reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Już wiesz, że będzie dziewczynka? Bo chyba przeoczylam, a widzę, że na liście jest :)

Nie znam plci...... hehe..nic nie przeoczylas...bo nic nie pisalam..ciagle czekan na wizyte..po prenatalnych nic nie bylo widac.....hehe ale skoro juz Igorowelove tak wpisala ..to JEST MI TO PISANE :)
tak mi sie marzy... ta dziewczynka :)
 
reklama
Jest duzo plusow i minusow tych czasy i tamtych czasow...
Mamy wiele udogodnien panpersy praki dostepnosc w sklepach..etc... ale wiekszosc z nas nie ma mamusi obok na codzien do pomocy..a jednak np u mnie tesciowa miala mame na codzien do pomocy przy dzieciach.. moja mama akurat sama byla..ale chyba w tamtych czasach babcie wnukami na codzien w wiekszosci przypadkow sie zajmowaly... ..ja i tak wole te czasy....
Ja jak było wtedy wiem tylko z opowieści,ale moja mama np mówi,że kobiety miały mimo wszystko łatwiej. Ona,która nie miała nikogo do pomocy tak twierdzi,więc cos w tym musi być. Owszem,trzeba było prać pieluchy,gotowac zupki bo słoiczków nie było(choć ja nie mam zamiaru ze słoiczków korzystać),z mlekiem dla alergika był problem,ale jakoś tak łatwiej te dzieci sie wychowywało. Teraz na każdym kroku straszą wszystkim,że ten rodzic ciagle drży o malucha...
 
Miałam dziś wizytę u innej lekarki bo moja jest na urlopie i jestem bardzo zadowolona bo zrobiła mi szybkie USG :) Maluch rośnie zgodnie z terminem - zaczęłam 17 tc :) Płci niestety nie było widać bo albo kolanko było widać albo pępowinę. Fajna ta lekarka w końcu odstawiła mi Duphaston mówi że ciąża wzoowa, szyjka długa zamknięta więc nie ma potrzeby. Chyba zmienie lekarza, do tej co mnie prowadziła nie miałam zastrzeżeń, ale jednak to USG w gabinecie to jest super sprawa - zawsze jak widzę jak serduszko bije to się wzruszam ;)
@szalona29 tak czytam o tym Twoim złym samopoczuciu, biedna jesteś musisz jakoś chyba wziąć na wstrzymanie bo się wykonczysz
 
Kurcze dziewczyny na prawdę mega źle się czuję. Nie mogę na nogach ustac bo tak mi się w głowie kręci. Nie wiem czym sobie pomóc
Ja też dzisiaj mega słabo sie czuje, jak chodzące zombie. Byłam w miescie coś załatwić i teraz siedze i prawie zasypiam. Czasem mi glupio, ze po prostu siedze i nic nie robie, ale jak pojawi sie maluch to nie bedzie już takiej okazji, więc w sumie odpoczywam ile wlezie :) NaturalnaMama może połóż się po prostu? ja ide po mocniejszą kawe, bo znów 80/55 mam :)
 
Ja byłam trudnym małym dzieckiem, dużo się nachodzili ze mną po lekarzach, musieli mi sprowadzać żywność, której w sklepach nie było, żadne przedszkole nie chciało mnie przyjąć itp. A i tak mieliśmy szczęście, że urodziłam się w dużym mieście, pod koniec lat 80. (po 89 były większe możliwości), że moi rodzice mieli kontakty "na Zachodzie" i tupet egzekwowania swoich interesów - naprawdę świetnie sobie poradzili, ale dużo kobiet mówi, że z "takim" dzieckiem MUSIAŁY zrezygnować z pracy. To, ile się zmieniło przez te 25-30 lat, jest niesamowite.
 
reklama
Ja też dzisiaj mega słabo sie czuje, jak chodzące zombie. Byłam w miescie coś załatwić i teraz siedze i prawie zasypiam. Czasem mi glupio, ze po prostu siedze i nic nie robie, ale jak pojawi sie maluch to nie bedzie już takiej okazji, więc w sumie odpoczywam ile wlezie :) NaturalnaMama może połóż się po prostu? ja ide po mocniejszą kawe, bo znów 80/55 mam :)
Odpoczywaj, później jak się dziecko urodzi, to będzie gorzej z czasem na odpoczynek [emoji14] no właśnie leżę, bo już serio sił nie miałam
 
Do góry