reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
JustaKacper u mnie też tak, szczegolnie rano jak wstaje i zapomne wkładki założyć to masakra. Potem w ciągu dnia już mniej ale bez wkladki ani rusz bo po tej luteinie to wydaje mi się że mocniejsze te upławy. Mi z siusianiem sie uspokoilo w nocy, już w ogóle nie wstaje ale czasem jak mi się zachce w ciągu dnia to ledwo moge zdążyć[emoji23]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc dziewczyny.
Ja dzis o 18 mam połówkowe usg w łodzi.
A zaraz jade po warzywa do posiania w moim ogródku. Oj,pracy dziś będzie...

Bum,mnie tez mozesz wpisac (38,3c, termin 8.10, córka) [emoji14]
Miłego dnia. :)
Wiek , skąd , termin , plec , aniołki/dzieci?

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 21t0d [emoji594]
 
No z zębami naprawdę nie ma żartów... Ale nigdy nie słyszałam o takich przypadkach. Nie wpadlabym na To, że można umrzeć od zęba np! Szok! Na szczęście byłam u dentysty i wszystko bylo w porzadku, ale chyba jeszcze ż z raz w ciąży pojadę na kontrolę.


Kurde wystraszylas mnie od wczoraj boli mnie ucho w środku...
A wiecie co ja to mam ciagle tak mokro tam ze bez wkladki to wyjsc nigdzie nie moge...tez tak macie...
A jak czuje ze chce mi sie siku i nie pojde od razu to jest masakra....

Ja kiedyś miałam takie zapalenie ucha, ze ze środka mi normalnie krew z ropą wyplywala!!

Co do uplawow... po luteinie też mam. Bez wkładki nie chodzę, ale od kiedy pozbylam sie infekcji to już nie mam tak, ze na razy mnie zalewa ;-) raczej tak umiarkowanie ;-)
Muszę zapytać tego lekarza w czwartek co mogę b rac na te problemy z drogami moczowymi, bo podejrzewam, ze znów mi wyjdą bakterie w moczu...
 
W ogole to cześć Wam !
Wstałam z bolem głowy, jest mi nie dobrze i mam dosc juz.

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 21t0d [emoji594]
 
Akilegna życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Zęby to jest dziadostwo...mój brat też wylądował w szpitalu, ostatecznie też padło na zęba i po jego wyleczeniu zdrowie wróciło do normy.
Dlatego bardzo ważne jest dbanie o kontrole dentystyczną w ciąży, bo chory ząb może bardzo dużo krzywdy wyrządzić nie tylko nam ale i rozwijającemu się Maleństwu.

Justyna wiem o czym piszesz...kocham gorące kąpiele. Ciepła woda mojego męża to dla mnie ledwo letnia. I jak kochałam długie kąpiele tak na czas ciąży myję się szybko z racji niskiej temperatury wody. No ale czego sie nie robi dla Maleństwa.

AnScarlett...nie przechodzisz jednak na niemieckie kindergeld? W ogóle jak tam sprawy z mieszkaniem macie coś na oku? Zdecydowałaś już w którym kraju rodzisz

Zastanawiam się, co będzie lepsze. W Polsce macierzyński będę miała od razu, a w Niemczech jednak trzeba poczekać na rozpatrzenie, a pieniądze te same w sumie. I może tak wyjść, że 3 miesiące będziemy mieć tylko męża wypłatę, a to jednak kiepsko na starcie. Muszę pogadać z kimś, kto się zna na tych rzeczach. Mój mąż się musi zgłosić o AOK, bo swojej karty dalej nie ma (przyszła na poprzednie mieszkanie, gdzie listy zgarnęła właścicielka, z którą nie ma kontaktu) i wtedy mnie zgłosimy. Może nam się uda w tym tygodniu, bo potem znowu dłużej pracuje :( Wolałabym rodzić w Niemczech, ale też już czas goni.
 
Akilegna życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Zęby to jest dziadostwo...mój brat też wylądował w szpitalu, ostatecznie też padło na zęba i po jego wyleczeniu zdrowie wróciło do normy.
Dlatego bardzo ważne jest dbanie o kontrole dentystyczną w ciąży, bo chory ząb może bardzo dużo krzywdy wyrządzić nie tylko nam ale i rozwijającemu się Maleństwu.

Justyna wiem o czym piszesz...kocham gorące kąpiele. Ciepła woda mojego męża to dla mnie ledwo letnia. I jak kochałam długie kąpiele tak na czas ciąży myję się szybko z racji niskiej temperatury wody. No ale czego sie nie robi dla Maleństwa.

AnScarlett...nie przechodzisz jednak na niemieckie kindergeld? W ogóle jak tam sprawy z mieszkaniem macie coś na oku? Zdecydowałaś już w którym kraju rodzisz

Aaaa...mieszkanie jedziemy oglądać jutro jakieś. Ciekawa jestem jakie warunki. W Dachau, więc 20km od Monachium i masto 45 tys. mieszkańców. Dla mnie idealnie!
 
Cześć dziewczyny! Ja już też dawno na nogach. Wstałam, zjadłam śniadanie, wyszłam z Maffikiem na spacer, przygotowałam się do pracy, a teraz jeszcze ogarniam pracę mgr. bo mi do głowy parę pomysłów wpadło :)
Hajmal co do prenatalnych, to ja mam jeszcze później, bo dopiero 31 maja :( Więc czekam i czekam.

Mój P. mnie wczoraj zaskoczył. Raczej nie planowaliśmy w tym roku wakacji, bo wydawało mi się, że wydatki na dziecko będą tak duże, że odpuścimy wyjazdy. Wczoraj wracam z pracy, a mój P. przegląda oferty hoteli nad morzem. I to nie tam że jakieś domki, czy kwatery, tylko jak to mój P. ma w nawyku- 4-5 gwiazdkowe hotele. Uparł się, że powinniśmy gdzieś pojechać i że mam sobie wybrać, który hotel mi się podoba, a on zaprasza i finansami mam się nie martwić :D Zdziwiłam się mocno, oczywiście nie umiem się zdecydować, bo podoba mi się każda z tych ofert, ale nadal nie jestem jakoś bardzo przekonana, co do wyjazdu. On urlop ma zaplanowany na lipiec, mnie to obojętne, bo w każdej chwili mogę iść na zwolnienie, ale 6 lipca mam obronę pracy mgr, wiec wolałabym pojechać już po obronie, a P. zastanawia się nad czerwcem i rozmyśla nad zmianą terminu urlopu, bo lipiec już mocno porezerwowany. No więc dał mi ten mój facet do myślenia i stwierdziłam przez noc, że chyba nie będę się upierała przed siedzeniem w domu. W końcu chłopak pracuje, on tak naprawdę przynosi do domu konkretną kasę, bo u mnie szaleństwa z zarobkami nie ma, to niech sobie wypocznie, gdzie tam mu się podoba, a ja się chyba po prostu dostosuję. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę kręciła nosem na propozycję wakacji w jakimś ładnym miejscu. Chyba mi te hormony biją na głowę :D
Ja to chyba najpóźniej, bo połówkowe mam dopiero 13.06 (no ale ja też według forumowej listy rodzę ostatnia).

Justyna...ja też tak mam. Wkładka musi być. A co do sikania mi sie chce co chwile. Ale ja w ogóle od pierwszej ciąży mam problem z sikaniem, że chce mi sie cały czas :(

Bum poratuj się paracetamolem i drzemką (jeśli masz możliwość).

Ej dziewczyny....moja córcia zaczeła nas rysować już z dzidzią....maluje mi takiego małego dzidzie na brzuchu. Ale mi się fajnie zrobiło jak przyleciała z kartką i zaczeła przedstawiać kogo gdzie narysowała.
 
Kurde wystraszylas mnie od wczoraj boli mnie ucho..cos mi wyskoczylo w srodku...ale to raczej nie od prochnicy bo zeby mam zdrowe...chyba ze teraz cos sie zepsulo...
Ide jutro z synem na bilans to powiem zeby mi zerkneli do tego ucha...co tam sie dzieje...
A wiecie co ja to mam ciagle tak mokro tam ze bez wkladki to wyjsc nigdzie nie moge...tez tak macie...
A jak czuje ze chce mi sie siku i nie pojde od razu to jest masakra....

Ja mam tak cały czas :( Całą ciążę i do tego co chwilę mam infekcję. Przejdzie na tydzień, max dwa i znowu.
 
W ogole to cześć Wam !
Wstałam z bolem głowy, jest mi nie dobrze i mam dosc juz.

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 21t0d [emoji594]

Bum mi też jest niedobrze i w ogóle wczoraj i dziś znowu wymiotowałam także masakra a do 13 w pracy i potem endokrynolog także ciężki dzień
 
reklama
Aaaa...mieszkanie jedziemy oglądać jutro jakieś. Ciekawa jestem jakie warunki. W Dachau, więc 20km od Monachium i masto 45 tys. mieszkańców. Dla mnie idealnie!
O to czekam na relacje z oględzin.
Co do tych niemieckich to hmm sama muszę się podowiadywać...napewno kindergeld 192 e miesięcznie, i słyszałam coś o jakimś (jakby) macierzyńskim 300 e miesięcznie przez rok, albo 150 przez 2 lata. Nie znam szczegółów komu się należy ale chyba się łapiemy bo znajoma dostała a ona niepracowała tylko jej mąż.
Ostatnio też w urzędzie kobieta nam powiedziała bo zauważyła że ja z brzuszkiem, że możemy się gdzieś zgłosić (mam to zapisane) i można dostać ok 300 e na wyprawke dla dziecka (ale to zależy od dochodu, niewiem do jakiej to kwoty jest).
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry