reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny macie może przebarwienia na buzi ?
Mi powyskakiwały. Mam placek na czole i na policzkach, na kościach znaczy i na nosie.
Starałam się nie być na słońcu i smarować kremem z filtrem ale chyba taka moja uroda.
Do doświadczonych Mam. Czy jak miałyscie przebarwienia to one po ciąży cudownie same znikały?
Nie to, że jestem tym załamana ale mam przebarwienia mocniejsze od niedawna.
:rofl:
Mowili o tym w pytaniu na sniadanie w zeslym tygodniu.... zeby w ciazy slonca unikac ..i dzieci do lat 3.... nawet nie ze filtry...tylko po prostu w cieniu siedziec....
bo takie przebrawienia moga byc....a dzieci bo jeszcze ta skora jest delikatna...
Co do odbarwien potem mowili ze albo samo znika.I..a jak nie to sa na to zabiegi..
Ale ja Was wtedy nadrabialam wiec nie wsluchiwalam sie dokladnie co i jak... ale pewnie powtórka jakas na necie jest :)

Codziennie jest jakiś temat dla ciężarnych..
W tym tyg... jak.sobie radzic w upały..... ich rada dla ciezarnych...pic duzo wody i siedziec w domu :)
 
reklama
Coś czytałam kiedyś, ze te witaminy brane w ciazy maja wpływ na wagę urodzeniowa. Słyszałyście tez?
Coś mi się obiło o uszy ale zdania są podzielone. Jeden gin mi zalecił aby brać a drugi ze nie bo duże dziecko będzie. Cały czas je biorę (prenatal duo) i jakoś z usg nie wynika ze rośnie kolos :happy2: biorę je bo to jedne z witamin, które w miarę mój żołądek przyjmuje :rolleyes:
 
akurat otyłość nie ma wpływu na to jak duże rodzą się dzieci, znam setki przypadków gdzie otyła, bądź bardzo otyła mama rodzi dziecko w terminie z wagą 2zaledwie 2,5kg, i znam też sporo przypadków że kobieta "patyczak" rodzi dziecko ponad 4kg ;) nie ma reguły :D (no chyba że ta otyła mama ma cukrzyce i nic sobie z tego nie robi ;) )

@msue coś mi się o uszy na ten temat równiez obiło, jednak nie wiem ile w tym prawdy :D
Tak, mi właśnie chodziło o połączenie otyłość + cukrzyca. I to cukrzyca bez kontroli diety, bo nawet otyłe mamy z cukrzyca rodzą przecież dzieci o standardowej wadze, ale jednak trzymają dietę i pamiętają o tym
 
1. Najlżejsze dziecko
Zaledwie 275 gramów – tyle ważył chłopiec, który przyszedł na świat w szpitalu w Getyndze (Niemcy) w czerwcu 2009 roku. Malec urodził się w 25. tygodniu ciąży i jest pierwszym dzieckiem, które udało się przytrzymać przy życiu przy tak niskiej wadze. Po półrocznym przebywaniu w inkubatorze, chłopiec został wypisany do domu. Jego waga wynosiła wówczas 3,7 kg.

Najlżejszą dziewczynką jest natomiast Rumaisa Rahman, która przyszła na świat w Chicago w 2004 roku, ważąc zaledwie 244 g. Dziewczynka była jedną z sióstr bliźniaczek. Ich poród odbył się w 26 tygodniu ciąży, za pomocą cesarskiego cięcia.

2. Najcięższe dziecko
Jak podaje Księga Rekordów Guinnessa, najcięższy noworodek na świecie ważył 10,4 kg. Urodził się w 1879 roku. Dziecko zmarło po 11 godzinach. Odnotowano jeszcze dwa przypadki, w których dzieci ważyły ponad 10 kg (dokładnie 10,2 kg) i przeżyły. Jeden z noworodków przyszedł na świat we Włoszech w 1955 roku, drugi w 1982 roku w RPA.

Współcześnie za najcięższe dziecko uznaje się chłopca ważącego 8,7 kg, który urodził się w Indonezji w 2009 roku. Dziecko w chwili narodzin mierzyło 62 cm. Rodzice nazwali go Akbar, co po arabsku oznacza „wielki”.

3. Najwcześniejsze dziecko
Najwcześniejszy wcześniak to Amillia Taylor z Miami, która pojawiła się na świecie w 22. tygodniu ciąży. Ważyła wówczas 280 g. Urodziła się w październiku 2006 roku. Dla dziecka 22 tydzień to tak naprawdę półmetek ciąży, to dokładnie 20 tygodni od chwili zapłodnienia.

4. Najwięcej wieloraczków
Oktomama – tak nazywana jest Nadya Suleman z Kalifornii – matka ośmioraczków, które przyszły na świat w 2009 roku. Dzieci (podobnie jak szóstka starszego rodzeństwa) zostały poczęte metodą in vitro. Matka (znana także z tego, że jest psychofanką Angeliny Jolie i ulubienicą serwisów plotkarskich, którym dostarcza wielu wrażeń) samotnie wychowuje swoją 14-osobową gromadkę pociech. Będąc w ciąży z ośmioraczkami miała 33 lata.

5. Największa ilość dzieci
Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa w latach 1725-1765 wydała na świat 69 dzieci. Rekordzistka była w ciąży 27 razy, a każda z nich była ciążą mnogą. 16 par to bliźnięta, 7 razy urodziły się trojaczki, a cztery razy – czworaczki.

Współcześnie za rekordzistę uchodzi Leontina Albina z Chile, która urodziła 55 dzieci. Matka uznaje, że tak naprawdę urodziła 64 dzieci, ale nie potrafi tego udokumentować.

6. Najpłodniejsza kobieta świata
Kobietą, która od 13 lat cały czas jest w ciąży, jest Carole Horlock, brytyjska surogatka. 45-letnia kobieta w ciągu 13 lat urodziła 12 dzieci – 8 dziewcząt oraz 4 chłopców, przy czym raz urodziła bliźnięta i trojaczki.

7. Najstarsza pierwsza ciąża
W listopadzie 2008 w Indiach przyszedł na świat pewne hinduskie dziecko i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego matka – Rajo DeviLohan – miała wówczas 70 lat. Małżeństwo starało się o potomstwo przez ponad 50 lat. Ostatecznie kobieta została zapłodniona metodą in vitro. Po porodzie nie była jednak w stanie dojść do zdrowia i umarła w krytycznym stanie, 1,5 roku od chwili, gdy została matką. Rajo DeviLohan nieoficjalnie posiada tytuł najstarszej matki świata, ponieważ jej brak świadectwa urodzenia uniemożliwia wpisanie tego rekordu.

Aktualizacja: W 2016 roku najstarszą matką świata została Daljinder Kaur, która w wieku 72 lat urodziła zdrowego synka.

8. Najmłodsza kobieta w ciąży
Lina Medina z Peru to najmłodsza w historii matka świata. Swojego syna urodziła w 1939 roku, mając niewiele ponad 5 lat. Nie wiadomo, kto był ojcem dziecka, a początkowe podejrzenia wobec ojca dziewczynki okazały się nieuzasadnione. Lina urodziła syna poprzez cesarskie cięcie. Przypadek badał lekarz Edmundo Escomela, który ujawnił informacje, że dziewczynka już w wieku ośmiu miesięcy miesiączkowała, mając cztery lata miała uwydatnione piersi, a mając pięć – jej kość miednicza rozszerzała się.

Matka i syn byli wychowywani razem jako rodzeństwo. Chłopiec, o tym, kim naprawdę dla niego jest Lina, dowiedział się w wieku 10 lat. Nosił imię lekarza, który odbierał poród, tj. Gerardo. Z dalszych losów życia najmłodszej matki wiadomo, że wyszła za mąż i w 1972 roku urodziła drugiego syna. Wraz z rodziną zamieszkała w ubogiej dzielnicy, odmawiając udzielania wszelkich wywiadów, o które w 2002 roku ubiegała się agencja Reuters.

Współcześnie za jedną z najmłodszych mam na świecie uchodzi 12-letnia dziś Romka. W 2010 roku w wieku 10 lat w jednym z hiszpańskich szpitali urodziła dziecko. Jego ojciec jest trzy lata starszy od matki. Podobna sytuacja dotyczy 10-letniej Kolumbijki z plemienia Wayuu, która 2012 roku urodziła córeczkę.

9. Najstarsza ciąża mnoga
W 2008 roku w Indiach na świat przyszły bliźniaki – chłopiec i dziewczynka. Ich matka – OmkariPanwar – miała wówczas 70 lat. Dzieci narodziły się poprzez cesarskie cięcie, a zostały poczęte metodą in vitro. Mają dwie starsze siostry. To właśnie brak męskiego potomka w rodzinie wzbudził w hinduskiej parze pragnienie posiadania kolejnych dzieci. Ponieważ jednak OmkariPanwar nie posiada świadectwa urodzenia, za rekordzistkę w tej kategorii uchodzi Hiszpanka CarmelaBousada, która swoje bliźnięta urodziła w wieku niemal 67 lat.

10. Najdłuższa przerwa między ciążami
Elizabeth Ann Buttle dwukrotnie była w ciąży. Swoje pierwsze dziecko – Bellinde – urodziła w 1956 roku, natomiast drugie – Josepha – 41 lat później.
 
Ja niestety w pierwszej ciąży miałam przebarwienia mimo, że unikałam słońca.
Kosmetyczka mi je różnymi zabiegami w miarę fajnie zniwelowała.
Na stałe zaprzyjaźniłam się z filtrem.
Teraz znowu mam. W innym miejscu na twarzy :(
Myślę, że predyspozycje mam do tego bo i siostra i moja mama też mają przebarwienia.




No nam ten Filip ma którego upiera się synek nie pasi ale wczoraj mąż dostał olśnienia, że może Tomasz no i przyznam, że nawet mi podchodzi to imię.
Bartek też ale jako Bartosz a nie Bartłomiej mi się bardziej podoba :)

U nas tez Tomek :)
 
Filipow za dużo nie znam, ale Bartki to kochane chlopaki. I imie samo w sobie mi sie podoba [emoji4] tradycyjne ale nie jakies popularne mega.
A Filip ładne imie, ale dla mnie za bardzo popularne, a tym sie sugeruje, ale nie dla wszystkich jest to wazne :)
Wybierz co Ci serce podpowiada :)

Moj Bartek to akurat Bartłomiej, złoty chlop [emoji3][emoji3][emoji173] pasowalby do Twoich chlopcow, bo z tego co piszesz to tez tacy kochani :) moi bracia to Tomek i Wojtek i to tez dobrzy faceci. Tomek bardziej uczuciowy, moze Ty tez podobnie odczuwasz u swoich dzieci [emoji4] czy moze Wojtuś u Ciebie bardziej uczuciowy? Taki do przytulania itp? :)

No padoba mi sie coraz bardziej ten Bartek
A to Bartosz. I Bartłomiej to 2 różne imiona ????


Jeden sie leci przytulic..to zaraz musze szykowac drugie kolano i cala druga czesc ciala, bo i drugi leci sie przytulic... oni sa mali wiec oba sa przytulaczki....

Ale wrazliwszy i delikatniejszy jest starszy Tomek..~ on byl pierwszy syn... więc wychowywany w ciszy i spokoju... przewrocil sie to mama biegla z pomocą etc.. wychuchany :)

Drugie dziecko inaczej sie chowa...
Wojtek taki bardziej gruboskórny :) ledwo zaczal chodzic a byl pchniety...chcacy lub nie przez starszego brata... ciszy nie.mial na drzemkach.... czasem oberwal..czasem mu cos zabrano.... musial walczyc o swoje
. Ale juz potrafi zdzielic swojego starszego brata jak mu sie cos nie podoba.... brat go uksztaltowal na silniejssego...twardziej stapa po ziemi.. przewroci sie to nie wyje z byle powodu...nawet jak sie walnie.... Ja tez nie lece od razu ojojoj...tjak krwi nie ma a on nie placze... to nie bylo tematu..

Ale to chyba bardziej kwestia tego że jest drugim dzieckiem... ...
Trzecie jak bedzie.od 2 braci obrywac.. to jeszcze silniejsze z twarda dupa bedzie... nic go nie ruszy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry