reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny!
Mało się udzielam, bo jakoś weny do pisania brak, ale staram się śledzić co u was i gratuluję wszystkich pięknych zdjęć 😍.
Ja idę w środę na drugą wizytę, to będzie 10+0. Już nie mogę się doczekać, bo jestem tak bardzo ciekawa co powie lekarz. Mam nadzieję, że bąbel jest silny i zdrowy. ☺️
Czuję się naprawdę nieźle i poza wstrętem do niektórych potraw nic mi nie dolega. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
Na wadze od początku ciąży przybył mi kilogram. Jak u was z wagą? Zauważacie już jakieś różnice?
 
Hej dziewczyny!
Mało się udzielam, bo jakoś weny do pisania brak, ale staram się śledzić co u was i gratuluję wszystkich pięknych zdjęć 😍.
Ja idę w środę na drugą wizytę, to będzie 10+0. Już nie mogę się doczekać, bo jestem tak bardzo ciekawa co powie lekarz. Mam nadzieję, że bąbel jest silny i zdrowy. ☺️
Czuję się naprawdę nieźle i poza wstrętem do niektórych potraw nic mi nie dolega. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
Na wadze od początku ciąży przybył mi kilogram. Jak u was z wagą? Zauważacie już jakieś różnice?
To jak ja... śpiączkę mam ciążową i wszytsko mnie męczy i wkurza, ale oprócz tego za to brak innych objawów. Ja chyba też nie doczekam do kwietnia na prenatalne i pójdę za dwa tyg. na druga wizytę, zbankrutuje ale trudno :D
Ja schudłam pół kilo... ale to dlatego że wcześniej bardzo dużo ćwiczyłam, a etraz bardzo dużo żrę, więc chyba ciężki mięsień zamienia się na lżejszy tłuszcz ;( :D
 
Hej wszystkim! Wszystkiego Najlepszego Drogie Panie 🌹. Ja wczoraj dzień z energią,bez mdłości, apetyt. Byłam w górach -11km szlak wolnym tempie zrobiony 🙂 jestem wdzięczna za ten dzień. Dziś już niestety powrót do rzeczywistości, poranne mdłości,słaby sen i zmęczenie. Na 18:15 idę na wizytę - trzymajcie kciuki! Pamiętam że ktoś jeszcze miał dziś wizytę?
Miałam to samo. Wczoraj pełna energi. Ogarnęłam siebie, wystroiłam się, później spacer. Cały dzień idealny, zero objawów. Wieczorem zaczęło się delikatne mdlosci. A DZISIAJ rano zaczęło się. Zawroty głowy, totalne osłabienie i mdłości. Cały dzień pod kocykiem 😔 najgorzej wytłumaczyc córce dlaczego znów jestem bez sił...
 
Wiecie co, przypomniałam sobie, że gdzieś na dnie szafy mam detektor tętna płodu. Wygrzebalam go, no i działa sprawnie. Słychać serduszko ale naszukałam się go strasznie.. no i słychać jeszcze bardzo słabo, bo użyłam go najwcześniej jak to możliwe.
Oczywiście jak to ja, mimo, ze detektory są dozwolone i nie szkodliwe to ja się teraz zastanawiam: Czy aby na pewno?! 😶
 
No ja właśnie też sie zastanawiałam nad dwiema opcjami.. jeszcze nad tym pomyślę. Jedna szwagierka robiła oba badania, w obu ciążach, zaś druga w obu ciążach tylko prenatalne🤷🏻‍♀️ Dlatego jedna mowi, ze mam zrobic, a druga że jak prenatalne beda ok to po co.
Myślę że dobrze jest sobie zadać pytanie czego właściwie oczekujemy od takiego badania. I jakie rozważamy opcje jeżeli coś wyszłoby nie tak. Oczywiście możemy po prostu chcieć być w zupełności pewne że sprawdziłyśmy co się da i tyle. Przytoczę przykład mojej koleżanki : dobre usg wykluczy poważne wady serca itp itd, natomiast jeżeli okazałoby się że dziecko ma np. zespół Downa który w usg nie był wychwycony a Nifty wykazal, koleżanka mówi że I tak nic by to nie zmieniło i nie myślałaby nigdy o terminacji ciąży. W jej odczuciu ta wiedza nic by nie wniosła i wydatek 2 tysiące złotych zupełnie zbędny. Inna osoba z kolei moze uważać ze nawet jeśli chce urodzić dziecko bez względu na ewentualne wady, chce o tym wiedzieć jak najwcześniej żeby się psychicznie z tym pogodzić zanim dziecko przyjdzie na świat. Są też osoby które po prostu w razie wykrytych wad nie chcą urodzić dziecka i tu raczej nie ma wątpliwości czy warto sprawdzić czy nie 😉 dlatego moim zdaniem każdy kto się zastanawia czy wydać czy nie te 2 tysiące z hakiem, powinien usiasc i pomyśleć "czego JA oczekuje od wyniku badania? Co zyskam mając wynik dobry, a co mi wynik da jeśli wyjdą nieprawidłowości?"
I nie sugerować się kto robił kto nie robił i czy mają zdrowe dzieci, bo to kwestia naszego obecnego lokatora w brzuchu i naszego spokoju/niepokoju/ewentualnych decyzji 😀
 
reklama
Wiecie co, przypomniałam sobie, że gdzieś na dnie szafy mam detektor tętna płodu. Wygrzebalam go, no i działa sprawnie. Słychać serduszko ale naszukałam się go strasznie.. no i słychać jeszcze bardzo słabo, bo użyłam go najwcześniej jak to możliwe.
Oczywiście jak to ja, mimo, ze detektory są dozwolone i nie szkodliwe to ja się teraz zastanawiam: Czy aby na pewno?! 😶
Nie ma dokładnych badań dlatego warto używać dla spokoju ducha ale ograniczyć to do minimum. Myślę że raz na tydzień minuta dwie słuchania i będzie cacy. Też mam. W poprzedniej ciąży się bałam ale w tej użyje ok 14 tc i tak do pierwszych ruchów
 
Do góry