reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Tak ogólnie pytałam aspekt bo wcześniej wspominała o luteinie.

Ja mam globulki a lekarz mówił że są podobno też tabletki do łykania luteina ... Rozumiem @aspekt czy Ty @Margonelka też miałyście lub dalej macie też globulki dopochwowe luteinę ?

Dziekuje za pomoc . Każda rada i informacje są dla mnie cenne.

Jeśli tylko ktoś coś wie to mówicie piszcie dla mnie to jest nowy temat...
Ja mam tabletki dopochwowe. 100mg 2xdziennie
 
Dobry wieczór dziewczyny!
Wybaczcie, że ostatnio nic nie piszę (nawet czytać nie mam kiedy), ale sporo się działo ostatnio. W weekend byliśmy na weselu u znajomych, wróciliśmy trochę przed 5, potem 5,5h snu i trzeba się było ogarnąć, bo Nasi rodzice w niedzielę przyjechali w odwiedziny :) a potem padlam jak mucha!
A teraz 2 dni Mąż miał wolne to trochę spraw pozalatwialismy, wózki oglądaliśmy i tu się schody zaczęły, bo zakochalismy się w wózku, ale niestety cena trochę Nas przerasta. 2,5tys za wózek Baby Jogerr city GT.

A jutro trzymajcie kciuki za Nasz ważny dzień : o 8 rano idę na Usg polowkowe ;) Nie możemy się doczekać :D

Mam nadzieję, Że u Was wszystko w porządku. W wolnej chwili postaram się wszystko nadrobić.
Spokojnego wieczoru!! [emoji8]
A ogladalas uzywane? U mnie te modele , ktore normalnie kosatuja ok2tys nowe to za min polowe mozna kupic uzywany czesto na gwarancji
 
Ja znowu detektorem chwytam tętno niżej niż kopie, ale na ostatnim USG mój syn leżał sobie do góry nogami więc mysle że to wyjaśnia sprawę [emoji3] ruchy w każdym razie zawsze pod pępkiem, raz z lewej raz z prawej. A wczoraj skubany kopał mnie w pęcherz albo coś innego w srodku- okropne uczucie

Ale detektora też już w sumie nie używam bo kopie codziennie i dość często od 16 tygodnia. Teraz w 19 to już ładnie widać na brzuchu, nawet dał się nagrać [emoji3]
A ja czekam i czekam.. Brzuch obserwuje i nic :p na szczęście detektor mnie uspokaja :)
 
Kiedyś miałam tabletki,ale z ich tolerancja bywa różnie. U mnie byly mdłości.
Skonczylam 20 tc,ale na razie mam brać to caly czas. Być może zapobiegawczo bo gin się boi. Jaką dostalas recepte,ref czy nie?
Mi w aptece powiedzieli , ze od dluzszego czasu sa refundowane od tego roku lub od zeszlego ;p place ok 7zl za 60szt albo 7za 30 jak lekarz zapomni napisac ilosc ;p
 
@Mama2018 Dziewczyny już właściwie wszystko napisały: luteinę przepisują m.in. przeciwko skurczom macicy, to jest bezpieczny lek, trudno nawet mówić o przedawkowaniu. Luteina firmy Adamed to nie są tłuste globulki tylko tabletki, więc nie mogą się rozpuścić pod wpływem temperatury. Akurat kilka dni temu robiłam porządki w lekach i chyba wywaliłam ulotkę, ale spodziewam się, że pokojowa temp przechowywania jest ok - upewnij się, czytając swoją ulotkę. Ja trzymam w łazience, bo tam ją aplikuję. Nie ma czegoś takiego jak Luteina do połykania. Jest Luteina podjęzykowa, którą trzeba rozpuszczać, nie połykać (wchłania się przez błony śluzowe). Brałam ją, gdy miałam krwawienia (obfita wydzielina powoduje, że ta dopochwowa się nie wchłania), ale mi jest po niej niedobrze, a do tego wszyscy znani mi lekarze gin i endo twierdzą, że na macicę dużo lepiej działa ta dopochwowa. Dostałaś receptę refundowaną? Jest bardzo duża różnica w cenie, szkoda żebyś płaciła 100%. Aha, ktoś pisał o aplikatorze. Wg ulotki jest on niewskazany dla ciężarnych.
Ja go uzywam od poczatku... nie umiem jakos palcem ;p a czemu niewskazany?:(
 
Czyli ciągle to przyjmujesz ? Ooo to duże dawki masz ....

Ogólnie się troszkę uspokoiłam , nie wiedziałam że tyle z Was też brało lub dalej bierze luteinę ... Myślałam że tylko ja mam pecha i cos zaczyna być nie tak z tymi skurczami.... uff .
Oczywiście i każdej z Was i Sobie życzę aby nam żadne hormony i leki nie były potrzebne :D
Ja biore 2x100
 
reklama
Do góry