znalazła. Zapytała też o bóle brzucha, ale takich nie doświadczam, a ponoć przy ciąży pozamacicznej to główny objaw. Będzie dobrze! Liczę na to, że jak pójdę na usg na początku marca, to zobaczę serduszko. U Ciebie też będzie dobrze, zobaczysz :) Trzymam kciuki!
Właśnie z nie tej mieiaczki a poprzedniej 6 tydzien chyba ze ciąża jest wcześniejsza. Juz sama zgupiałam z tego wszystkiego, a na teście elektrycznym wychodzi 2-3 od zapłodnienia.. tu moze rano mi powiedzą jak się spytam o wynik bhcg z krwi. Ogólnej to jest dziwne ze ja ciągle plamie wiec już mi tyle nagadali że mam dosyć ciąż i wszystkiego na lata 🙄😅 pewnie po badania krwi będą od razu wiedzieć jak rośnie beta i czy to normalna ciąża czy gdzieś powędrowała dalej. U mnie raczej nic nie będzie dobrego ale trzymam kciuki za Twoje maleństwo u ciebie, buźka ☺
 
Do góry