reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Co do ospy.. .

Moj nlodszy syn zachorowal na RSV. Odeslano nas ze szpitala do domu ale czulam ze cos jest nie tak i pojechalam do innego, gdzie w ciagu godziny wzieto nas na oddzial. A wowczas zadzwonila moja mama, zestarszy syn ma ospe...

Trafilisny na zakazny do izolatki. Ospa dla maluchow jest bardzo ciezka choroba. Ja poczatkowo sie dziwilam, ze po co tyle zachodu, a pediatra prowadzaca powiedziala, ze nie ch e mnie starszyc, ale ospa tak male dzieci jest w stanie zabic.
Maluszek ospy nie zlapal. Ochronilo go moje mleko. Niestety RSVjest jedna z tych chorob, ktorym. przeciwciala z mleka nie sa w stanie podolac

U mnie jeden mial ospe w wieku 3 lat a drugi w wieku 8 miesiecy
przedszkolak ospe przyniósł i zarazil malego.... jeden po drugim chorowal .lacznie 5 tygodni kwarantanny.... dzieci zaczely chorowac od wrzesnia moi 3 miesiace pozbiej zachorowali...w przedszkolu i na osiedlu i caly poznan...na lokalnych forach....meeeega duzo dzieci w tym czasie chorowalo.. z drugim nawet do lekarza nie szlam... bo ta sama pielegnacja. Co przy starszym
 
reklama
Ja wlasnie jestem kilka tygodni po zakupie. Zamowilam przez internet: Geox, Emel i Mrugala. Stanelo na Emel. Geox tez fajne, ale drozsze i grubsze. Mrugała niestety mnie zawiódł twarda podeszwa i mala tegoscia. Corka ma dosc pulchna stópkę, ale nie jakos skrajnie (syn ma bardziej). Patrze na elastyczna podeszwe, tegosc i wykoczenie od wewnatrz. Corka bardzo zadowolona z Emeli, widac, ze dobrze jej sie chodzi.

Tez kupuje z zabudowanymi palcami i zabudowana pieta.

W CCC od Lasockiego calkiem czesto sa przyzwoite buty. Moje doswiadczenie jest takie, ze skora szybko sie niszczy, ale jak na 1 sezon to nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia. Syn od poczatku ma wlasnie letnie buty Lasockiego.
My tez lasockiego.... sandalki na lato i zimowr na zime też ...jeden i drugi syn....
 
Tylko, że ospę można mieć więcej niż jeden raz. Dowodem na to jest moja córka. Pierwszy raz zachorowała jak miala półtora roku, miała kilka wypryskow. Drugi raz jak miala 4 lata i nie było centymetra na jej ciele bez wyprysku.


Sąsiadki 2 córki też 2 razy przechodzily... cale osiedle w krostach bylo to i one zlapaly
 
@Margonelka No najwiekszy zgryz z ta gruźlica. Moja babcia (zmarla kilka lat przed moimi narodzinami) i 2 ciotki (z obu stron, ale nie utrzymujemy kontaktu) chorowaly na gruzlice pluc. Jakos mi sie widzi jako powszechna choroba jeszcze wsrod rocznikow 1950. Troche sie boje, ze dzieci moga miec kontakt. Ale z drugiej strony to jest zywa szczepionka a jej skutecznosc sprowadza sie do lagodzenia przebiegu zachorowania (i to nie w gruzlicy pluc, a innych typow).
Wole żywa szczepionkę niż gruźlicę u dziecka .... której jest w Polsce masa
 
No ja pytałam tylko o badania z krwi i moczu i to tak wiecej nic nie wiem. A czemu gin nie zrobil ci takiego wymazu?

Już Ci mówię , bo mam bakterie w moczu i dał antybiotyk mam go łykać do dziś , potem 7 dni przerwy żeby się ogranizm ogarnol i dopiero iść na posiew z pochwy . I do ginekologa już mam przyjść z wynikiem 29/05 .
 
@Jsawww Dlatego ja otwarcie piszę, że u mnie to są wątpliwości a nie decyzja. Gdyby nie to, ze nie mam pewnosci, ze najblizsza rodzina nam nie przywlecze gruzlicy do domu, to wydaje mi sie, ze moglibysmy szczepic dopiero w 6 tyg zycia.
 
Dziewczyny a ja ma pytanie do was, jakie sandałki dla dziecka 1,5 roku? Patrzycie zeby byly skorzane usztywniana zapelniona zapietka palce odsloniete ? Moze jakies marki modele macie do polecenia?? Potrzebuje dla mojego syna teraz jak juz tak cieplo to adidaski sie nie nadaja moze ktoras z was przerabiala na swiezo temat na co trzeba zwrocic uwage a moze na nic bo to nie ma znaczenia ???
My mamy dobre doświadczenie z tymi Lidlowymi.
W tym roku też planuję zakup.
IMG_20180513_180321.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180513_180321.jpg
    IMG_20180513_180321.jpg
    68,4 KB · Wyświetleń: 442
To super, bardzo się cieszę, powiedz najlepiej ze chodziłas gdzie indziej bo daleko itp ale chcesz teraz do lux medu i żeby Ci dali kartę a jak nie to moga Ci wbić pieczątkę lux medu na pierwszą stronę i podobno wtedy też można robić badania, poproś aby dała Ci rozpiskę z badaniami w ciąży taka karta A4 co w jakim tygodniu, ja ją zawsze pokazuje w recepcji. a do kogo idziesz?


@Kocurek

Ide rano o 9, Nie znam tej pani ginekolog jakas Dorota Duniec - Kamińska , chce USG jutro , kartę ciąży założyć i zapytać o te badania jak to z nimi jest , właśnie na infolinii lux medu coś mówili o tych tlenowych i bezplenowych wymazach ...
 
reklama
@Kocurek

Ide rano o 9, Nie znam tej pani ginekolog jakas Dorota Duniec - Kamińska , chce USG jutro , kartę ciąży założyć i zapytać o te badania jak to z nimi jest , właśnie na infolinii lux medu coś mówili o tych tlenowych i bezplenowych wymazach ...
 
Do góry