reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dzięki ! !! To super wieści. Mam chociaż nadzieje że znieczulenie zadziała a nie będą musieli mnie całkiem uśpić. Wolałabym zobaczyć babasa od razu a później sobie dogorywac. W sumie nigdy nie miałam żadnego znieczulenia, poza miejscowym więc mam nadzieje ze będzie ok.

Nie nastawiaj sie ze nie bedziesz miala pokarmu. Ja po cc mialam, co prawda nie od razu, ale dziecko i tak dostalam dopiero po paru godzinach i pierwszy raz przystawialam do piersi 6 h od cc. Na poczatku troche tylko ciamkal, ale w koncu zaczelo leciec.

Bylam w szpitalu tydzien. Ze mna na sali najpierw dwie kobiety po cc przez trzy dni (obie z laktacja), pozniej kolejne dwie (jedna cc, druga sn kleszczowe) i tylko ta co miala kleszczowe karmila mm, bo za bardzo sie stresowala, dziecko bez przerwy płakało i ona odpuscila, przestala próbować i dawala butelke.
 
reklama
Napewno badanie na oka, ciśnienie i ja jeszcze robiłam tomografie oczu aby sprawdzić stan nerwu wzrokowego bo przy minusach trzeba plus pole widzenia.
Ale może u Ciebie, nie trzeba mieć tak zaawansowanych badań.
Moja gin mówi, że dopóki były wskazania do cc, właśnie odnośnie dużej wady wzroku to były nadużycia, a teraz zaświadczenia okulistyczne to rzadkość, głównie takie przypadki jak ja. Podobno Ci co kombinują załatwienie zaświadczeń, bo wcześniej tak było z okulistami teraz chodzą do ortopedy :-( życzę Ci aby u Ciebie wszystko było ok, poród był SN a wada wzroku została taka sama.
Dziękuję:)
Ja chcę papierek,a co ważniejsze mieć pewność,że mogę sn:)
A co ortopeda do cc ma?kurczę,strasznie ludzie kombinują
 
@Alka1990 słyszałam o niej jeszcze w pierwszej ciąży, chyba robi dobre USG jak pamiętam i pracuje w Madurowiczu tzn 10 lat temu pracowała... W każdym razie ja nigdy u niej nie byłam
 
Podobno jakieś zmiany w kręgosłupie ledzwiowym i biodrach.
Ja tego nie neguje, nie oceniam. Miałam koleżankę która tak panicznie bała się porodu, myślę że nasluchala się od swojej siostry która rzeczywiscie była w kiepskim stanie, że zapłaciła 6500zl za Cc w prywatnym szpitalu. Jak miało ją to uspokoić to dobrze.
Należy też rozróżnić strach których jest czymś normalnym( jak mój przed Cc) a lękiem który jest chorobliwy. Myślę że wtedy taka kobieta, nie współpracuje z lekarzem i robi się nieciekawie.

Ja chciałam SN bo może pomyślę o drugim dziecku, a po Cc swoje trzeba jednak odczekać. No i będę musiała brać zastrzyki przeciwzakrzepowe przez 2 tyg, a nie cierpię igiel !


Dziękuję:)
Ja chcę papierek,a co ważniejsze mieć pewność,że mogę sn:)
A co ortopeda do cc ma?kurczę,strasznie ludzie kombinują
 
Ja tak mialam w 2 ciazy...dziecko bylo plusowe... i dostalam zastrzyk.... no i jest wszystko okey...
I tak mi powiedzial tez prywatny lekarz.... ze towarzystwo gin... zaleca... ale oni nie praktykuja..bo i tak dostane w razie potrzeby
Jak chce to moze mi zrobic na 4 dniowej wizycie w szpitalu...
Tak na chlopski rozum..to jest to chyba po to ze jakby doszlo tam w srodku do wymieszania sie krwi naszej i dzoecka..teraz na dlugo przed porodem..... ale to chyba mega rzadkosc....
Wieksze ryzyko jest jakichs mikrouszkodzen podczas porodu.... no ale dostajemy wtedy zaraz zastrzyk..
. chyba se daruje w ogole te zastrzyki...tyle zachodu.. umawiania terminu w spzitalu i jechanie tam.... sporo czasu ... chyba ze zle rozumuje???? to mnie poprawcie...

W sumie dobrze rozumujesz, czesciowo tak. Z tym, ze to rzadkość, tak gdy dostanie sie zastrzyk w ciazy. Gdy lozysko przepuści czy nawet dochodzi do drobnych przciekow moga wytworzyć sie przeciwciala w ciazy i juz atakaowac dziecko. A im starsza ciaza tym niestety moze miec to gorsze konsekwencje dla dziecka. Ja dostalam immuglobulie po porodzie i mimo to w kolejnej ciazy wytworzyly sie przeciwciala, i teraz tez je mam i to duzo. I wiem jak bardzo profilaktyczne jest podanie jej w czasie ciazy, konfiktowe mamy ktory spotykam w szpitalu praktycznie zadna nie miala jej podanej lub nie miala swiadomosci, ze moze miec ja podana. I kazda z nas gdyby mogla to by to zrobila, by nie przechodzić przez ten stres ktory mamy teraz. Wiec gdy moge cos powiedziec. To bym jednak radzila sie zastanowić. Zwlaszcza, ze jest to refundowane i dostepne. A lekarzy ktorzy sie znaja na ciazach konfiktowych jest niestety bardzo malo. Wielu ciagle mysli, ze praktycznie nie ma ich i juz, wiec po co podawac.
 
Dzień dobry :)
U mnie pogoda dziś straszna,zero wiatru,niebo zachmurzone...niewiadomo co sie szykuje.
@Shaer mam nadzieję,że wszystko jest ok? Taka troche odpowiedzialna sie czuję ;)

Mamy,powiedzcie mi jak to jest z nianiami elektronicznymi. U nas dom pietrowy ze sporym trawnikiem. Chciałabym mieć mozliwośc bycia na tarasie na dole i słyszec młodego jakby sie obudził. Polecacie cos konkretnego? Interesuje mnie przede wszystkim głos,nie musi być obraz :)

Wiesz co ja mam z kamerka i taka ci polece. Bo nie tylko słyszysz ale i widzisz dziecko. Zwlaszcza jak juz sie przemieszczać potrafi. Nie trzeba biegac po schodach i czasami zaglądać jak to tylko przekręt na druga strone.
 
Pytanie do bardziej doświadczonych mam. Ze względu na to że wielkimi krokami zbliża się pranie i przygotowanie ubrnek w czym je będziecie prały ? I do jakiego wieku dziecka używać tych specjalnych środków ? Chciałabym jak najszybciej później przejść na pranie w tych samych płynach/ proszkach co nasze ubrania. Myślicie że to dobry pomysł ?

Ja prałam wszytsko w dzieciecych. A na dorsolsy proszek przechodziłam stopniowo gdy dziecko mialo ok 9 /10 miesiecy. Stopniowo dodawałam po ubranku do prania. A plyn do plukania dosc dlugo uzywalam dzieciecy. Lubiłam zapach takiego dzidzusiowego prania. A pozniej jakis dorosly ale ten z seri sensitive.
 
Ostatnia edycja:
oj wątpię bo mam okropne skurcze łydek w nocy...
Ja miałam 3 dni biegunkę nie wiedząc od czego i przeszła jak odstawiłam magnez (brałam 3*1, czasami więcej) a cały czas miałam skurcze brzucha.. więc myślałam że niemożliwe że to magnez :( a faktycznie tak było. Teraz lecę na mniejszej dawce i spokój zoladkowo
 
Podobno jakieś zmiany w kręgosłupie ledzwiowym i biodrach.
Ja tego nie neguje, nie oceniam. Miałam koleżankę która tak panicznie bała się porodu, myślę że nasluchala się od swojej siostry która rzeczywiscie była w kiepskim stanie, że zapłaciła 6500zl za Cc w prywatnym szpitalu. Jak miało ją to uspokoić to dobrze.
Należy też rozróżnić strach których jest czymś normalnym( jak mój przed Cc) a lękiem który jest chorobliwy. Myślę że wtedy taka kobieta, nie współpracuje z lekarzem i robi się nieciekawie.

Ja chciałam SN bo może pomyślę o drugim dziecku, a po Cc swoje trzeba jednak odczekać. No i będę musiała brać zastrzyki przeciwzakrzepowe przez 2 tyg, a nie cierpię igiel !
Zastrzykow naprawdę się nie bój,są straszne tylko z nazwy:) ja też jestem z tych niecierpiacych i boję się już samego potarcia wacika a tu proszę,prawie 170 zastrzykow za mną:D i zostało mi coś koło 100:D
 
reklama
Wiesz co ja mam z kamerka i taka ci polece. Bo nie tylko słyszysz ale i widzisz dziecko. Zwlaszcza jak juz sie przemieszczać potrafi. Nie trzeba biegac po schodach i czasami zaglądać jak to tylko przekręt na druga strone.
I chyba na tym stanie. Ten wydatek odkładam do sierpnia,więc jeszcze przepayrze opinie nt firm:)
 
Do góry