reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Chusteczki będą tylko na wyjścia albo inne nieprzewidziane sytuacje. Mam zamiaru jednak płatkami nasaczonymi wodą ogarniac domowo malego.
Ja generalnie nie lubię zapachu chusteczek nawilżanych
O te Waterwipes widzę, że ostatnio robią furorę na mamusiowych grupach.
Cena trochę spora ale może warto wypróbować.
Ja w domu najczęściej dużymi wacikami w ciepłej wodzie z kroplą Hippa lub Oilatum obmywałam podwozie malucha.
 
reklama
Chusteczki będą tylko na wyjścia albo inne nieprzewidziane sytuacje. Mam zamiaru jednak płatkami nasaczonymi wodą ogarniac domowo malego.
Ja generalnie nie lubię zapachu chusteczek nawilżanych
O te Waterwipes widzę, że ostatnio robią furorę na mamusiowych grupach.
Cena trochę spora ale może warto wypróbować.
Ja w domu najczęściej dużymi wacikami w ciepłej wodzie z kroplą Hippa lub Oilatum obmywałam podwozie malucha.
Screenshot_2018-07-24-19-40-44.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-07-24-19-40-44.jpg
    Screenshot_2018-07-24-19-40-44.jpg
    84,9 KB · Wyświetleń: 367
Ja bez cukrzycy utylam ok 12-13 kg w pierwszej ciąży.Mialam koszmarne obrzęki, wysiadła mi nerka i czułam jakbym miała z 20kg więcej.
Martwiłam się bardzo, że mam jakiegoś mutanta.Maly to synuś nie był.Upasiony, bo ponad 4kg (nie miałam cukrzycy raczej - kilka podejść do glukozy kończyło się wymiotami) ale ogólnie to w normie.
Ot duży a nie potwór.Potem z 6tyg prawie nic nie przybrał, a ja mimo to utylam.
Ale póki co bym się tym nie martwiła.Gorzej chyba jak bobas nie rośnie, nie przybiera i ma jakąś hipotrofie.
Dużo też zależy od tego czy rodzice.to chud małe okruszki, czy chłop jak dąb i baba na schwal.
Bo my to z tych szczuplaków jesteśmy.
Już w poniedziałek się okaże ile przybrała od tego czasu. [emoji6]
 
Sa watpliwosci to po co ryzykowac??? No po co?
.. najwyzej dziecko bedzie niepelnisprawne...serio :( :(

A jak poszlam do laboratorium to tylko uslyszalam że niedlugo karte mojego dziecka do sanepidu by wysylali..bo ma 1.5 roku o 4 zalegle szczepienia...

I co wtedy??? Co jak wysla? Bo ja a tydzien nie zaszczepie.....
Ja mialam zalegle szczepienia, wydzwaniali do mnie, pisma wysylali, za kazdym razem mowilam, ze syn chory, z goraczka, ale kazali prxyjsc mimo to, bo lekarz oceni... jak nie przyjde, to zglosza do sanepidu.. Poszlam, mlody mial podwyzszona temp i kaszel, lekarz nawet temp nie sprawdzil, skierowania na badania nie chcial dac, bo to kosztuje i kazal isc do szczepienia... Wyszlam, napisalam oswiadczenie, ze nie unikam szczepien tylko chce rzetelnego sprawdzenia stanu zdrowia mojego dziecka, wymienilam z nazwiska lekarza, opisalam jak wygladala wizyta, dodalam, ze prywatnie badan dziecku nie zrobie, bo mnie na to nie stac.. zostawilam oswiadczenie i wyszlam... Nie dzwonia, nie dostalam nic z sanpeidu... nie wiem kiedy ja go zaszczepie, teraz w ciazy nie ma mowy, a przy drugim dziecku nie ukrywam, ze tez sie troche boje.
 
2 kg miała jak był to 29t. 4dz.
Teraz mam już 32t. 3dz.
Badanie będę miała 33t. 1dz. w poniedziałek. Czekam zatem.
A wyszła mi cukrzyca ciążowa tylko dosyć późno....stąd taki kolosek. Dlatego się martwię, bo nie chciałabym cc.
Ech...niby pilnuję tej diety, ale różnie wychodzi mi ten cukier. [emoji53]
A może sprzęt kiepski A Ty się zamatrwiasz.
 
O te Waterwipes widzę, że ostatnio robią furorę na mamusiowych grupach.
Cena trochę spora ale może warto wypróbować.
Ja w domu najczęściej dużymi wacikami w ciepłej wodzie z kroplą Hippa lub Oilatum obmywałam podwozie malucha.
Ja właśnie się zaopatrzyłam w waterwipes. Można je wyhaczyc na promocji w rossmanie za ok 10 zł
 
Moj jest niskorosly, ma 7 lat i nadal ma brac. Corka 2 lata ma bole wzrostowe wiec nie mysle o odstawianiu. My malo na sloncu przebywamy, malo zywnosci wzbogacanej jemy, wiec caly rok suplementujemy. Co najwyzej kwestia dawki.
DHA kaza podawac dzieciom w wieku szkolnym a te preparaty czesto maja w sobie D3, choćby te 400 j.m. Moj niestety pluje wszelkim tranem i algami.

A rybki zelki mollersa ;) moje dzieciaki tranu nie tkną a to uwielbiają
 
reklama
Bylam z mlodszym na wizycie u lekarza przedszczepiennej.... i mówię ze katar od tygodnia..kaszel od 4 dni.... gorączka wieczorna byla 4 dni temu 38.4.... crp nie ma potrzeby robic...ona lekarka nie widzi przeciwwskazań do szczepienia... ehh
a czemu ty poszlas z nim. Ja bym przełożyła sCzepienie a takim stanie nawet sie nie pokazywala. Przeciez tez inne dzieciaki przychodza i moglby cos sprzedac kolejnemu.
 
Do góry