reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Mnie vigantol wkurza pod wzgledem podawania, chyba dla noworodka karmionego piersia sobie odpuszczę. Ale teraz na bilansie bede podpytywac pediatre o dawke d3 dla mojej 2-latki i chyba zdecyduje sie jej dawac vigantol, bo ona juz nie chce sprayow do buzi, o tak wkrapiam spray na lyzke z twarogiem. Kiedyś liczylam ile pieniedzy idzie na d3 dla moich dwojga dzieci i roznica miedzy suplementem w sprayu a vignatolem byla kolosalna - na korzysc vigantolu oczywiście. Ale to bylo w czasach, gdy byl na recepte i nikt nam nie chcial go przepisać. Endokrynolog mowila, ze syn ma dobre poziomy na suplemencie, wiec po co eksperymentowac. Glupio bylo mo powiedzoec, ze dla oszczednosci...
 
reklama
Nie organizują dni otwartych, codziennie można przyjechać i wszystko sobie zobaczyć. Najlepiej przed południem bo jest najwięcej personelu. I odradzają poniedziałki bo jest duże zamieszanie.
220718102340550




Wiesz moze czy beda tam jakies drzwi otwarte czy cos co pokazują wszystko dla kobiet co szpitala nie znaja? :)
 
To ja tak samo. Kojarzylam imiona bhp jest druga liwia u którejś z was na literka M w nazwie i ma już dzieci i jasne zdjęcie Ale nie pamiętam nazwy :) i tak już kilka przypadków więc byłam pewna w 100% Sandre i jej Oskara :)
 
Mnie vigantol wkurza pod wzgledem podawania, chyba dla noworodka karmionego piersia sobie odpuszczę. Ale teraz na bilansie bede podpytywac pediatre o dawke d3 dla mojej 2-latki i chyba zdecyduje sie jej dawac vigantol, bo ona juz nie chce sprayow do buzi, o tak wkrapiam spray na lyzke z twarogiem. Kiedyś liczylam ile pieniedzy idzie na d3 dla moich dwojga dzieci i roznica miedzy suplementem w sprayu a vignatolem byla kolosalna - na korzysc vigantolu oczywiście. Ale to bylo w czasach, gdy byl na recepte i nikt nam nie chcial go przepisać. Endokrynolog mowila, ze syn ma dobre poziomy na suplemencie, wiec po co eksperymentowac. Glupio bylo mo powiedzoec, ze dla oszczednosci...
Ja sie wlasnie jakis czas temu zastanawialam nad d3. Pediatra mowi ze do roku obowiązkowo, pozniej wskazane do 18rż. Ale tak naprawdę przeciez sie tego nie praktykuje. Moj jeszcze jest maly, wiec wiadomo ze mu daje, ale nie wiem jak dlugo jest rozsadnie. Do 5, 7, 10?
 
Moja mama jak rodziła moich braci bliźniaków, to pierwszy się urodził, a drugi w tym czasie zdążył się obrocic i rodziła go w ułożeniu pośladkowym. Jest między nimi 5 minut różnicy. Ja się też boję tego obrocenia na sam koniec bo mam wody na granicy normy (wielowodzia) a jak jest dużo wód to większe prawdopodobieństwo obracania się dziecka na końcówce ciąży
No tak to w sumie logiczne jak jest jeszcze miejsce to może się maluch obrócić. Mój synek już się ustawił głową w dół, ciekawe czy tak posiedzi do końca
 
Ja sie wlasnie jakis czas temu zastanawialam nad d3. Pediatra mowi ze do roku obowiązkowo, pozniej wskazane do 18rż. Ale tak naprawdę przeciez sie tego nie praktykuje. Moj jeszcze jest maly, wiec wiadomo ze mu daje, ale nie wiem jak dlugo jest rozsadnie. Do 5, 7, 10?
Moim zdaniem rozsądnie jest przy okazji badań krwi oznaczyć poziom D3 i wiedzieć na jakim poziomie ma dziecko.
Moja pediatra kiedyŝ z jakiegoś wzoru wyliczała dawkę na podstawie wyników z krwi.
U nas w gab.jeżeli są dzieci ortodontyczne (7-13l) z opóźnioną wymianą zębów lub wadami zgryzu to często szefowa wysyła na badanie D3 i zazwyczaj spore niedobory wychodzą. Rzadko kiedy dziecko ma w normie poziom.
 
Mnie vigantol wkurza pod wzgledem podawania, chyba dla noworodka karmionego piersia sobie odpuszczę. Ale teraz na bilansie bede podpytywac pediatre o dawke d3 dla mojej 2-latki i chyba zdecyduje sie jej dawac vigantol, bo ona juz nie chce sprayow do buzi, o tak wkrapiam spray na lyzke z twarogiem. Kiedyś liczylam ile pieniedzy idzie na d3 dla moich dwojga dzieci i roznica miedzy suplementem w sprayu a vignatolem byla kolosalna - na korzysc vigantolu oczywiście. Ale to bylo w czasach, gdy byl na recepte i nikt nam nie chcial go przepisać. Endokrynolog mowila, ze syn ma dobre poziomy na suplemencie, wiec po co eksperymentowac. Glupio bylo mo powiedzoec, ze dla oszczednosci...
Na rec.jest jeszcze chyba Devicap za grosze...ale dozowanie tak samo upierdliwe jak pozostałych kropli niestety :/ Ja już nawet próbowałam zdejmować ten koreczek i taką małą pipetką, kroplomierzem próbowałam dozować ale to też było uciążliwe.
 
reklama
Bylam z mlodszym na wizycie u lekarza przedszczepiennej.... i mówię ze katar od tygodnia..kaszel od 4 dni.... gorączka wieczorna byla 4 dni temu 38.4.... crp nie ma potrzeby robic...ona lekarka nie widzi przeciwwskazań do szczepienia... ehh
 
Do góry