reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Oj coś wiem na temat ósemek... Na szczęście wyrwałam wszystkie cztery, bo przez 3 lata nosiłam aparat i bałam się, że mogą mi się pokrzywić zęby od nowa. Jedna była wybita (poszło raz dwa, normalnie funkcjonowałam i nie wzięłam żadnej tabletki przeciwbólowej), a te trzy pozostałe masakra... Zatrzymane, cięte dziąsło 😩 górne wyrywałam w Polsce będąc na urlopie, a dwie dolne na chirurgii szczękowej w Niemczech. To było coś strasznego, lekarz namówił mnie, żebym od razu usunęła dwie za jednym zamachem (czego raczej się zaleca jak zęby są po dwóch różnych stronach) tak mnie wyszarpał, koniec końców kruszył je na małe kawałki i wyciągał. Spuchło mi całe gardło na tyle, że mąż sprawdzał w nocy czy żyje, twarz wyglądała jak po dobrej walce w ringu. Miesiąc czasu siedziałam w domu na zwolnieniu i dochodziłam do siebie 😩
Ja przy tej jednej miałam podobnie, dostałam oczywiscie ketonal (ktory zaczyna dzialac dopiero po 2/3 dniach) na szczescie ubłagałam tez o inny lek na recepte i brałam go przez całe 2 tygodnie, dopóki ból nie ustał... ból zęba zdecydowanie najgorszy. Teraz tylko paracetamol, cos czuje ze po 3 dniach dzisiaj nastanie ten dzień, w którym bede musiala po niego siegnac bo straszne to😂
 
reklama
Jeżeli chodzi o 8, które są zatrzymane, ani razu nie spotkałam sie ze stwierdzeniem, że jeżeli nie będą usunięte to zepsują inne zęby.. takie zeby natomiast trzeba usuwac, jezeli powoduja ból, stany zapalne i ropne lub można jezeli pacjent chce ze wzgledu na brzydki zgryz :) to tak samo jak powszechny był mit, ze 8 zazwyczaj wychodzą już „zepsute” nie ma takiej mozliwosci 🤷🏻‍♀️
Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie rentgenowskie takiego zęba i to obojetnie czy to 5 czy 8 i dopiero chirurg decyduje o usunięciu. Robiąc praktyki asystentki stom, nie raz był przypdek, że pacjenci mili zatrzymane zeby, ale usunięcie ich wiązało sie z jakimś ryzykiem i tak z tym chodzili. 🤷🏻‍♀️
Mnie tak powiedziało trzech chirurgów szczękowych. Oczywiście również słyszałam opinie od stomatologow czy ortodony żeby je zostawić może,że nerw itp. Znalazłam jednego z najlepszych chirurgów szczękowych w kraju, powiedział, że ktoś kto tak gada o tych nerwach lub odradza wycinanie zatrzymanych ósemek powinien tracić prawo wykonywania zawodu, bo nic się na tym nie zna. I co jak co ale usunął mi cztery ósemki i jest po problemie. Nie wierzę, że ząb, który jest w dziąśle prędzej czy później nie spowoduje kłopotów. Grunt to znaleźć naprawdę dobrego specjalistę.
 
Homocysteinę też badam. Miałam ok 6. Teraz 4.5.
Ok. Czyli podsumowując. Na podwyższony poziom kwasu foliowego (sprawdź proszę jaka to była wartość) dostałaś zalecenie zbicia go i potem metylowany. Z tego co czytałam homocysteina 6 to już dobry wynik co oznacza, że nie zawsze wysoki kwas foliowy świadczy o wysokiej homocysteine. Uspokaja mnie to trochę... Rozumiem że spadła Ci ona do 4.5 dzięki wprowadzeniu tego aktywnego kwasu foliowego, tak?
 
Zdycham dziś. Wywołaj mnie jutro to na spokojnie Ci wszystko napiszę. Teraz walczę [emoji3077]
Ok. Czyli podsumowując. Na podwyższony poziom kwasu foliowego (sprawdź proszę jaka to była wartość) dostałaś zalecenie zbicia go i potem metylowany. Z tego co czytałam homocysteina 6 to już dobry wynik co oznacza, że nie zawsze wysoki kwas foliowy świadczy o wysokiej homocysteine. Uspokaja mnie to trochę... Rozumiem że spadła Ci ona do 4.5 dzięki wprowadzeniu tego aktywnego kwasu foliowego, tak?
 
Zdycham dziś. Wywołaj mnie jutro to na spokojnie Ci wszystko napiszę. Teraz walczę [emoji3077]
Ja też dzisiaj zdycham... Na szczęście jutro mam prenatalne, to się dowiem jak Maleństwo się czuję. Ja dziś już się popłakałam że nie daję rady... Trochę się poruszam i już czuję podbrzusze, pół dnia przespałam, strasznie mnie wszystko denerwuje, pogoda dobija ... Powiem Wam z doświadczenia że te ciąże gdzie pierwszy trymestr przypada na środek wiosny lub początek lata były przyjemniejsze i pogoda wtedy bardziej sprzyjająca. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej
 
reklama
Zdycham dziś. Wywołaj mnie jutro to na spokojnie Ci wszystko napiszę. Teraz walczę
emoji3077.png
Ok. Odpoczywaj 😊
 
Do góry