reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Haha podoba mi się pomysł z USG, i nasi mężczyźni też by mogli być przy badaniu, genialne :D
Robiłam dzisiaj betę, TSH i progesteron przed piątkową wizytą i czekam jak na szpilkach. Normalnie o tej porze już były wyniki przynajmniej tych dwóch pierwszych, a tu cisza. Chyba się coś doliczyć tej mojej bety nie mogą :D

Ja tez robiłam dokładnie te same badania + wit d3 [emoji28] tez mam w piątek wizytę [emoji847] u mnie wyniki bardziej bliżej 18 niestety [emoji849]
 
reklama
Ja tez robiłam dokładnie te same badania + wit d3 [emoji28] tez mam w piątek wizytę [emoji847] u mnie wyniki bardziej bliżej 18 niestety [emoji849]
No właśnie ledwo tu napisałam i przyszły :D
Beta ponad 12000 więc spoko, może będzie widać serduszko <3
Ale leczę się na niedoczynność tarczycy i TSH urosło :/ zawsze było w ryzach, ok 1,6, a teraz 3,37... Powinnam zwiększyć na własną rękę dawkę euthyroxu z 50 na np 75? Czy już czekać do piątku? Oczywiście mój wspaniały gin nigdy nie odbiera i nie odpisuje i jestem skazana na siebie...
 
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które niedługo odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
No właśnie ledwo tu napisałam i przyszły :D
Beta ponad 12000 więc spoko, może będzie widać serduszko Ale leczę się na niedoczynność tarczycy i TSH urosło :/ zawsze było w ryzach, ok 1,6, a teraz 3,37... Powinnam zwiększyć na własną rękę dawkę euthyroxu z 50 na np 75? Czy już czekać do piątku? Oczywiście mój wspaniały gin nigdy nie odbiera i nie odpisuje i jestem skazana na siebie...

Ja bym poczekała do piątku, to jednak hormony. Warto by lekarz na to rzucił okiem.
Tez leczę niedoczynnosc. W pierwszej ciąży miałam tsh prawie 5, brałam euthyrox 50, teraz miałam tsh 3.7 i biore 25. Zobaczymy co mi dziś wyjdzie [emoji28]

Może zażywasz jakieś suplementy z biotyna? One podobno zakłamują wyniki i należy 3dni przed badaniem krwi odstawić.
 
Ja bym poczekała do piątku, to jednak hormony. Warto by lekarz na to rzucił okiem.
Tez leczę niedoczynnosc. W pierwszej ciąży miałam tsh prawie 5, brałam euthyrox 50, teraz miałam tsh 3.7 i biore 25. Zobaczymy co mi dziś wyjdzie [emoji28]

Może zażywasz jakieś suplementy z biotyna? One podobno zakłamują wyniki i należy 3dni przed badaniem krwi odstawić.
Wiem że sporo dziewczyn sobie samemu steruje dawkami no ale nie mam aż takiego doświadczenia :( te dwa dni może wiele nie zmienią faktycznie... Nie, biotyny nie biorę, teraz tylko euthyrox i prenatal uno. W porównaniu do ilości leków przed ciążą to naprawdę mało :D
Ja też Już mam wyniki drugiej bety z dziś 2547 a w poniedziałek było 981. Przyrost o 159.6%. Bardzo się cieszę. U mnie dziś 4+6 🙂

@Elph piękna beta! Ile liczy Twoja ciąża?
A u Ciebie super przyrost :) u mnie chyba 133%. Mam dwie daty ciąży, z okresu wychodzi 6+0, z owulacji trochę wcześniej, 5+3 :) tzn nie wiem dokładnie kiedy była owulacja, wiem że 25.01 na pewno było po, więc ten drugi termin to taka najwcześniejsza data jaka mogłaby być.
 
Tak na nfz w pierwszej ciąży usg miałam w 12 tygodniu . I tak myślałam że to optymalny czas dopóki nie trafiłam tutaj na forum
Hej Dziewczyny - jako książkowy mol udzielę się tutaj :-) z tego co wyczytałam (Twoja ciąża tydzień po tygodniu L. Regan) to takie praktyki były właśnie wcześniej stosowane. Doświadczony ginekolog jest w stanie stwierdzić ciąże m.in.po niebieskawo - fioletowym zabarwieniu narządów rodnych kobiety. Do tego te powiększone piersi i widoczne żyłki. Może trafiłaś po prostu na ginekologa, który działa wg swojego schematu. Co do USG to w książce też pisali o tym, że pierwsze dopiero po 10 tyg.ciąży. myślę, że to że teraz mamy USG na każdej wizycie po części wynika z tego, że chodzimy prywatnie (płacę to wymagam :p), a po części z tego, że faktycznie teraz ten sprzęt do USG nie kosztuje milionów monet, więc lekarze też tak nie szczędzą. Kolejny powód może być taki, że ginekolodzy / położnicy starszej daty mogą wychodzić z założenia, że w tych pierwszych tygodniach lepiej tam nie zaglądać, nie gmerać, niech się rozwija :-D (choć to akurat już mój domysł, moje zdanie), bo przecież prenatalne i tak się robi najszybciej od 11 tygodnia, więc wtedy jeateśmy w stanie wykryć dopiero jakieś wady.
 
A ja bym brała 75 jak nic ! To jest zbyt duże tsh na ciążę. Ja biorę dawki 150 i 125 wymiennie.

Bierz już 75 i szybko się skonsultuj z endo . Chwilę zajmie zbicie do poziomu ok 1.0- 1.5. I proponuję brać szybciej niż 30 minut przed posiłkiem. Ja mam osobny budzik 2 godziny przed śniadaniem. Łatwiej wyrównać wynik. I odradza się picie kawy rano.

Jeśli nie masz innej alternatywy mogę ci polecić moją endokrynolog. Pracuje w luxmedzie i tam możesz sobie pewnie do niej teleporadę umówić odpłatnie. Mi dziś na nowo ustawiła na miesiąc dawkowanie adekwatnie do moich wyników.
No właśnie ledwo tu napisałam i przyszły :D
Beta ponad 12000 więc spoko, może będzie widać serduszko Ale leczę się na niedoczynność tarczycy i TSH urosło :/ zawsze było w ryzach, ok 1,6, a teraz 3,37... Powinnam zwiększyć na własną rękę dawkę euthyroxu z 50 na np 75? Czy już czekać do piątku? Oczywiście mój wspaniały gin nigdy nie odbiera i nie odpisuje i jestem skazana na siebie...
 
A ja bym brała 75 jak nic ! To jest zbyt duże tsh na ciążę. Ja biorę dawki 150 i 125 wymiennie.

Bierz już 75 i szybko się skonsultuj z endo . Chwilę zajmie zbicie do poziomu ok 1.0- 1.5. I proponuję brać szybciej niż 30 minut przed posiłkiem. Ja mam osobny budzik 2 godziny przed śniadaniem. Łatwiej wyrównać wynik. I odradza się picie kawy rano.

Jeśli nie masz innej alternatywy mogę ci polecić moją endokrynolog. Pracuje w luxmedzie i tam możesz sobie pewnie do niej teleporadę umówić odpłatnie. Mi dziś na nowo ustawiła na miesiąc dawkowanie adekwatnie do moich wyników.
Kurczę, mówisz? Ja zwykle długo przed śniadaniem zażywam, kawa gdzieś po 3h a czasem dłużej, no ale w ciąży wszystko jest inaczej... To mam mętlik teraz :D
 
reklama
Hej Dziewczyny - jako książkowy mol udzielę się tutaj :-) z tego co wyczytałam (Twoja ciąża tydzień po tygodniu L. Regan) to takie praktyki były właśnie wcześniej stosowane. Doświadczony ginekolog jest w stanie stwierdzić ciąże m.in.po niebieskawo - fioletowym zabarwieniu narządów rodnych kobiety. Do tego te powiększone piersi i widoczne żyłki. Może trafiłaś po prostu na ginekologa, który działa wg swojego schematu. Co do USG to w książce też pisali o tym, że pierwsze dopiero po 10 tyg.ciąży. myślę, że to że teraz mamy USG na każdej wizycie po części wynika z tego, że chodzimy prywatnie (płacę to wymagam :p), a po części z tego, że faktycznie teraz ten sprzęt do USG nie kosztuje milionów monet, więc lekarze też tak nie szczędzą. Kolejny powód może być taki, że ginekolodzy / położnicy starszej daty mogą wychodzić z założenia, że w tych pierwszych tygodniach lepiej tam nie zaglądać, nie gmerać, niech się rozwija :-D (choć to akurat już mój domysł, moje zdanie), bo przecież prenatalne i tak się robi najszybciej od 11 tygodnia, więc wtedy jeateśmy w stanie wykryć dopiero jakieś wady.
Coś w tym jest są plusy i minusy ja nie jestem zwolenniczka usg co wizytę ale to tylko moje zdanie . Obawiam się prowadzenia w ciąży w Polsce byłam ma innym forum z lipcóweczkami 2010 i byłam jedyna ciężarną z UK naczytałam się o skróconych szyjkach porodzie lada dzień a tak naprawdę 90% z nich urodziło o czasie a ostatnie 2 miesiace ciąży to był dla nich stres . Ja przeszłam to bez takiego stresu .
 
Do góry